Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Upala sinusa

Drage moje sumnjam na upalu sinusa kod sina 14 god... e sad s obzirom da se nisam nikad susrela s tim molim za neki savjet... kakvi su simptomi kod Vas i kako ih ublazavate... mi sutra idemo kod liječnika po uputnicu za daljnji pregled jer smo vid pregledali, a u zadnjih godinu dana ima povremene jake glavobolje u predjelu ociju, smeta mu svjetlo(migrena?) , a citavu godinu je smrkav-sto zbog alergije sto zbog prehlade... i da napomenem da ima cest neugodan dah, a zubi su sanirani i zdravi... hvala na svakom savjetu unaprijed 😊😀
2016 11 10
Upala sinusa kod mene izgleda mučno i bolno, do te mjere da mi se plače što postojim. Sinusi koji su upaljeni bole i na dodir, a i bez dodira. Pomoglo je inhaliranje nad nečim toplim, ali kratkoročno. Bez liječenja je trajala oko mjesec dana, jer su se pretrage odužile, ali to je za jednu drugu temu... Inače se normalno liječi farmakološki. Ako bi doktor sumnjao na upalu sinusa, posao bi ga na bris. Meni su na moje simptome pored sumnje na upalu sinusa sumnjali na granulome (zubi) i na mononukleozu, bilo je tu još svakakvih teorija od kojih nijedna nije bila uzrok.
2016 11 10
Hvala, sutra cemo valjda bolje znati....
2016 11 10
Uh, to je kod mene često u zadnje 3 godine, nikad prije, pa sam triput već bila na bolovanju zbog toga- jednostavno moram ležati u krevetu i boli me duž sinusnih kanala, podrujče očiju, ispod očiju najviše. Moja doktorica me nije nikad poslala na bris već mi dala antibiotike, no drugi put je nisam poslušala. Pronašla sam tablete Gelomyrtol, biljne, na bazi eukaliptusa, kupila si Quick sprej i inhalator električni. Kanale bi stalno trebalo držati prohodnima, a čitala sam i čula da im smeta laktoza pa sam izbacila mlijeko iz prehrane. Također sam kupila Rinohorn rog, on djeluje po zakonu spojenih posuda i kanali se čiste pomoću morske vode, tj. vode u kojoj ste otopili morsku sol. Kćer je također imala upale nekoliko puta, ona je prošla preglede kod otorinca i na kraju dobiila Nasonex sprej koji se koristi 2 mjeseca, ne više, jer oštećuje sluznicu. Kratkoročno je sanirala upalu, ali nakon nekog vremena sinusi su joj se opet upalili. Dakle po mjestu boli možete vidjeti je li glavobolja ili su sinusi. Bol se kod sinusa premješta, meni konkretno najprije je uvijek upaljena desna strana pa se preseli na lijevu i ovo što hanami kaže, boli bez dodira i ne možeš obavljati ni najobičnije poslove, a kamoli učenje.
2016 11 10
Imala sam upalu sinusa prije mjesec dana prvi put ...uzas blagi ...bolilo ko vrag.ali mi je receno da se samo kronična upala sinusa liječi antibioticima da se inhaliram (čajevac sam stavljala kap dvije tri)med limun čaj..agua maris ..jos malo bolucka ali rekli su mi traje mjesec do mjesec i pol...moje prvo iskustvo
2016 11 10
Sanjaurban mene su (u Vinogradskoj) poslali na kojih 10 pretraga i dok sam sa svime bila gotova nakon mjesec dana, dobijem negativan nalaz brisa. Čisto mučenje je to bilo. Meni pomažu vulgaris kapi za nos iz apoteke uz povremeno korištenje. Pogotovo sad kad je ljigavo vrijeme, radi centralno - u kući mi sinusi umiru od suhoće, čim izađem van curim ko iz pipe. Takvi problemi najčešće i jesu nasljedni (mi ih imamo svi u familiji). Moja šogorica je išla na operaciju, učinak je bio vrlo kratkog vijeka.
2016 11 10
Hvala svima na savjetima, nakapali smo operil jer je osjetio pritisak u gornjem dijelu glave i kad je sagne presijece ga bol u predjelu glave iznad ociju... ne preostaje nam drugo veceras samo lupocet i sutra na pregled...
2016 11 10
Trošite li i inače Operil? S obzirom na simptome koje ima duže vrijeme jel... Ne bi smjeli, Operil je lijek s nuspojavama. Jedna od njih je otok sluznice nosa. Ako sumnjate na upalu sinusa općenito vrijedi "manje je bolje" što je i Sanjaurban objašnjavala, inače se vrtite u začaranom krugu upala. Znači isključivo morska voda, fiziološka za nos i sl.
2016 11 10
Ne koristimo puno operil jer u fazama alergija i prehlade nije zacepljen, vise curi 😀, a i ja imam losa iskustva s tim kapima jer mi je nakon dužeg koristenja bila dosta ostecena sluznica, tako da sad dobro pazimo...
2016 11 11