Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

Zet kontrola pomoc

Cure zanima me dali je ovo istina, da zetova kontrola ima skener za ocitavanje dokumenata( osobne) ako im ne zelis dati osobnu, samo ocitaju sami bez da im izvadis, znaci kao tipa skener na avionskim ukrcavanjima (primjer) preko torbe i dobiju tvoje podatke? Naime danas me uhvatila kontrola, imala sam kartu ali taman mi je isteklo pola sata jer jer su me uhvatili pola minute prije moje zadnje stanice pa sam se pravila da trazim po torbi kartu i da je ne mogu naci, izasla van i on je rekao da ce mi zvati policiju i da ce trcati za mnom, ja sam ga ignorirala i otisla svojim putem, isao je punih par koraka zamnom i rekao da ce mi skenirati osobnu i da ce mi stici kazna 800kn. Mislim da me je pokusao zavarati na blef jer nikad nisam cula da postoji to, jeste li vi cule za to?
2017 03 05
Ne znam kako bi skenirao osobnu, prek cega :') a ako ti je taman istekla karta da te bas ide zahebavat oko par min mislim stvarno. Meni je dosla kontrola a karta mi prije 5min istekla, on ju skenirao i nije nis rekao. Nije ni pogledao kad sam ju kucala. E sad cemu sluzi to skeniranje koda ne znam. Mozda da nemres u tom trenutku kad je kontrola tu kartu nekom drugom dati.
2017 03 05
> maruska89: > Cure zanima me dali je ovo istina, da zetova kontrola ima skener za ocitavanje dokumenata( osobne) ako im ne zelis dati osobnu, samo ocitaju sami bez da im izvadis, znaci kao tipa skener na avionskim ukrcavanjima (primjer) preko torbe i dobiju tvoje podatke? Naime danas me uhvatila kontrola, imala sam kartu ali taman mi je isteklo pola sata jer jer su me uhvatili pola minute prije moje zadnje stanice pa sam se pravila da trazim po torbi kartu i da je ne mogu naci, izasla van i on je rekao da ce mi zvati policiju i da ce trcati za mnom, ja sam ga ignorirala i otisla svojim putem, isao je punih par koraka zamnom i rekao da ce mi skenirati osobnu i da ce mi stici kazna 800kn. Mislim da me je pokusao zavarati na blef jer nikad nisam cula da postoji to, jeste li vi cule za to? Jesi zapamtila vrijeme i liniju na kojoj je patrolirao? Imas ga debele osnove prijavit. Da. I anonimno, ako te icega strah. Cuvaj tu kartu eksuli. Kao nekakav dokaz koji mos uz prijavu prilozit. Malo su predebelo placeni konjtrolori zeta da bi ovako skakali po ljudima. Na njemu je da trazi kartu, pa dokument, a na putniku da pokaze jedno, drugo ili cak ode do vozaca kupit kartu. Ako nema kartu i ne zeli ju kupit na licu mjesta, tad se jbg napusta vozilo. I nista ti ne moze. Kamoli se derat, prijetit i pratit po cesti. Cestitam ti na tome da nisi predala osobnu. Nemaju je nikakvih ovlasti traziti. Pa sad, tko se snadje u toj panici, a tko ne.. Ne, mup i i zet nekaju nikakav ugovor o razmjeni podataka, tako da nek nebuloze o skeniranju dokumenta tipa osobne cuva za sank u seoskoj birtiji. Onaj na kojem se natuko promile da je uopce izvalio takvu glupost.
2017 03 05
> Chinchilla: > Ne znam kako bi skenirao osobnu, prek cega :') a ako ti je taman istekla karta da te bas ide zahebavat oko par min mislim stvarno. Meni je dosla kontrola a karta mi prije 5min istekla, on ju skenirao i nije nis rekao. Nije ni pogledao kad sam ju kucala. E sad cemu sluzi to skeniranje koda ne znam. Mozda da nemres u tom trenutku kad je kontrola tu kartu nekom drugom dati. I u dr tramvaju te opet dovati druga kotrola s istom kartom i kaj onda? Nije zbog toga ; Nego, ovo me bacilo na jednu prijavu konjtrolora nadredjenima. U eri studiranja. Lik mi, dok sam vadila posve vazeci pokaz iz pretinca dohvatio indeks i zapisao mi kaznu. Ja pokazujem pokaz i pitam ga kojim pravom mi gura ruku u osobnu imovinu i hvata mi se za osobne stvari. Jako si je pametan i pise mi kaznu. Dobacuje mi indeks, ja ga dovatim, izadjem na toj stanici, prijedjem cestu i vratim se par stanica na remizu i prijavim ga tad i tamo. Naravno, bio si je sav vazan, toliko pijan i nabrijan, da je na kraju smjene eksuli predao moje podatke za kaznu. Ja sam daleko prije toga predala svoj pokaz, racun za isti di se vidi kad je placen, opis situacije i kontrolora, redni broj vozila, mjesto, vrijeme, sve. Uz napomenu da je bio mrtav pijan. O da. Prijavu sam napismeno predala i cekala da mi parafiraju primjerak da su to zaprimili. Ime i datum. Fala lijepa. Nije se dobro proveo. Ni najmanje.
2017 03 05
> cipelitza: > > Chinchilla: > > Ne znam kako bi skenirao osobnu, prek cega :') a ako ti je taman istekla karta da te bas ide zahebavat oko par min mislim stvarno. Meni je dosla kontrola a karta mi prije 5min istekla, on ju skenirao i nije nis rekao. Nije ni pogledao kad sam ju kucala. E sad cemu sluzi to skeniranje koda ne znam. Mozda da nemres u tom trenutku kad je kontrola tu kartu nekom drugom dati. > I u dr tramvaju te opet dovati druga kotrola s istom kartom i kaj onda? Nije zbog toga ; > Nego, ovo me bacilo na jednu prijavu konjtrolora nadredjenima. U eri studiranja. Lik mi, dok sam vadila posve vazeci pokaz iz pretinca dohvatio indeks i zapisao mi kaznu. Ja pokazujem pokaz i pitam ga kojim pravom mi gura ruku u osobnu imovinu i hvata mi se za osobne stvari. Jako si je pametan i pise mi kaznu. Dobacuje mi indeks, ja ga dovatim, izadjem na toj stanici, prijedjem cestu i vratim se par stanica na remizu i prijavim ga tad i tamo. Naravno, bio si je sav vazan, toliko pijan i nabrijan, da je na kraju smjene eksuli predao moje podatke za kaznu. Ja sam daleko prije toga predala svoj pokaz, racun za isti di se vidi kad je placen, opis situacije i kontrolora, redni broj vozila, mjesto, vrijeme, sve. Uz napomenu da je bio mrtav pijan. O da. Prijavu sam napismeno predala i cekala da mi parafiraju primjerak da su to zaprimili. Ime i datum. Fala lijepa. Nije se dobro proveo. Ni najmanje. Ma svaka cast! Neki si previse dopustaju. Nadam se da je dobio kaj je zasluzio
2017 03 05
ma kakav skener, pa zamislite što bi bilo da kontrolori zeta nose uokolo skenere i igraju se pogađanja koliko koja mačka ima godina... hoda uokolo čovjek i plaši ljude...
2017 03 05
> cipelitza: > > maruska89: > > Cure zanima me dali je ovo istina, da zetova kontrola ima skener za ocitavanje dokumenata( osobne) ako im ne zelis dati osobnu, samo ocitaju sami bez da im izvadis, znaci kao tipa skener na avionskim ukrcavanjima (primjer) preko torbe i dobiju tvoje podatke? Naime danas me uhvatila kontrola, imala sam kartu ali taman mi je isteklo pola sata jer jer su me uhvatili pola minute prije moje zadnje stanice pa sam se pravila da trazim po torbi kartu i da je ne mogu naci, izasla van i on je rekao da ce mi zvati policiju i da ce trcati za mnom, ja sam ga ignorirala i otisla svojim putem, isao je punih par koraka zamnom i rekao da ce mi skenirati osobnu i da ce mi stici kazna 800kn. Mislim da me je pokusao zavarati na blef jer nikad nisam cula da postoji to, jeste li vi cule za to? > Jesi zapamtila vrijeme i liniju na kojoj je patrolirao? Imas ga debele osnove prijavit. Da. I anonimno, ako te icega strah. Cuvaj tu kartu eksuli. Kao nekakav dokaz koji mos uz prijavu prilozit. Malo su predebelo placeni konjtrolori zeta da bi ovako skakali po ljudima. Na njemu je da trazi kartu, pa dokument, a na putniku da pokaze jedno, drugo ili cak ode do vozaca kupit kartu. Ako nema kartu i ne zeli ju kupit na licu mjesta, tad se jbg napusta vozilo. I nista ti ne moze. Kamoli se derat, prijetit i pratit po cesti. Kad bi onda došla kazna na red? Da stvari idu kako ti opisuješ, svi bi kupovali karte samo kad kontrolor dođe do njih. I da, ako se netko pozove na pravo da oni nemaju pravo tražiti osobnu na uvid (što ok, nemaju), onda zetovac zove policiju koja smije (što opet on ima prava). Gle, i sama se švercam nekad, ali sam svjesna da je to protupravilno i ako dođe kontrola a ne uspijem pobjeć ili ga namolit riječima, platit ću kaznu. I ne kužim ljude koji to nisu. Ono jbg javni prijevoz nije besplatan. Ili kupuj kartu ili se švercaj dok možeš, al nemoj onda kukat kad te uhvate.
2017 03 05
> AudreyHepburn: > Kad bi onda došla kazna na red? Da stvari idu kako ti opisuješ, svi bi kupovali karte samo kad kontrolor dođe do njih. > I da, ako se netko pozove na pravo da oni nemaju pravo tražiti osobnu na uvid (što ok, nemaju), onda zetovac zove policiju koja smije (što opet on ima prava). > Gle, i sama se švercam nekad, ali sam svjesna da je to protupravilno i ako dođe kontrola a ne uspijem pobjeć ili ga namolit riječima, platit ću kaznu. I ne kužim ljude koji to nisu. Ono jbg javni prijevoz nije besplatan. Ili kupuj kartu ili se švercaj dok možeš, al nemoj onda kukat kad te uhvate. Ja se ne bih svercala. Nisam to radila ni kao student, sto ne znaci da itekako znam i odgovorno tvrdim da ti zetovac mora ponuditi mogucnost kupovine karte i moze te pokusati legitimirati u slucaju svercanja. Ono sto jos moze jest zamoliti te da se udaljis iz vozila na slj stanici ako prvo i drugo ne zelis. Ne smije cak ni zaustaviti vozilo dok se ne udalji svercera. Nema te ovlasti. Daklem, moze te zamoliti osobnu iskaznicu ili dr dokument sa slikom. Ne moze ti oteti torbu i iz nje se sam posluziti. Ne moze ti prijetiti. Ne moze hodati po ulici za tobom i na bilo koji nacin te uznemiravati. Ono s policijom. Moze zvati policiju. Ako se nisi htio udaljiti iz vozila, niti platiti kartu niti dati dokument na uvid. Rijetko tko se nije dao iz vozila pa se po stanicama s murjom nacekavao. Bilo je i tih, koji su se zainatili kad bi kontrolor stao pred kabinu vozaca i sprijecio ih u kupovini karte. Frend se nije htio raspravljati jednom zgodom s kontrolorom koji je s njim usao na istoj stanici na prva vrata i stao pred kabinu vozaca kako bi covjeka onemogucio u kupovini karte za koju je novce drzao u ruci. Trazio ga je osobnu i frend mu je istu pruzio. Stigla mu je kazna i platio ju je taj dan. Ja bih recimo kontroloru prstom pokazala na kamere koje nas snimaju. Sjeca li se netko ideje zetovaca da kontrolori dobiju pravo nositi oruzje?
2017 03 05
> cipelitza: > Ja se ne bih svercala. Nisam to radila ni kao student, sto ne znaci da itekako znam i odgovorno tvrdim da ti zetovac mora ponuditi mogucnost kupovine karte i moze te pokusati legitimirati u slucaju svercanja. Ono sto jos moze jest zamoliti te da se udaljis iz vozila na slj stanici ako prvo i drugo ne zelis. Ne smije cak ni zaustaviti vozilo dok se ne udalji svercera. Nema te ovlasti. Daklem, moze te zamoliti osobnu iskaznicu ili dr dokument sa slikom. Ne moze ti oteti torbu i iz nje se sam posluziti. Ne moze ti prijetiti. Ne moze hodati po ulici za tobom i na bilo koji nacin te uznemiravati. Ok, no pitam te u kojem slučaju bi onda došla na red kazna? Jer ne mogu zamislit da bi netko rekao: ne, ne želim dat 4 kn za kartu, niti želim izaći iz vozila već ću ostat voziti se a vi mi napišite kaznu. Mislim da ovo s kupovinom karte kad te jednom već ščepaju nema smisla. Ima li negdje to napismeno? Da ima idiota kontrolora koji samo gledaju da napakoste nekom, ima, i tu se slažem da im se treba usprotiviti i prva sam za to ako mi netko želi 'smjestiti' kaznu a kupila sam ili namjeravala kupiti kartu. Ali ako se svjesno švercam neću onda izigravati budalu kad me uhvate. > Sjeca li se netko ideje zetovaca da kontrolori dobiju pravo nositi oruzje? Pa ja sam mislila da je to stupilo na snagu i da se provodi, kaj nije?? XD
2017 03 05
hej, šališ se, naravno iako živimo u potpuno smiješnoj državi što se tiče propisa, pravila i njihovog poštivanja, ova je ideja odmah skinuta s dnevnog reda pa zamislite naslov u novinama: ubijen jer nije imao kartu od 4 kune...
2017 03 06
> sanjaurban: > hej, šališ se, naravno > iako živimo u potpuno smiješnoj državi što se tiče propisa, pravila i njihovog poštivanja, ova je ideja odmah skinuta s dnevnog reda > pa zamislite naslov u novinama: ubijen jer nije imao kartu od 4 kune... Dobro ne mora ga ubiti, samo da ga malo sokira s elektrosokerom u busu. To bi bilo ok. A ak se u vlaku svercas onda te skine samostrelom. Naravno da uvjek ima svakakvih budala, i u tramvaju i u konzumu i u birtiji. Pa kaj sad ajmo svi pocet nosit oruzje na posao.
2017 03 06
Meni je par ljudi već reklo za to navodno skeniranje osobne preko torbe jer kao nove osobne imaju neki čip. Sada je li je istina ili su se oni to međusobno dogovorili da isprepadaju ljude nemam pojma jer sam ja za to čula prije par mjeseci ali mislim da je istina da bi se vise o tome pisalo
2017 03 06
> lanamikic12345: > Meni je par ljudi već reklo za to navodno skeniranje osobne preko torbe jer kao nove osobne imaju neki čip. Sada je li je istina ili su se oni to međusobno dogovorili da isprepadaju ljude nemam pojma jer sam ja za to čula prije par mjeseci ali mislim da je istina da bi se vise o tome pisalo To je, sve i da jest moguce, protuzakonito. Zna se tko nas smije legitimirati. U tome i jest sav apsurd.
2017 03 06
To su gluposti kojima su se poceli sluziti u zadnje vrijeme 😂😂😂
2017 03 06
To sa skeniranjem cista laz...i nebuloza, malo su si ti zetovci previse prava dali, ima i ljudi koji ce spusit foru...negdje sam procitala da postoje neki aparatici za skiming al za bankovne kartice ugl.lopine skeniraju tvoju karticu i posluze se tvojim novcekima,ne legalno naravno, a ove nove osobne imaju cip koji se treba aktivirat ako zelimo koristi za npr.on line podizanje potvrde o ne kaznjavanju,rodni list ili vjencani list,svi koji to nisu aktivirali cip je neaktivan,al osobna i dalje vrijedi :)
2017 03 08
1 2