Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

što s krastavcima?

Naime ove godine ih imamo bas dosta a ne stignemo pojesti ni podjeliti,pa ako ima netko ideju sto jos s njima napraviti?mogu li se oni zamrzavati?
2016 07 12
mozes ih ukiseliti same ili pomijesas i s drugim povrcem pa napravis kao tursiju od krastavaca, zelja, paprike, cvjetace, repe,mrkvice, persina, mini rajcice...
2016 07 12
Možeš li kakve maske za lice od njih???
2016 07 12
-)-), šala, svakako ih možeš ukiselit, a trebalo bi provjerit za zamrzavanje
2016 07 12
mogu se sada ukiseliti i kad su veliki? mozda bi se stvarno dalo napraviti neka maskica za lice 8-)
2016 07 12
Mogu se kiseliti i veliki, ali izreži in na četvrtine uzdužno, da se lijepo nasaftaju. Ne bih htjela reći koje još primjene veliki krastavci mogu imati. Čula sam. x-)
2016 07 12
sami krastavci se obično kisele oni mali, ja preferiram velike jer su mi sočniji ;) mali mi previše hrstaju pod zubima
2016 07 12
Jao ja obožavam kad hrskaju.
2016 07 12
> Ekokic: > Naime ove godine ih imamo bas dosta a ne stignemo pojesti ni podjeliti,pa ako ima netko ideju sto jos s njima napraviti?mogu li se oni zamrzavati? drago mi je da su ti krastavci dobro rodili,bilo je puno kiše, za zamrzavanje baš nisu, u svakom slučaju jako su zdravi, čiste organizm, sačuvaj i konzerviraj i velike i male :P
2016 07 12
Ako su oni veći koji se uglavnom rade na salatu onda ih možete smrznuti, samo ih treba oguliti i narezati kao inače kad se radi salata i onda ih spakirati u vrećice i staviti u škrinju, pa se tako mogu raditi salate i onda kad više neće biti domaćih krastavaca.
2016 07 13
hvala ženice,dio cemo ukiseliti dio zamrznuti ,malo ce ostat i za kremicu provat :")
2016 07 13
Krastavci se ne trebaju zamrzavati, jer sadrže puno vode, pa nisu dobri kad se odmrznu. Ako zamrneš, vjerojatno ćeš ih baciti. Napravi zimnicu, jako je lako ukiseliti krastavce.
2016 07 13
ja imam jednostavni recept,dala mi ga jedna baka 2l voda 1l octa žličica čećera žličica soli dc ulja- do se prokuha - ohladi i prelije povrće u staklenki
2016 07 13
Meni su super karstavci nakon odmrzavanja jer su mekani a inače su mi takvi draži kad radim salatu. Baka mi to radi cijeli život jer isto tako ima puno krastavaca, a također od njih radi i neke juhe i variva s koprom i to je stvarno odlično, pogotovo onda kad više nema domaćih s vrta, i stvarno ne vidim problem u tom zamrzavanju, okus i nutritivne vrijednosti ostaju, jedina razlika je što omekane, ali ovisi kako ih pripremate i kako volite, meni su predobri :)
2016 07 13
Stavi ih na krpice :) Salim se,super ideja napraviti masku za lice,mozes staviti u flasu s vodom,pa je jako osvjezavajuce.. Ja sam prosle godine isto imala puno,pa sam radila juhu od krastavaca,moji su bili odusevljeni...
2016 07 14
1 2