Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Kako do posla? :(

Cure, žene, koliko vas je u potrazi za poslom? Vi sretnice koje ga imate, radite li u struci ili ne? Kako posao naći kad nemate nigdje nikakvu vezu? Završila sam fakultet, odstažirala i posla nema. Javljala sam se na svakakve natječaje, stvarno bih radila bilo što za početak, ali za puno stvari sam prekvalificirana, a ono što me još koči jest to što nemam vozačku :/ Počela sam sa slanjem otvorenih molbi jer se bojim da mi ništa drugo niti ne preostaje. Snalazim se zasad nekako, po zanimanju sam učiteljica razredne nastave pa dajem instrukcije trenutno, no to nije neko rješenje budući da mi staž ne teče. Tko je još u takvoj ili sličnoj situaciji?
2016 11 25
Nemaš što izgubiti otvorenim molbama, samo šalji, a preporučam ti i da pratiš grupu Nastavnici.org i slične na fejsu jer kolege često objavljuju potrebu za učiteljima i nastavnicima pa gle, nikad se ne zna gdje možeš uletjeti na kakvu zamjenu. Ne mora biti ni razredna, ne znam jel imaš kakav pojačani program, ali npr. ako se ne javi stručnjak za lupam, likovni, možeš dobiti priliku pa onda i ostati ili će te ravnatelj-ica preporučiti drugoj školi.. Takav je bio i moj slučaj :) Ni ja nisam imala vozačku, ali sam se snalazila busom/vlakom, a veze su stvarno tad bile užasne u mom kraju, ali su i kolege uskakali pa su me vozili dio puta, itd.. Sretno!
2016 11 25
Maleficent80, hvala, zapratit ću grupu! Imam pojačani hrvatski jezik. A za vozačku sam mislila u vezi drugih poslova za koje sam slala molbe, nevezano uz prosvjetu, koji izričito traže posjedovanje vozačke. Ma da, nije problem slati otvorene molbe, ali molbe se u škole šalju samo poštom, tako da me to printanje i slanje dosta i košta, a male su šanse da negdje upadnem. Ova količina nemoći frustrira svakim danom sve više. :/
2016 11 25
O.š Medvedgrad mislim da traži.vidila neki dan na stranici
2016 11 25
AndreaKod, hvala na linkanju! Stvar je u tome da kad je natječaj vani, škola već ima nekog na tom mjestu. Natječaji, što se tiče škola, jesu samo radi reda. :(
2016 11 25
Ništa te ne košta da provas. Evo moja Suseda se prijavila za jednu školu prije 6mj i sad su ju primili za stalno.a bez ikakvih veza
2016 11 25
Stvarno? E pa to mi je drago čuti, znači da ima nade :)
2016 11 25
bok, i ja sam učiteljica, završila prije par godina..prije godinu dana došla u Zagreb bez ikakve veze i stalno radim po zamjenama :) Treba bit uporan, slati otvorene molbe, javljat se svugdje (naravno ne mislim na HZZ jer su ti natječaji odavno popunjeni)...prati malo osobne stranice škola, imaš i na FB grupu Učitelji u produženom boravku - tu se zna zalomit koji oglas, ja sam tako 2 zamjene ubrala :) Pomiri se s time da ćeš za početak morat u boravku radit, sve škole to sad manje više imaju, treba prvo tako upast pa onda čekat priliku za razrednu... jako je teško, treba bit uporan, al kad uđeš jednom u taj krug stalno te netko zove :)
2016 11 25
Mitsza, puno hvala! Želim ti sreću da što prije nađeš posao na neodređeno :)
2016 11 25
također :) u kojem gradu tražiš posao? čakovec?
2016 11 25
Inače sam iz okolice Varaždina, tako da prvenstveno tu, ali dolazi u obzir bilo koje mjesto širom Hrvatske. Ne bi mi bio problem preseliti se.
2016 11 25
pa ne znam kako je tu, ja sam došla iz šibenika jer tamo nije bilo posla ni s vezom ni bez nje, radila sam malo u zadru pa smo na kraju dečko i ja odlučili u zagreb, došli s dva kofera nezaposleni oboje i evo dobro nam ide...on radi za stalno već 10 mjeseci, ja krpam zamjene... Zagreb je jako dobar, ima puno škola i često te netko zove a ako radiš onda te pitaju imaš li koga za preporučit pa tako dijelimo brojeve jedna od druge :) Sretno ti s potragom, tko zna eto možda se nekad i sretnemo :)
2016 11 25
Eto, imala si sreće. Ne kažu bezveze da sreća prati hrabre :") Hvala ti na savjetima, i da, možda se nekad sretnemo, tko zna :") <3
2016 11 25
> vanna21: > Cure, žene, koliko vas je u potrazi za poslom? Vi sretnice koje ga imate, radite li u struci ili ne? Kako posao naći kad nemate nigdje nikakvu vezu? > Završila sam fakultet, odstažirala i posla nema. Javljala sam se na svakakve natječaje, stvarno bih radila bilo što za početak, ali za puno stvari sam prekvalificirana, a ono što me još koči jest to što nemam vozačku :/ Počela sam sa slanjem otvorenih molbi jer se bojim da mi ništa drugo niti ne preostaje. > Snalazim se zasad nekako, po zanimanju sam učiteljica razredne nastave pa dajem instrukcije trenutno, no to nije neko rješenje budući da mi staž ne teče. > Tko je još u takvoj ili sličnoj situaciji? Hej.mogla bih puno napisati,ali pokušat ću biti kratka i jasna. Iste smo struke,radim u školi. Uglavnom,kad sam završila faks pristajala sam na sve zamjene,bez obzira koliko dugo traju i koliko daleko moram putovati. Nakon nekog vremena u jednoj školi sam isto dobila zamjenu -dužu za porodiljni,da bi mi se na kraju posrećilo da sam ostala za stalno i to bez ikakve veze,samo svojim zalaganjem. Bitno je biti u poslu,cirkulirati,imati kontakt sa kolegama i uvijek će nešto u našem poslu iskrsnuti. Najteži put je preko natječaja do zapošljavanja. Sretno! ;)
2016 11 25
> vanna21: > AndreaKod, hvala na linkanju! Stvar je u tome da kad je natječaj vani, škola već ima nekog na tom mjestu. Natječaji, što se tiče škola, jesu samo radi reda. :( Uglavnom je tako......
2016 11 25
1 2