Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

Preporučeno poslano pa vraćeno - molim savjet

Curke pozdrav! Imala sam u prodaji jedne nove rukavice za cijenu od 50 kn, kako ovdje na Krpicama, tako i na Njuškalu. Uglavnom, zove me žena na telefon, kaže vidjela je da prodajem rukavice na Njuškalu. Sviđaju joj se, sve odgovara, ona bi da joj ja to pošaljem poštom pa da plati pouzećem. Nikad nisam, mislim se, ali ok, dok ne plati, neće ih ni dobiti. Još joj kažem kako volim poslati Tiskom nakon izvršene uplate jer nikad nema problema na što ona odgovori kako joj je kiosk poprilično daleko pa da bi radije voljela primiti pošiljku direktno na vrata. Kažem ok, u roku odmah se zaletim na Poštu, platim poštarinu 12,50 kn, a teta šalteruša zalijepi iznos pouzeća 62,50 kn. Nakon toga ženi pošaljem fotku potvrde da je pošiljka otišla uz njezin odgovor kako će mi se javiti kada pošiljka stigne do nje. I tako prođe 10 dana, nekako sam zaboravila na to. Napišem joj poruku na Viber je li sve ok, jesu li rukavice stigle. Vidim, vidjela je poruku. Odgovora nema. 12-ti dan vrati se pošiljka. Muž me zove, poštar je na vratima, vraća pošiljku i traži još 12,50 kn za poštanske troškove. Super! Zovem ženu, ne javlja se. Zovem s drugog broja, ne javlja se. Zagooglam je, žena neka "poznata" ZG fotografkinja, članci o njoj puni hvale. WTF? Ako ne želi rukavice, kako je natjerati da mi vrati poštanske troškove? Ne kužim, baš baš. Eto sorryte na smetnji, ali evo baš me zanima kako ste vi riješile takav slučaj ukoliko ste ga imale. Tenks unaprijed, Maja
2017 01 27
Preporučeno ili pouzeće? Ako je pouzeće nije preuzela paket i vratio se tebi. Traži ju novce i "zaprijeti" negativnom ako ne vrati novce.
2017 01 27
Odgovor je nikako, to je rizik pouzeća. I nemoguće da je poštarina s otkupninom 12.50kn, mogla je biti minimalno 15.50kn za težinu 50 grama ili više ovisno o gramaži.
2017 01 27
> Blliss: > Preporučeno ili pouzeće? > Ako je pouzeće nije preuzela paket i vratio se tebi. > Traži ju novce i "zaprijeti" negativnom ako ne vrati novce. Sorry, pouzećem, da! Moj oglas je vidjela na Njuškalu, ne mogu joj negativnu opalit`. :(
2017 01 27
> hanami: > Odgovor je nikako, to je rizik pouzeća. > I nemoguće da je poštarina s otkupninom 12.50kn, mogla je biti minimalno 15.50kn za težinu 50 grama ili više ovisno o gramaži. Joj, 18,50 kn je bila poštarina pri slanju, povratna je bila 12,50...
2017 01 27
ništa, pregrmi i zaboravi. nekoga naprave budalom pa izgubi 20-30kn, neko je sam od sebe budala pa izgubi 20-30kn. neka ti bude za ubuduće da inzistiraš na slanju nakon vidljive uplate. a ako joj baš želiš pakostiti, šalji joj prijeteće poruke na adresu koju ti je dala. bez imena, prezimena, adrese i DNK :")
2017 01 27
> poleirish: > ništa, pregrmi i zaboravi. nekoga naprave budalom pa izgubi 20-30kn, neko je sam od sebe budala pa izgubi 20-30kn. > neka ti bude za ubuduće da inzistiraš na slanju nakon vidljive uplate. > a ako joj baš želiš pakostiti, šalji joj prijeteće poruke na adresu koju ti je dala. bez imena, prezimena, adrese i DNK :") Istina, pregrmiti i ćao. Neću joj pakostiti, vratit će joj se to već na neki drugi način.
2017 01 27
mogu ja? angažirat ću da mi fotografira na svadbi. pa ću otkazat vjenčanje. i neću joj javiti ]:)
2017 01 27
Imala sam isto iskustvo kao i ti, samo sam ja potrošila oko 40tak kuna prošla pouzecem, vise nikad
2017 01 27
Samo mi nije jasno zašto naručuju ako ne žele preuzeti. :(
2017 01 30
> poleirish: > mogu ja? angažirat ću da mi fotografira na svadbi. pa ću otkazat vjenčanje. i neću joj javiti ]:) Hahaha, sjajno! Neka, njoj na dušu.
2017 01 30