Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Trovanje macaka

Užas... Ja ne mogu riječima opisati osjećaj dok gledaš ljubimca svojim očima i on u tebe gleda molećivo...u teškim bolovima..a pomoći mu ne možeš... Kada se prvom dogodilo..nisam se vraćala doma dok ga nisu zakopali... Posljednji (moj crni Stipe)je kašljao i gušio se pod balkonom..to me i probudilo...moj dragi je bio uz njega...a ja na balkonu sjedila i plakala...jer ga nisam imala snage takvog gledati...:/ A zapravo je samo odšetao na nekih pola sata..to je svaku večer činio nakon večere..i vratio bi se doma.. Sve skupa nije dugo trajalo...a ja sam probdjela noć i uopće nisam išla sutradan na posao I kako objasniti takvim osobama da te to živo biće voli..uzvraća ti ljubav jednako kao i ti njemu...dio je tvog života...tvojih uspomena...veselja...i tuge... Izmami ti osmjeh...osjetiš toplo oko srca... To su obična gamad..bez truna osjećaja!
2016 09 05
Moje "cure" su bile aktivne u susjedstvu i srećom, većina susjeda je bila normalna. Neki su i sami imali životinje. Ima tome par godina da je jedna , koja se vadi na sniženu inteligenciju i nesretno djetinjstvo, prijetila da će "riješiti" mačke s kojima su se i njena djeca igrala. Jbg, onda se vadi teška artiljerija. Retardirana kučka od tad nije ni zucnula.
2016 09 05
Ne mogu to zamisliti da bi netko to namjerno radio...jednostavno uvijek zakljucim: ma mora da je slucajno pojeo otrov za štakora..čak iako znam da susjedstvo nema štakora već godinama.:( Jer ne mogu zamisliti da ima toliko utjelovljenja zla među nama a moraš biti zlo da nekog otrujes iz cista mira. :/ Uvijek se nadam da je bio neki nevjerovatni peh a ne namjera...Stvarno se nadam da je to, bar u vecem postotku slučajeva..
2016 09 05
Joj, ulješurice, ti si optimist :/ Na žalost, takvi ljudi postoje i sigurna sam da uživaju u tome što rade. Susjed je mojoj baki davnih dana puškom upucao kujicu, pinča. BIla je na polju, ne na njegovoj zemlji i mrcina ju je upucala. Još bih moooožda i shvatila da je bio neki veliki pas i da je režao, lajao, nešto, pa se čovjek uplašio da je neka bijesna lutalica. Ali mali pinč čija vlasnica živi 20m dalje.
2016 09 05
To nisu ljudi nego čudovišta! Kome smeta neka životinja? Taj mentalni sklop nikada neću razumjeti. Imala sam mačku i psa istovremeno, maca je uginula od bolesti. Želim reći da previše volim životinje i ne znam uopće koja kazna za takvo nešto bi bila dovoljna. Moj pas ima samo 5 mjeseci od kojih je tri sa mnom i ne bi ga dala za ništa na svijetu a oči bi pokopala onom tko ga krivo pogleda a kamoli da mu neko zlo napravi! Fuj!! Ornela, žao mi je ali neki koje nazivamo ljudima su zli,okrutni i odvratni!
2016 09 05
Kakve tužne priče..nadam se da će se svim tim ''ljudima'' nekada kroz život vratiti svo zlo koje su napravili :,'(
2016 09 05
> male8886: > Kakve tužne priče..nadam se da će se svim tim ''ljudima'' nekada kroz život vratiti svo zlo koje su napravili :,'( I JA se nadam jer svako ima pravo na život ,tako i životinja , moja obitelj voli pse i mačke, tako da imamo psa ,i sad ponovo mačka i bojimo se za njega ali nikud ne ide i kad je vani, skroz je s nama . Pas ga obožava tao i mačak njega ,skupa spavaju, čuva ga . o:) o:) :") :")
2016 09 05
Fedora oprosti ali trebala bi svoje susjede prijaviti.....to je mucenje zivotinja, a mucenje zivotinja se kaznjava! Dakle lijepo anonimna prijava, poziv raznim udrugama i spasi te jadne zivotinje....ne kuzim kako to mozete gledati....strasno!!!!
2016 09 05
i ja sam sa svojim susjedima imala prošlo ljeto teški verbalni okršaj.... naime, svake godine u rano ljeto nabave jednu-dvije mace jer im kakti djeca vole mačke, a vole ih tako da se naprosto iživljavaju nad njima..... no, to nije sve, sve te mace stradavaju pod kotačima automobila, bilo da istrče van iz dvorišta, bilo da ih oni sami u dvorištu vlastitim autom pogaze :'( .... sve mace do sada "trajale" su im maksimalno mjesec-dva..... lani mi je pukao film i nakon što im je maca skončala pod kotačima digla sam takav fajer i zaprijetila policijom.... doslovno sam im rekla da ću ih prijaviti policiji ukoliko vidim da još jednom nabave mačku.... toliko sam vikala da me cijela ulica čula.... od tada više nisam vidjela niti jednu u njihovom dvorištu! moram priznati da me pomalo strah za mog mačka, jer nikad ne znaš što su ti ljudi u stanju učiniti od bijesa, ali za sada se drže po strani i uopće više ne razgovaraju samnom! prestrašno je to kako neki ljudi pod krinkom ljubitelja životinja te iste životinje muče i pri tom uopće ne osjećaju ništa, baš ništa! GROZNO!
2016 09 05
> Alalala1211: > Fedora oprosti ali trebala bi svoje susjede prijaviti.....to je mucenje zivotinja, a mucenje zivotinja se kaznjava! Dakle lijepo anonimna prijava, poziv raznim udrugama i spasi te jadne zivotinje....ne kuzim kako to mozete gledati....strasno!!!! Imam izuzetno loša iskustva sa udrugama. Kontaktirala sam njih nekoliko, u nekoliko slučajeva. Popunjeni su im kapaciteti. Nemaju sredstava...Samo su me preusmjeravali na druge udruge, veterinare i komunalne redare. Svugdje sam dobila odjeb, a komunalne redare nisam nikada zvala. Zvuče mi ko neki šinteraj koji bi "riješio slučaj", a ne netko tko bi pomogao. Na kraju sam sve te slučajeve uspjela riješiti sama. Udomiti i spasiti pse i mačke. Organizirati donacije hrane za odbačene mace i pse (preko 25 ih ukupno ima) na jezeru Zajarki Zaprešić, gdje striček Dragec zaštitar sam vodi brigu o svima njima i kupuje im hranu od svoje skromne zaštitarske plaće. Preko objava na svom fb profilu i apeliranjem kod svojih prijatelja i poznanika ljubitelja životinja, jer od udruga nikakva korist. Što se tiče konkretnog slučaja s mojim susjedima, jedino što mi pada na pamet je da uđem u susjedovo dvorište dok nisu doma, prerežem lanac i ukradem peseka. I da ga odvezem nekome tko će ga znati voljeti i tko će se prema njemu ponašati kak spada.Tako će i biti.
2016 09 05
Bravo fedora!! <3 <3
2016 09 05
Evo, ako vas put slučajno nanese u Zaprešić, svratite do jezera Zajarki iliti "Bagera"(na samom ulazu u grad, kod željezničke stanice). Tamo se nalazi Hidroelektrin objekt kojeg čuva gospon Dragec. Uvijek je tamo on, ili njegov kolega. Ponesite koju konzervu hrane, ili mačje/pseće kekse. Ne mora biti ni whiskas, ni pedigre pal. Može i one najjeftinije iz Kauflanda ili Konzuma. Nisu nimalo izbirljivi. Jako su gladni. Učinite dobro djelo. Maca ima više od 25 i broj im stalno raste. (Nitko, osim stare kujice Đine, nije ni steriliziran, niti cijepljen). Razmnožavaju se brzinom munje, gladnih usta je sve više. I dalje neljudi tamo iskrcavaju svoje neželjene ljubimce.
2016 09 05
Ornela žao mi je da je ovako ružno završilo, na onoj temi kada vam je nestao ovo mi nije bilo ni na pomisli. A za ove zle susjede od Fedore i Brda... Pa jednostavno nemam teksta na toliku zlobu prema živim bićima... :/
2016 09 05
Kako tužno,nadala sam se da je našao ljubav svog života ,a ne ovako nešto :'( A ove prestrašne priče neću ni komentirati i slažem se da te neljude stvarno treba zatvoriti :@
2016 09 05
Što da vam kažem ,moj susjed je imao psa ,odnosio se njemu kao prema nekom ne živu biću, kamoli da voli i poštuje naše ljubimce, nije samo moja mačke nastradale, već i od drugih. Takve osobe ne vole same sebe i onda nije ni čudo što ne voli niti poštuje ljude niti životinje.Koliko meni dođu druge mačke i sad bi ja trebala njih ne volim ni izgovoriti,, svaku pomazim i još dam jesti.
2016 09 06