Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

I ja ću još svašta doživiti......

*Rant* Daklem, moju sestru je PU Nova Gradiška samoinicijativno odjavila s adrese na kojoj živi!! (???) I to prije pola godine! Slučajno saznala kada je granična policija provukla osobnu kroz scaner (Valjda do tad ili nisu skužili ili nisu provlačili), sestra živi na pograničnom području pa i nije tako rjetko da te samo puste. Nemoguće kažete? Pa kako policija može odjaviti nekoga sama od sebe. Nisam ni ja vjerovao. Pomislih, možda sestra nešto krivo shvatila, ali +ajde, ode ona to provjeriti u PU Nova Gradiška koje nadležno za područje na kojem živi. I tamo. čim je išla nešto pitati ju žena za pultom UVJERAVA da ona ne živi na adresi, na kojoj zaista živi. I dođe šef te djelatnice i kaže da je išla nekakva provjera i da nje nije bilo kod kuće i da susjedi nisu mogli potvrditi da ona tamo živi i shodno tome, idjavili oni nju i to je bio kraj priče. Da stvar bude još apsurdnija, od trenutka kad je odjavljena sestra je sa svojom osobnom najnormalnije dizala potvrde o nekažnjavanju i prijavljivala se na poslove u okolici, gdje je na nekim morala davati i osobnu na uvid (vjerovali ili ne, čak se prijavila i za posao policijskoj postavi Stara Gradiška - dakle oni to zapravo imaju i negdje među dokumentima). E sad, sobro, stupam je na scenu nakon što mi je to sestra ispričala jer jednostavno ne mogu vjerovati u sve ovo i tako ja nazovem PU Nova Gradiška i.... POPIZDIM!
2017 04 17
Javi mi se upravo djelatnica koja je rješavala slučaj moje sestre i dobro, malo vikanja, malo prijetnji da ću ju prijavit kao djelatnika i onda krene ona mene smirivati sa svojom suludom logikom kao npr: "Pa Vaša sestra nije zatečena na adresi u trenutku provjere". Moj odgovor na ovo: "Gospođo, jeste vi sad možda na svojoj kućnoj adresi ili ste možda na poslu?" Još jedno od sludih argumenata: "A otkud mi znamo, možda je vaša sestra otišla radit na more ili negdje?" Moj odgovor, pa što i ako je. Jeste ikad čuli za prijavu privremenog boravišta? I tak, vidi ona da nema izlaza i da mi broj svog šefa. Obrazloženje je sljedeće. Policija smatra kako postoje slučajevi ljudi koji imaju prijavljeno prebivalište u Staroj Gradiški, a zapravo ne žive tamo. I ok. Ovo je istina, znam iz prve ruke. Donedavno sam i ja bio jedan takav. E sad, oni su poslali svoje ljude na teren da provjere pravo stanje. Istragom je utvrđeno: moje sestre nema na adresi u trenutku provjere i susjedi nisu mogli potvrditi da ona tu živi (!?!?!?!). Nigdje u zapisniku nije navedeno KOJI susjedi. Ako i ima onih malicioznih susjeda ima i onih normalnijih koji bi zasigurno potvrdili da je moja sestra tamo jer, jebiga JE. Ne znam kak da to drugačije kažem nego tak. Mala je sredina, svi sdve znaju i sigurno isti tako znaju i da je moja sestra tamo kao i što svi znaju da sam ja u Zagrebu.
2017 04 17
Bez brige, pritužba na ovu suludost je poslana već na nadležna tijela, ali ono... WTF! Nije isključeno da se radi o lošem djelatniku na terenu kojem se nije dalo to sve provjeravati, a postoji šansa i da je to netko namjerno napravio, jer je navodno provjeru vršio policajac koji živi baš u Staroj Gradišški i ima neki k. protiv mojih tamo (kako to inače biva jelte u malim sredinama). Ali, kako god, činjenica da je neki obični policajac u stanju napraviti takvo sdranje da vas odjavi s adrese i učini vašu osobnu nevažečom je pomalo zabrinjavajuća. Ne? Mislim, zamišljam situaciju, ja odem na tri dana negdje van zemlje, policija ide provjerit, susjed me ne zna i ne može potvrdit i puf... osobna ne vrijedi.
2017 04 17
Ovo je napisao moj brat na svoj status,ali ja sam to doživila,imali neko slično ovo suludo iskustvo?
2017 04 17
Ja.na nekim adresama je bilo prijavljeno 100 ljudi.znam iz prve ruke ,na mojoj redovito traže čovjeka koji je tu prijavljen prije 15 godina a ne živi 10...policija ga trazila 10 puta i taj zadnji put je policajac rekao da ce ga on odjaviti
2017 04 17
Da ,ali ja ovdje živim 13 godina,jedino sam imala prije jedno 5 godina trenutno prebivalište u Zg od 6 mjeseci I nikad nikuda nisam makla iz ovoga mjesta,niti u stranu zemlju niti na sezonu ,ma ništa
2017 04 17
kazem vjerojatno je netko rekao da vas nema i policajac je odjavio kao sto je ovaj koji je bio kod nas odjavio tipa.a ovaj sto su mu prijavili 100 ljudi na njegovo ime bilo je u novinama
2017 04 17
Ne čudi me ovo.. 20ak godina već, mama od dečka pokušava dokazati da živi u svojoj kući, a prijavljena je kod susjeda, njihovom greškom.. na kraju žena odustala, kaže da nema smisla više se truditi dokazati da živi u vlastitoj kući.. nebulozno :-(
2017 04 18
Kakva sprdačina od države, ovo je za provjereno ,:)
2017 04 18
Da,ali ljudi ostaju prijavljeni zbog povrata poreza i kojekakvih gluposti na nekim adresama,tako da je ovo sasvim normalno da se dogodilo... I onda kad se krenu dostavljati neka pismena,ljudi nema na toj adresi..Zato sve to..
2017 04 18
Ovo je strašno! Je li vam netko rekao koji su vam pravni koraci na raspolaganju? Osim žalbe, naravno
2017 04 18
> Nina87t: > Da,ali ljudi ostaju prijavljeni zbog povrata poreza i kojekakvih gluposti na nekim adresama,tako da je ovo sasvim normalno da se dogodilo... I onda kad se krenu dostavljati neka pismena,ljudi nema na toj adresi..Zato sve to.. Okej sve to,neka idu u kontrole,ali neka provjere kako spada I uostalom ne mogu oni mene odjaviti na kontu izjave jednog susjeda,halooo
2017 04 18
Trebali ste se sami otići javiti u postaju kad su vam rekli da su vas tražili...Zar vam nije bilo čudno da vas policija traži..
2017 04 19
Vi ne razumijete, Niko mi nije rekao da me traže do trenutka kad sam u petak prije 2 tjedna krenula u Bosnu,i policajac mi stavio osobnu u skener i rekao da mi je osobna tražena od policije i onda sam morala ići u ustanovu njihovu u ponedjeljak da vidim zbog čega Znači ja sam odjavljena sa svoje adrese već nekih 8 mjeseci,a da to nisam znala,a prelazila sam u Bih sto puta i prijavljiva se na poslove i tako to I nismo uopće imali pojma o toj kontroli koja je bila prošle godine i kao što nema pojma ni par mojih susjeda koje sam pitala
2017 04 19