Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Bijele fleke iliti gljivice

Pozdrav cure, nadam se da nisam jedna koja ima ovaj problem... Nakon par dana sunčanja, primijetila sam na koži bijele flekice, najviše po leđima i trbuhu. Danas mi je zadnji dan na plaži pa ću izdurati to još. Čitala sam malo po netu i otkrila sam da su to gljivice, postoji li kakva krema za to ili moram bas dermatologu? :( baš me sram
2018 08 13
Ja sam znala imati od suncanja bijele fleke po leđima, ali nisam se previse stim zamarala.. Ako nađes nesto javi :)
2018 08 13
probaj mazati taj dio salicilnom kiselinom (narucis u ljekarni) nekoliko dana i trebalo bi proci :D
2018 08 13
Ja sam to imala pred par godina, mazala malo Plimycolom i prošlo je :) Nije niš strašno i normalno je, ali ako ne prođe, otiđi doktoru
2018 08 13
> iskrica0: > Ja sam to imala pred par godina, mazala malo Plimycolom i prošlo je :) Nije niš strašno i normalno je, ali ako ne prođe, otiđi doktoru Čitala sam za tu kremu, koliko dođe otprilike?
2018 08 13
> xAnax5: > probaj mazati taj dio salicilnom kiselinom (narucis u ljekarni) nekoliko dana i trebalo bi proci :D Hvala ti!
2018 08 13
Nije strašno, ali nije baš ni tako bezazleno, jer se vrlo često proširi ako se ne liječi. Tako da je ipak nabolje otići dermatologu ili kućnom liječniku, koji će vam dati neku terapiju, antigljivičnu kremu i otopinu, i nema kupanja, sunčanja barem 7 dana. I mali savjet, dobro je nakon tuširanja, a prije stavljanja kreme, dobro istrljati ta područja sa "grubim-oštrim" ručnikom, koji poslije toga stavite na pranje. A ne znam zašto bi vas bilo sram, to je prilično česta reakcija na vlagu, pogotovo ljeti kombinacija mora, znoja, i ostajanja u mokrom kupaćem kostimu, i ako uz to more nije bilo baš najčistije, eto gljivica :)
2018 08 13
definitivno za Plimycol, rekla bih 😊 mene spasio od svega i svacega tokom godina 😂
2018 08 13
Kolika mu je cijena?
2018 08 13
> vedranapv: > Nije strašno, ali nije baš ni tako bezazleno, jer se vrlo često proširi ako se ne liječi. > Tako da je ipak nabolje otići dermatologu ili kućnom liječniku, koji će vam dati neku terapiju, antigljivičnu kremu i otopinu, > i nema kupanja, sunčanja barem 7 dana. I mali savjet, dobro je nakon tuširanja, a prije stavljanja kreme, dobro istrljati ta područja sa "grubim-oštrim" ručnikom, koji poslije toga stavite na pranje. > A ne znam zašto bi vas bilo sram, to je prilično česta reakcija na vlagu, > pogotovo ljeti kombinacija mora, znoja, i ostajanja u mokrom kupaćem kostimu, > i ako uz to more nije bilo baš najčistije, eto gljivica :) Hvala ti na najjače 💚
2018 08 13
> florens: > Kolika mu je cijena? Joj ne sjećam se, al je povoljan :)
2018 08 14
> florens: > Kolika mu je cijena? Nabavi ga preko recepta, ali pod imenom "Klotrimazol".. to ti je to, i nećeš morati platiti ;-)
2018 08 14
Ja se borim s tim doslovno svako ljeto.Bila sam i kod doktora opce prakse koji mi je savjetovao sampon Oronozol. Ne sjecam se tocno cijene, mislim da je oko 80 kn u ljekarni. Ali stvarno pomaze i odlican je. Meni se uvijek flekice pojave na ledima i trbuhu. To namazem samponom kod tusiranja i ostavim tako jedno 10 min i dobro isperem. I stvarno kroz par tusiranja nestanu skrooz. Meni su 3 takva tusiranja dovoljna da ih skroz uklonim :)
2018 08 14
> Lor234: > Ja se borim s tim doslovno svako ljeto.Bila sam i kod doktora opce prakse koji mi je savjetovao sampon Oronozol. Ne sjecam se tocno cijene, mislim da je oko 80 kn u ljekarni. Ali stvarno pomaze i odlican je. Meni se uvijek flekice pojave na ledima i trbuhu. To namazem samponom kod tusiranja i ostavim tako jedno 10 min i dobro isperem. I stvarno kroz par tusiranja nestanu skrooz. Meni su 3 takva tusiranja dovoljna da ih skroz uklonim :) Mislim da ga kod nas vise nema, odlicna stvar. Cula sam da se moze kupiti u Sloveniji jer ga oni proizvode, za nekih 13 eura
2018 08 14
Canifug sprej u apoteci, 50-60kn a fleke nestanu nakon drugog špricanja :D
2018 08 15