Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Celijakija

Cure,ako koja ima celijakiju dal se 100% drzi bezglutenske prehrane?gdje nabavljate namirnice?pozz
2017 12 11
Moja prijateljica ima Celijakiju i ne jede sve iskljucivo bez glutena.Pridrzava se ona toga,ali posao i sve to ju prisili da pojede cesto ono sto nebi smjela.Tako da ubiti svaki dan pojede jedan obrok koji nebi smjela,jer drukcije ne moze,a mora nesto pojest na poslu.A onda doma poslje jede dva obroka koja si sama slaze i pazi.Vecinom povrce i pece si svoj kruh,kupuje posebno mlijeko(ne cesto jer je to sve jako skupo) i pije svoj "lijek",nekakvu juhu.Uglavnom tesko joj je sve to drzat pod kontrolom.
2017 12 11
DM i Muller imaju dobar izbor bezglutenskih proizvoda. I cijene su ok.
2017 12 11
Bio&bio, tvornica zdrave prehrane :)
2017 12 12
paaaaa kruh sama radin doma. osim za sendvice na poslu, onda ga kupujen u dm-a, samo iz razloga sta duze ostaje svjez. za ovaj post gore, ne zelin nikoga vridjati, znan koliko je tesko, celijakiju iman punih 28 god (a iman 29). navodno organizmu triba cca 2 miseca da probavi i najmanje kolicine glutena, uz naravno bolove, grceve i poremecaje probave :( pa jos svjesno uzimati gluten svaki dan... ufff.... osobno, radin do 18 i tad takoreci doma rucko-veceran. zato ili ponesen sendvic od doma ili neki leftover tog rucka (npr. pohanog i sl. sta je i sutra jestivo, pa s tim neku salaticu, ili konzervu tune, obavezno neko voce itd itd, snadjen se). na te marende tokon posla mi ode trecina place hahaahahha :D ostale namirnice kupujen po standardnim ducanima, striktno se drzeci testiranih proizvoda i maksimalno izbjegavajuci cak i "moguce tragove". fala bogu na modernim tehnologijama, grupe na fejsu i razmjene recepata dosta pomazu u tome ;) pastu, dodatke brasnu i sl. stvari narucujen na netu (npr advent.hr, indigena.hr), puno je jeftinija, a ukusna ;) isprike na malo duzem postu, bliska mi je tema heheehe
2017 12 18