Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Sport i dijeta /

Plan prehrane

Ima li tko za udijeliti u inbox ili na mail svoj plan prehrane ako je dobio od nekog stručnog? Naime nemam love za to plaćati, a u kratkom vremenu sam se udebljala, e sad il je štitnjača u pitanju il ne znam, uglavnom vječito nosam neke salate na posao, za doručak jedem shakeove sa pahuljicama i voćem, kuham svaki dan kad dođem doma i večeram kuhano, vikendom znamo jesti neki junk ponekad u smislu pizze ili čevapi, e sad znači ne jedem ono ko slonica pa da bi te kile bile opravdane, al očito nekaj krivo radim, a ne kužim kaj :s :,'( il mi je pak štitnjača u babani hm ...
2017 08 30
najprije provjerite štitnjaču, onda znate na čemu ste----
2017 08 30
ok, al opet mislim da je štitnjača pa valjda bi imala još neke simptome?
2017 08 30
Ninuli provjerite štitnjaču svakako. Ja imam negdje plan prehrane od osobne trenerice, možete mi poslati mail u inbox pa ću vam poslati kad nađem
2017 08 30
poslala :)
2017 08 30
a sad zovem i doktoricu ;)
2017 08 30
> ninuli: > Ima li tko za udijeliti u inbox ili na mail svoj plan prehrane ako je dobio od nekog stručnog? Naime nemam love za to plaćati, a u kratkom vremenu sam se udebljala, e sad il je štitnjača u pitanju il ne znam, uglavnom vječito nosam neke salate na posao, za doručak jedem shakeove sa pahuljicama i voćem, kuham svaki dan kad dođem doma i večeram kuhano, vikendom znamo jesti neki junk ponekad u smislu pizze ili čevapi, e sad znači ne jedem ono ko slonica pa da bi te kile bile opravdane, al očito nekaj krivo radim, a ne kužim kaj :s :,'( il mi je pak štitnjača u babani hm ... Fitmess superwoman grupa na fejsu, zamolite curke, na "zodu", možda ima i u datotekama.
2017 08 30
ima fitmess superwoman zatvorena grupa, misliš na to? to me trebaju dodati unutra ili?
2017 08 31
> ninuli: > ok, al opet mislim da je štitnjača pa valjda bi imala još neke simptome? ovisi od tijela do tijela,vrlo lako moguce da je stitnjaca.. ja nisam imala nikakve simptome osim debljanja,koje sam zanemarivala pa kako sam rasla tako sam dosla i do +30 kg.. odi odmah provjeri ne cekaj kao ja. Sve ce ti biti lakse ,:( sretno <3
2017 08 31
Bila sam već danas privatno vaditi tsh i ft3 i ft4 pa ću dobiti nalaze mailom.
2017 08 31
eto stigli nalazi i sve mi je super, onda očito trebam zatvoriti usta i početi vježbati :D
2017 08 31
:') x-) sve u jednom
2017 09 01
> ninuli: > ima fitmess superwoman zatvorena grupa, misliš na to? to me trebaju dodati unutra ili? da, zatraži pristup.
2017 09 01
> ninuli: > :') x-) sve u jednom besplatno...... :")
2017 09 01
Bok. Novi sam na forumu, prozujao sam malo naokolo i vidio tvoj post. Nadam se da će ti pomoći moji savjeti, a ima ih nekoliko jer je očito da nešto krivo radiš pošto si hvala Bogu zdrava. Iako je je vježbanje važno, glavno u stvari da izgledaš (kako ti želiš) je prehrana. 1. jedi više puta dnevno. 4-5 puta bar i imaj neki snack kad osjetiš potrebu za njim. To će ti pomoći da nemaš potrebu za prežderavanjem zbog osjećaja gladi. 2. čitaj deklaracije, jer po onom što pišeš (osim kaj kuhaš - jer ak kuhaš tjesteninu i onda ti ne to no, no) ispada da se hraniš zdravo. Samo što tvoje pahuljice možda imaju i 30g šećera na 100g proizvoda i k tome nekog kukuruznog sirupa. Znači, što manje rafiniranog šećera (možeš ih jako puno unijeti sokovima i slatkišima), pokušaj izbjegnuti štetnu kombinaciju UH + M (ugljikohidrata i masti) - to ti je tipa pomfri, hamburger pa i ćevapi u lepinji ;) 3. Salate koje jedeš nadam se da su isključivo povrtne (bez kukuruza) i začinjene sa nekim maslinovim/bučinim uljem i jabučnim octom (izbjegavaj kupovne preljeve). 4. Sve ovo što sam ti napisao je nekako "opće poznato" i možeš to manje-više u nekim oblicima sve naći na internetu. Ono što bih ti ja postavio je pitanje: KOJI JE TVOJ CILJ? Skinuti par kila i onda se maknuti s tog "plana prehrane"? Krenuti u nešto sasvim novo sa novom filozofijom prehrane? Ako ti je tko na mail poslao plan prehrane odmah ću ti reći da ako nakon tjedan dana osjećaš da ti nešto fali, da si na dobrom putu da imaš dane u kojima "varaš", a onda svoj metabolizam "resetiraš" i ponovo ga moraš "zavrtjeti" u pozitivnom smjeru. Drugim riječima, trebala bi težiti tome da ne budeš na dijeti. Dijetom se nečeg odričemo i to dugoročno nije dobro jer ne misliš cijeli život biti na dijeti, jer tako? Kad pročitam jelovnik neke Danske ili UN dijete dođe mi da se onesvijestim pri pomisli zašto se ljudi tako muče.
2017 09 04
1 2