Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

Ahh ta svekrva

Evo ovako drage moje, nemam se kome požaliti. Muž i ja živimo odvojeno tj. podstanari smo i oboje radimo i super se slažemo,ali svekrva i svekar, stalno traže pomoć od nas, svako malo traže novce koje troše boga pitaj na šta, sa njima živi još i njihova kčer koja ima 25 godina i ne radi (ne želi raditi). Mene najviše živcira upravo to žicanje, jbte muž i ja smo podstanari, plaćamo režije, hranu, pokaz,itd... Muž se slaže sa time da to "pomaganje" svedemo na minimum, jer želimo svoj život i nešto ušedjeti jer planiramo bebicu. Svekrva i svekar jednostavno ne znaju sa novcima, kad bude mirovina nema je za 2-3 dana. Kad god se čujemo ili vidimo stalno se žale kako nemaju kako su gladni kako nemaju za lijekove bla bla, ja sam se ponudila da kad god treba za lijek da mi se kaže i budem ga kupila, novce ne planiram davati, ali to im ne paše... neki dan mi je puko film jer uz naše probleme koji nas zezaju, traže od nas da im kupimo drva i peć za drva?! kao oni nemaju a imaju veća primanja nego nas dva koji smo na minimalcu :( (njihova primanja su cca 5000) s mužem sam o tome razgovarala jer mi nema logike, ja da crnčim dok njihova kčerkica leži doma, da ne spominjem da mi u 3god braka nisu nosom pomolili na vrata niti nazvali i pitali kako sam, zovu samo kad treba žicati, pomognem kad mogu, kupim hrane i odnesem ali novce mi glupo davat jer znam da će se potrošiti u gluposti, radim li nešto što nebi trebala?! imam osjećaj da nas samo vuku za nos i loše se osjećam
2017 04 06
Kazete da vas dvoje imate manja primanja od njih dali oni to znaju? Oni vas iskoristavaju jer vi to dopustate, mislim da bi trebali na miran nacin reci kakva je situacija i da cete vi radije kupiti njima te stvari koje im trebaju nego da im dajete novce. Naravno uvijek treba pomoci ako im treba ali ovo kako ste vi opisali uopce nije uredu s njihove strane vec je pomalo bezobrazno da oni vas zicaju dok vi jedva imate za sebe.
2017 04 06
Ma cisti paraziti svi troje. Ako spizde primanja za par dana na ko zna sta pa su ostatak mjeseca 'gladni', a boze moj odrasli su ljudi. Ako u tolike godine jos nisu naucili raspodjeliti prihode na mj dana, to svakako nije vasa zadaca. Vi i muz zivite svojim zivotom, pomozite im kada je to stvarno potrebno, a ne svaki mjesec, ko da im dajete dzeparac. Treba to srezati u korijenu odma a ne da vas muzu svako malo pa cete prije praunucad imati nego vlastitu imovinu. Pa bemu misa valjda bi oni vama trebali pomoci da zapocnete nekakav zivot i malo vas pogurat a ne probat iscijedit svaku kap koju mogu
2017 04 06
eh itekako znaju da imamo jedva za sebe, jedino što mi ne kukamo nego se trudimo i ne kupujemo najskuplje stvari štedimo na nekim stvarima da nam bude bolje u budučnosti, najviše mi smeta što imaju kčer koja živi sa njima a ne želi raditi, ja ponekad radim i dodatni posao da lakše izguramo, prošle godine smo financirali krov na njihovoj kući i obećali su vraćati u ratama i pogotite šta ipak nam to neće moći vratiti jer nemaju...a ima se za cigarete :( , pomognem kad mogu al sorry ne mogu svaki mjesec po nekoliko puta, kad kažem da nemam onda bude šuo kako ne želimo pomoći kako njima ne treba ništa bla bla, i onda se osjećam ko popišana kokoš, jer ne mogu imati na savjesti da je netko gladan ili da nema za ljekove a zna se da ljekove treba piti redovno i ostaviti na stranu za to,a ne se ponašati ko pijani mlijarder :( samo želim mir i konačno počet normalno živiti bez osječaja krivnje, pod užasnim sam stresom
2017 04 06
Manipulatori i paraziti šta drugo reći.... bitno da se vi i muž slažete, svedite to pomaganje na minimum minimuma, u početku će biti teško,ali kad vide da se moraju osloniti sami na sebe budete prodisali, ps. znam o čem pričam, go ženo :)
2017 04 06
Pa nisu oni sirotinja s 1000kn mirovine pa da im pomazete da skrpaju kraj s krajem. Znam jednu curu koja je u slicnoj situaciji ali je ona sama sa svojima. Pokusava si nekaj zaraditi za sebe posto joj starci nisu nista omogucili u zivotu. Ne zato kaj nemaju nego zato kaj su propalice i zato kaj novci odlaze isto kao i u vasoj situaciji na kretenarije i cigarete. Pa se nema za rucak i onda se nju traze novci jer znaju da tu i tamo odradi neki poslic i dobije neku mizeriju pa ajmo joj i zadnju kunu uzet. Fuj fuj i fuj. Ja joj kazem bez griznje savjesti ces ih ostavit gladne taj dan pa ce drugi put drugacije rasporediti budzet ako zele jesti. A ako zele cigarete umjesto rucka taj dan, odrasli su ljudi i imaju pravo radit sta hoce. Tako i vi. Uopce vam ih ne treba biti zao jer su to profesionalni manipulatori i paraziti. Sto se prije uspijete rjesiti tog osjecaja krivnje to bolje za vas.
2017 04 06
Ne razumijem zašto si ljudi to rade, čemu tolika pristojnost prema nekome tko ju uopće ne zaslužuje. Kako si im dopustila, tako te i tretiraju, jebiga S 5000 kuna oni vama trebaju plaćati krovište.
2017 04 06
Mislim da ima tu zakulisna prica..ono kad oni umru vi cete nesto nasljedit pa pomozite do tog.. Ko sto neko rece -fuj nametnici!
2017 04 06
naslijedit ce kcer- ona jadna ne radi, a treba joj i uvijek je tu bila :D
2017 04 06
Kada dobiju iduću mirovinu taj dan im reci - ovaj mjesec nećete dobiti ni kune od nas. Onda si im dala do znanja što ih čeka i ako se svejedno dovedu do toga da nemaju što jesti ili za lijek, nek krepaju XD. Bolje nemati nikakav odnos s njima nego ovakav.
2017 04 06
> sunshinenow: > naslijedit ce kcer- ona jadna ne radi, a treba joj i uvijek je tu bila :D :') Klasika, ovo bi se baš moglo dogoditi
2017 04 06
Ja mislim da bi to muž trebao riješiti sa svojim roditeljima, i to danas i bez milosti. Tako bih ja da imam problema sa svojima, i ne bih od muža očekivala ništa osim potpore. Ako se ovakve situacije odugovlače, tako će vam bit do daljnjega.
2017 04 06
Ne svesti davanja na minimum , nego ne davati uopće. Jedna moja je u sličnoj situaciji i sad se guši u dugovima. Nedavno je doznala da muževi starci od tih novaca pomažu druga 2 sina (bitange ). Da ne spominjem svoje starce koje jedan dio familije guli do ibera. Neka lezilebovićka od 25 godina nađe posao, makar da guli sezonu pa neka uzdržava roditelje. Popričaj s mužem i zaustavite to. Pobogu, ne budite ničije žrtve.
2017 04 06
Slazem se sa SuperSonjom to bi trebao rjesiti muz, to je njegova duznost prema tebi ali i prema njima. Iz osobnog iskustva znam da takvi ljudi uzimaju dok mogu, bez osjecaja za stvarnost i bez srama. Uvijek mislis da ce s vremenom doci k sebi ali istina je da nece nikada! Pogotovo u tim godinama a cak ce i njihovu kcer biti tesko osvijestiti iako je mlada jer je odrasla okruzena time.Jedina je solucija poslusati razum i zatvoriti ventil iz kojeg vam cure novci, za pocetk eventualno napraviti to da im ti kupis ono sto im treba i tocka.Nema njima to sta odgovarati ili ne odgovarati, da su ocajni ne bi postavljali uvjete. Ali znaju i oni a znas i ti kako stvari zapravo stoje i treba se suociti s realnoscu i djelovati u skladu s time.
2017 04 06
Vjerovali ili ne necemo mi nista moci naslijediti od njih jer kao sto vec znate imaju kcer i nju dizu u nebesa tako da ce sve ostaviti njoj, a bolje da tako bude jer sam cula da su duzni na sve strane, pomogli smo oko krova jer nismo mogli gledati da im kisi u kucu, takva sam da mi bude zao kad netko nema za jesti ili lijekove, znam da im dio novaca ide na ovrhu jer su podizali kredite boga pitaj za sta, ali to je njihova stvar, s ostatkom mogu pristojno ziviti,jer od rezija nemaju puno, struju placa socijalno(jer je mama invalid), smece, mobitele i to je to vodu imaju svoju.
2017 04 06
1 2