Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Psihologija /

Dijete i slobodne aktivnosti

Evo mi krenuli na plivanje i engleski H.Doron i nešto razmišljam jel to previše s obzirom na opseg gradiva i domaćih zadaća za koje nam treba dosta vremena. Klinac mi je tek drugi razred a imaju jako puno za učiti čak i vikendom kad bi se trebali odmarati. Pitam se jel ima dovoljno vremena za odmor i igru.. A opet kad čujem neke mame čija djeca idu na 4-5 aktivnosti pitam se jel to pretjerivanje ili ulaganje u njihovu budućnost u smislu da sad kad su mali najbrže usvajaju nove vještine i znanja. S druge strane mislim da djeca trebaju ponekad imati slobodno vrijeme za raditi NIŠTA.. Kakvo je vaše mišljenje , čime se bave vaši klinci i inače kak ste zadovoljne s njihovim sl.aktivnostima, kako sve Uskladite sa školskim obavezama?
2018 09 23
Meni se taj engleski cini bas super! Moj je jos premalen pa bas i ne razmisljamo o tome, ali svakako je bolje da ide na neku aktivnost nego da zuri u mobitel/tv po cijele dane 🙄 Kao netko tko radi s djecom mogu ti reci da je punooo djece koja pohadjaju masu aktivnosti i slazem se da je to pretjerivanje. Pitam se kad su uopce s roditeljima uz sve te obveze? Tocno mi ih nekad bude zao 😣
2018 09 23
I plivanje je super:). Mislim da ste super odabrali. Moji isto imaju 2x tjedno sport i 2x tjedno jezik. 3. i 7. razred. To mi se čini nekako optimalno. S tim da smo sportove već mijenjali :). Ali 5-6 i više aktivnosti (srećom moji nisu nešto muzički nadareni i nisu pokazivali afinitet prema muzičkoj školi) , uz sve gradivo u školi :/ :/ mi se čini kao "ubijanje" djeteta. Onda uopće nisu doma i nikad ne rade "ništa". Naravno ne mobitel, tablet ili telka cijeli dan, ali igra doma, vani na zraku, društvene igre, čitanje... ili da im je samo "dosadno"(dosadno navodno jako razvija maštu i kreativnost :):) ...
2018 09 23
Ninica i Kaja slažem se s ovim sto ste napisali za mobitele i tablete, to je prava pošast.. I to mi je bio jedan od motiva da ga izvučem iz kuće . Sam si je odabrao engleski i plivanje tak da se nadam da ce ga to držati cijele godine 😀
2018 09 23
Da, tu je i pitanje kad s nečim krenu koliko inzistirati da i ostanu... ja ih ne želim tjerati na slobodne aktivnosti, puštam da izaberu sami što bi htjeli probati i što im se sviđa... ali nema šanse da mijenjamo svakih mjesec dana... nekako ih pokušam uvjeriti da se onda (mora :)) ide cijelu školski godinu.
2018 09 23
Ja ga isto ne tjeram ali sam mu objasnila ako smo nešto odlučili da moramo ići duze vrijeme pogotovo ako kupimo skupe knjige za engleski..prije je išao na sport i jednostavno smo skuzili da nije za ekipne sportove pogotovo za nogomet na tatinu veliku žalost !! Jednostavno ne voli ganjati loptu 😀 Pa nismo onda dalje inzistirali jer stvarno ima dvije lijeve noge 😊
2018 09 23
Moj od kad je krenuo u skolu-u prvi razred (sad je 3.razred) trenira futsal i rukomet-to obozava i sam si je izabrao sportove a nama je super sredstvo ucjene-ukoliko mu se ne da ucit ili pisat zadaca samo kazemo da nece na trening i odmah se uhvati pisanja zadace, imamo srece da je svaki dan u tjednu po jedan sport😁kod nas u mjestu nema bezena pa jednom u godini dva mjeseca organizira skola prijevoz u drugo mjesto na bazene pa ide i to, isto po zelji...vidim ima dosta djece na treninzima koja su totalno nezainteresirana i vidi se da ih roditelji tjeraju po meni je to bezveze...jedan mali mi se pozalio da voli bit golman i da dobro brani a tata mu neda da bude golman pa ga je prebacio u drugi klub gdje ga ne stavljaju na mjesto golmana, stvarno si svasta poneki roditelji zabriju😵
2018 09 23
E takvi roditelji mi zbilja nisu jasni, kao da liječe svoje frustracije.. Treba pustiti djeci da se iskažu tamo gdje su dobri jer im to jača samopouzdanje .. Sjećam se kad sam ja bila osnovna škola većina curica je htjela na balet al meni je rukomet bio zakon i to sam trenirala i nikad mi starci nisu ništa nametnuli neg sam si sama odabrala
2018 09 23
Ovo s ucjenom mi je super al kod nas jedino funkcionira prijetnja -Nećeš dobiti kompjuter! Onda se zadaća odmah napise 😊
2018 09 23
> Pavlaa: > Ovo s ucjenom mi je super al kod nas jedino funkcionira prijetnja -Nećeš dobiti kompjuter! Onda se zadaća odmah napise 😊 Mi s tim prijetimo kad su ljetni praznici pa nema treninga a preko tjedna mu ni nedajem kompjuter niti ostala cuda tehnologije tj.ni nema vremena za to, to dobije samo subotom i nedjeljom iako u principu koristi samo nedjeljom jer i subotom bude prijepodne trening a poslijepodne igra s deckima iz susjedstva nogomet na livadi pa zaboravi i trazit😉
2018 09 23
I moj je 2. razred i ide samo na jedan sport 3x tjedno po sat i pol. Taj voli i zanima ga, a ja nemam srca svaku večer ga opterećivati s obavezama, nek dijete ima i dane za odmor. PS u kakvu vi to školu idete da u drugom razredu dijete mora i preko vikenda učiti???
2018 09 23
> PS u kakvu vi to školu idete da u drugom razredu dijete mora i preko vikenda učiti??? Bome i moj ima svaki dan zadace po sat i pol a obavezno dobije dosta zadace petkom i tako je bilo skroz od prvog razreda🙁 Sto se tice treninga moj ima svaki dan mislim da je to veci napor nama roditeljima (mi svog moramo vodit jel su dosta udaljeni) nego njima, valjda kad to vole pa im je lako i ne shvacaju to kao opterecenje (sto bi meni bilo jel sam na zalost zadnji put potrcala u srednjoj😉), mene moj stalno pili da zasto nema nista nedjeljom a ista prica je i kad su praznici
2018 09 23
Kad nas štrebetanje počinje ozbiljno u 5-tom. Ova prva tri su ok, u boravku napišu zadaće i sve 5 :). Samo ako ih se pusti bez radnih navika ove niže razrede onda je 5-ti šok :):)
2018 09 23
Mi smo u ZG -Dubravi, ide u najobičniju školu i svaki vikend obavezno zadaća iz hrvatskog, često pjesmice napamet, matematika i povremeno vjeronauk .. Dok recimo dijete od moje kolegice koja je na Peščenici gotovo nikad nema zadacu vikendom?!! Moj ne ide u boravak tako da sve radimo doma.
2018 09 23
Kod nas u skoli ne postoji boravak pa onda mi moramo s njim pisat...ponekad dobije za zadacu i sto nisu jos ucili pa to mi s njim moramo radit i uciti ga🤔
2018 09 23
1 2