Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

lan -kako samljeti

kupila sam sjemenke lana , no imam problema s njegovim mljevenjem ima koja iskustva s time?? mislila sam jos mljeveni kupiti, ali sam citala da dosta brzo izgubi svoja dobra svojstva nakon otvaranja, pa da ga je dobro (mljevenog) kupovat u manjim kolicinama (zato sam i uzela sjemenke) no sad nastala mala komplikacija.. pomoc molim vas
2016 05 18
Možeš ga samljeti u mlincu za kavu, ili u sjeckalici.
2016 05 18
ja ga meljem u mlincu za kavu kad mi se žuri, ali gubi dio svojstava zbog metala, dok imam vremena onda ga izgnječim u kamenom avanu
2016 05 18
jel moze u onaj elektricni mlinac ici , hoce samljeti (posto su sitne te sjemenke)?
2016 05 18
ja meljem u mlincu za kavu :)
2016 05 18
i ja meljem u mlincu za kavu,košta oko 100kn! Imam ga sad već dugo i u njemu meljem lan i sezam za muslije svako jutro! Da,bolje je kupiti lan u zrnu jer sve što je svježe mljeveno je bolje nego da mljeveno već kupiš,tko zna koliko to stoji! :| A i taj mljeveni lan je grublje mljeven,ja volim više da je sitnije mljeven!
2016 05 18
sva ljekovita svojstva lana dolaze do izražaja samo ako je mljeven, kada ga jedete onako u zrnu, najčešće ostane cijeli jer ga zubi gotovo sigurno ne usitne i odlazi u probavni trakt bez neke velike koristi. zato ga treba mljeti, a mlinac za kavu je idealan, i ja ga meljem na taj način!
2016 05 18
Nece ti ga samljeti nista osim mlinca za kavu...provjereno! I ako ga ne konzumiras 10 minuta nakon mljevenja gubi sva korisna svojstva
2016 05 18
Mlinac za kavu da! Ja si sameljem male kolicine, onako za 2,3 dana i drzim poklopljenog u mini zdjelici :)
2016 05 18
> FlyGirl5: > sva ljekovita svojstva lana dolaze do izražaja samo ako je mljeven, kada ga jedete onako u zrnu, najčešće ostane cijeli jer ga zubi gotovo sigurno ne usitne i odlazi u probavni trakt bez neke velike koristi. zato ga treba mljeti, a mlinac za kavu je idealan, i ja ga meljem na taj način! Upravo tako! :") Nesamljeveni prođe kroz trakt kao da nije ni prošao! To vrijedi i za sve sjemenke,bar tak mislim! Cure,kaj mislite; dali bi se onda trebalo mljeti i chia sjemenke? Jer nigdje nisam vidla da se melju,a opet nemreš to zubima sve izgristi.... :|
2016 05 19
Ja ubacim u multipraktik ili štapnim mikserom sa posudom kao dodatkom.
2016 05 20
Meni se dobro samelje u Nutribuletu,vjerujem da se isto tako može i u sličnim aparatima.
2016 06 27
> Stormblast: > > Cure,kaj mislite; dali bi se onda trebalo mljeti i chia sjemenke? > Jer nigdje nisam vidla da se melju,a opet nemreš to zubima sve izgristi.... :| Pa ne, njih se samo namoci i budu skroz gnjecave. :/
2016 06 30