Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Razmak izmedu zubi / Aparatic

E ovako, zbog nemogucnosti popravka prosle godine su mi izvadene obje gornje cetvorke. Rupe sam htjela popuniti krunicama ili parcijalnim protezama no moj stomatolog mi je preporucio nosenje fiksnog aparatica kako bi se petice i ostali zubi samo pogurali naprijed i tako zatvorili rupe. Zanima me dal je netko od vas to mozda radio? Koliko je trajao proces te kakav je rezultat poslije? Razdvoje li se zubi nakon par godina? Itd. Imam 24 godine. Svi savjeti i iskustva su dobro dosli :)
2019 01 06
Puno je bolje nositi aparatic, nego bezveze brusiti zdrave zube. Aparatic se nosi oko 2 godine, ovisno o stanju i vasem trudu (redoviti dolasci kod zubara, slusanje sto vam on govoriti..). Sigurno ce nakon toga rezultat biti dobar, ali nakon aparatića se mora nositi retainer po noci koji drzi zube na mjestu, pa se s vremenom lagano izbacuje iz uporabe :)
2019 01 06
slušaj zubara, dobro ti kaže... ja nisam nosila aparat pa su mi se zubi sami pogurali i zatvorili rupu tj. umnjaci su pogurali druge zube, ali pošto nisam nosila aparat prednji zubi obje 2. mi nisu se složili kako treba, a sad je kasno za ispravljanje očnjake sam izvadila još kao klinka od 11 godina da drugi zubi imaju mjesta, kasnije još po 1 sa svake strane pokvaren zub
2019 01 06
> IvaHandmade: > E ovako, zbog nemogucnosti popravka prosle godine su mi izvadene obje gornje cetvorke. Rupe sam htjela popuniti krunicama ili parcijalnim protezama no moj stomatolog mi je preporucio nosenje fiksnog aparatica kako bi se petice i ostali zubi samo pogurali naprijed i tako zatvorili rupe. Zanima me dal je netko od vas to mozda radio? Koliko je trajao proces te kakav je rezultat poslije? Razdvoje li se zubi nakon par godina? Itd. Imam 24 godine. Svi savjeti i iskustva su dobro dosli :) Veliko DA za aparatic. Ako ces nakon ortodontske terapije nositi retainer prema uputama, redovito, sve ce biti ok. Nema smisla brusiti okolne zdrave zube u svrhu postavljanja mostova. Jedino bi implantati dosli u obzir, no buduci da ti je preporucen aparatic, vjerojatno nema potrebe za implantatima.
2019 01 07
> tratinchica123: > slušaj zubara, dobro ti kaže... > ja nisam nosila aparat pa su mi se zubi sami pogurali i zatvorili rupu tj. umnjaci su pogurali druge zube, ali pošto nisam nosila aparat prednji zubi obje 2. mi nisu se složili kako treba, a sad je kasno za ispravljanje > očnjake sam izvadila još kao klinka od 11 godina da drugi zubi imaju mjesta, kasnije još po 1 sa svake strane pokvaren zub Nikad nije kasno 😉
2019 01 07
Slazem se, nikad nije kasno za aparatic. Nosila sam ga u periodu izmedju 25 i 28.god, no obzirom na moju specificnu situaciju (umnjaci mi rastu i sad kada imam 33), planiram ga stavit u nekoj buducnosti ponovno pa makar i s 45. To mi je simpaticno vidjeti, nije predvidjen samo za mladje osobe, a i kako sve napreduje i fiksni aparatici postaju izgledom mnogo sofisticiraniji 😊
2019 01 12