Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

O djeci /

Grcevi kod beba☹️

Pozdrav! Imam bebu staru mjesec i 10 dana, naime dobila je uzasne grceve. Posebno poslije jela. Ona bi sunce moje da spava, ali ne moze.. Stalno se grci, stenje, uvija, place, zna toliko plakati da skoro poplavi ☹️ Papa Bebimil i sve do nekoliko dana je bilo dobro, imala je i prije malo grceve, ali nista na spram ovoga. E sad me zanima dali joj mozda vise neodgovara ova (Bebimil) hrana? Postoji li mogucnost da je to u pitanju? Dali bi tr ebala da joj pokusam promjeniti neku drugu? Pije caj od Komoraca. Znam da ne postoji lijek protiv grceva, ali valjda ima nesto da barem ublazi tu bol. Kad mi ona place, placem i ja.
2018 06 01
jos nitko nije otkrio pravi uzrok grceva... ponekad moze pomoci njezno tapsanje po ledima kao kad stuca, da li to onda samo odvlaci paznju ili zaista djeluje ko zna... nije lose porazgovarati s pedijatrom, sigurno ima par dobrih savjeta jer ipak radi stalno s bebama
2018 06 01
Iskreno ne znam sto bi Vam preporucila jedna moja frendica je djetetu pustala zvuk susila za kosu jer oni to cuju kao kolanje krvi i to ga je smirivalo, druga je davala one d3 kapi iako mnogi kazu da ima neki sastojak sto nije zdrav i da se uzimaju neke druge dok je moja susjeda nabavljala neke tablete iz njemacke i za 1 i za 2go dijete i pomogle su... tako da svatko nesto drugo koristi.. al mi je jako zao jel vjerujem da su Vam to muke, pomogli bi a ne znate kako :(
2018 06 01
Mi smo svojoj bebi davali sab-simplex kapi i puno je pomoglo...pitaj pedjatra...
2018 06 01
Ja sam sina stavljala cesto lezati na lijevi bok,to mi je patronazna sestra predlozila ,pogotovo nakon jela .Navodno bebici na taj nacin izade suvisni zrak koji posise sa mlijekom...i kad bi plakao znala bih ga staviti u narucje potrbuske pa ga tako lagano ljuljuskati ,to mu je pomoglo trenutno ...
2018 06 01
Ja sam se uspjela riješiti grčeva sa BioGaiom običnom dve bočice i prestaje.barem kod mene.
2018 06 02
Ja sam bebi davala isto Sab simplex kapi i to nam je pomoglo :)
2018 06 03
Ja nema sta nisam probala i nista nije pomagalo😫
2018 06 03
> Natalija77: > Ja sam sina stavljala cesto lezati na lijevi bok,to mi je patronazna sestra predlozila ,pogotovo nakon jela .Navodno bebici na taj nacin izade suvisni zrak koji posise sa mlijekom...i kad bi plakao znala bih ga staviti u narucje potrbuske pa ga tako lagano ljuljuskati ,to mu je pomoglo trenutno ... inače se odraslima preporučuje lagana šetnja nakon jela, ali ako ne onda ležanje na lijevom boku nakon jela s preporučuje i odraslima jer se tako lakše probavi nego da ležiš na desnom boku
2018 06 03
Ima posebna hrana za bebe koje imaju osjetljivu probavu j muce ih grcevi. Raspitaj se kod pedijatra koja i koja je procedura prelaska s jednog mlijeka na drugo(ide postepeno). Sta se tice kapi ja sam koristila bio gaiu, nikakav poseban pomak nisam primjetila, grcevi su ga mucili tocno 4 miseca. Ali naravno, nesto moze pomoc, a i ne mora. Obicno to prolazi spontano s vremenom. Ja nema sta nisam probala, od kapi, do svih strana, ljuljuskanja, potrbuske, nosanja, mog mlijeka(jer sam ga dojila) do adaptiranog(jer sam dozvolila da me pojedjni idioti uvjere da je to od mog mlika) - nista nije pomoglo dok nije proslo samo od sebe.
2018 06 03
A micek mali bubani. :-( Nama su Biogaia kapi jako puno pomogle. Kupila sam bila i Espumisan, ali mi je mala od njega svaki put povraćala., pa sam prestala. S Biogaia se skoro odmah smirila. Probajte s tim, jesu skuplje, ali ih svi hvale.
2018 06 04
avno sam to prosla ali zivo se sjecam svega nikakve kapi nisu pomagale sad cu vam ispricati bio je blagoslov kuca i fratar koji je dolazio je imao visak pitao da vidi gdje taj mali spava kad je stavio visak poceo odskakati rekao nam da promjenimo mjesto spavanja i da izbacim svu posteljiu u jakim bojama mi makli krevetic stavili sve bijelo i preko noci nestalo ne znam kako ali je tako bilo zelim vam svu srecu!
2018 06 05
> mm1978: > avno sam to prosla ali zivo se sjecam svega nikakve kapi nisu pomagale > sad cu vam ispricati bio je blagoslov kuca i fratar koji je dolazio je imao visak pitao da vidi gdje taj mali spava kad je stavio visak poceo odskakati rekao nam da promjenimo mjesto spavanja i da izbacim svu posteljiu u jakim bojama mi makli krevetic stavili sve bijelo i preko noci nestalo ne znam kako ali je tako bilo zelim vam svu srecu! Majko Božja... Jel to sigurno bio fratar?
2018 06 10
Moj malac je pio NAN i koristili smo bocicu TOMMEE TIPPEE..tako da se on samo par puta zgrcio i to jako malo..U zadnje vrijeme dosta od mama čujem da se bebe jako grce zbog bebimila,neke i povracaju u jakom mlazu,nakon prelaska na nan ili novalac kažu da se smire...Vidite sa svojom pedijatricom
2018 06 12
Hvala svima na podjeljenim iskustvima. Presli smo na Aptamil i od kad smo poceli papati novu hranu-nema grceva, da, nema nikako grceva. Ni sama jos ne vjerujem, ali je tako.... Sad mi je bas zao sto se je tako namucila i to sve zbog hrane 😕 Ali hvala bogu, to je iza nas 🙂 Eto mozda jos nekome pomogne i moje iskustvo.
2018 06 13
1 2