Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Prometna nesreća-odšteta

Prošli mjesec smo doživjeli prometnu-odozada nas je spucao vozač koji je zaspao za volanom. Jednogodišnje dijete i ja smo kolima hp prebačeni u bolnicu gdje su nam utvrđene lakše tjelesne ozljede no morali smo ostati na promatranju. Dijete je od tada izrazito plašljivo i užasno reagira na buku, lose spava.. Ja sam zadobila udarac u glavu i izložena sam snimanju glave i vratne kralježnice, nosila sam ovratnik kojih 10ak dana, te još uvijek hodamo doktorima.. Od tada nas gotovo svakodnevno zovu odvjetnici koji nam nude zastupanje prilikom traženja odštete za tjelesne povrede. Znaju i moje ime i ime djeteta, muža.. navodno podatke dobivaju od hitne/policije? Do sad se nisam baš bavila tim jer mi je najvažnije da je dijete dobro no odlasci doktorima i nisu baš tako bezazleni ni jeftini pa me zanima što osim medicinske dokumentacije treba priložiti? O kojem bi se iznosu moglo raditi budući da svi izričito napominju da uzimaju 10% od odštete te ih ne treba dodatno plaćati? Jel netko imao sličnu situaciju? Hvala!
2019 05 14
Prilažete sve medicinske nalaze i za sebe i za dijete, sve račune za medicinsko liječenje, dokaze o izgubljenoj dobiti u slučaju bolovanja gdje vam se isplaćuje manji iznos od vaše pune plaće.... Odvjetnik potražuje od osiguravateljske kuće gdje je automobil koji vas je udario bio osiguran i iskreno se nadam da nije Euroherc jer su oni najteži za isplatu. Potražni zahtjev se upućuje kada je liječenje vas i djeteta završeno, ali unutar nekog vremena od nesreće....mislim 3 godine...nisam sigurna. Kada odaberete odvjetnika on će vas uputiti u sve mogućnosti i sve što trebate napraviti. Imala sam sličnu situaciju i puno više smo dobili od Croatia osiguranja za dijete nego za odraslu osobu. Pogledajte malo slučajeve na legalis.hr, a možete me kontaktirati i u inbox. U ovom trenutku je teško pričati o iznosima, ali spretan odvjetnik može izvući dosta novaca.
2019 05 15
Policija i bolnice sigurno ne dojavljuju odvjetnicima o prometnim nesrećama. To je strogo zabranjeno. Dojavljuje im nepošteno i bezobrazno osoblje s hitnog prijema i to za neku sitnu lovu, kavu i sl. Time krše prava pacijenata i pravila službe. Odvjetbici obećavaju svašta. Puno toga neutemeljeno. Ovo nije Amerika pa da se mogu dobiti značajni novci. Odštete, ako do njih uopće dođe, su minimalne, a sudovanje traje godinama. Trzajne ozljede vrata su već ušle u legendu i rijetko koji vještak i sudac ih shvaća ozbiljno. Realno, značajnije ozljede nemate, a na Sudu se to bude razvuklo pa možda i okrenulo protiv Vas ( popularno je traženje alkotesta pa ako nije učinjen, osiguravatelj to koristi kao otegotnu okolnost bez obzira što vi niste krivi i zapravo taj alkotest ne bi trebao ništa značiti) Odvjetnici pak su priča za sebe. Ove priče s postocima su jako zeznute. Imam grozno iskustvo po tom pitanju. Ako Vas zanima, detalje vam napišem u inboks.
2019 05 15
A ja pak imam super iskustvo i sa odvjetnikom i sa postotkom i sa uslugom. Meni odvjetnik nije obećavao brda i doline već je rekao otvoreno i iskreno što se realno može očekivati. Ne znači nužno da se mora ići na sud jer spretan odvjetnik ukoliko ima "poznanstva" u osiguravajućoj kući se može nagoditi sa njima i bez suda. Naravno, ne pričam o basnoslovnim iznosima, ali neka lovica se može dobiti. Imala sam identičan slučaj kao gospođa i to ne tako davno gdje sam od Croatia osiguranja samo za kćer dobila cca 2.000 eur i to na temelju dva medicinska papira. Svaki slučaj je različit i mislim da puno toga ovisi o odvjetniku, njegovim poznanstvima, osiguravateljskoj kući itd. U svakom slučaju treba probati, ali da, ovakve nesreće i ozljede nisu za sudove jer se vremenski i financijski ne isplati.
2019 05 15
I ja imam iskustva sa traženjem svojih prava sudskim putem. Ne slažem se da se financijski ne isplati tražiti odštetu sudskim putem. Isplati se. Vaš odvjetnik uzima proviziju između 10 i 20 %, ovisno o dogovoru. Ako imate dokaze o tjelesnim povredama odnosno nalaze liječnika koji potvrđuju tjelesne ozljede i psihičke probleme, možete tražiti odštetu i za sebe i za dijete. Istina da sudski procesi traju dugo, ali od trenutka kada ste predali tužbu idu vam velike kamate na odštetu koju ćete dobiti, tako da vam se i u tom smislu isplati. Kamate su veće od bilo kojeg oblika štednje. Bitno je da si nađete dobrog odvjetnika i sve, baš sve probleme koje imate dokumentirate liječničkim nalazima. Nemojte se bojati tražiti svoja prava sudskim putem!!
2019 05 15
Alkotest je učinjen na licu mjesta i to je dokumentirano. Vozač koji nas je udario navodno je bio pod nekim tabletama koje su ga uspavale, no to je samo njegova verzija.. Na žalost, cijela ta procedura ide malo presporo jer nam još uvijek nije gotovo policijsko izvješće pa samim time ne znamo ni o kojem je osiguranju osigurano vozilo koje nas je udarilo. Nas je odmah odvezla hitna tako da iskreno ne znam ni registraciju vozila da bi ju mogli provjeriti. Naš je auto slupan i ne možemo ga ni popraviti sve dok to izvješće ne bude gotovo.. Svakako, hvala Vam na iskustvima i odgovorima. Supermamica, kako dobiti račune za medicinsko liječenje? Inače imam dopunsko pa nisam upućena u to.. također, snimke glave i kralježnice mi doktori nisu dali. Moraju li mi ih dati kad ih zatražim? Sutra ću otići do lokalnog odvjetnika pa se malo raspitati što i kako dalje..
2019 05 15
Mislila sam na račune ako ste nešto radili privatno. Ili na račune nekih lijekova za koje morate platiti participaciju. Ovo što sam rekla da ovakve nesreće nisu za sudove jer se vremenski i financijski ne isplati sam mislila na to da ćete čekati 3 godine na prvostupanjsku presudu te u slučaju žalbe i odlaska predmeta na Županijski sud još neku godinicu. Netko naravno ne želi toliko čekati obzirom na iznos koji bi mogao dobiti (to će vam reći realan odvjetnik) pa ide na nagodbu. Samo ću reći da sve skupa kod mene traje već 4 godine, a novac koji sam dobila prvostupanjskom presudom je smiješan....a radilo se o teškoj ozljedi, 4 operacije itd itd. Ukoliko želite detalje mog slučaja (trenutno je na drugostupanjskom sudu) molim inbox.
2019 05 15
Pitali ste u policijskoj postaji za izvjestaj?..ne znam gdje se dogodilo ali sigurno znate pod koju postaju spada dio gdje se to desilo..Vi kao sudionikk imate pravo trazit sve...(imam nazalost iskustvo).. Da li ste prijavili štetu svog vozila...imate kasko?... Odvjetnik..u čistim situacijama i nije prijeko potreban ...ako je gdin priznao krivnju i imate svjedoke... Nedavno sam imala i sud i suocenje i svasta nesto.. Drago mi je da nije nikome apsolutno nista i zahvalite na tome...i znam da ce troskovi biti veliki za odlaske po pregledima no nemojte traziti nista sto Vas po pravdi ne dopadne.Ne shvaćajte me pogrešno no ne tražite nista sto nije Vaše... I drago mi je da ste svi živi i zdravi... Sretno Vam🙂
2019 05 15
Samo su nam rekli da ima puno slučajeva koje trebaju riješiti ispred nas i da to traje oko mjesec dana.. nadam se da će biti uskoro.. Kasko nemamo na žalost, obratili smo se se svojoj osiguravateljskoj kući (mi smo u triglavu) i rekli su nam da sve ide preko osiguranja osobe koja je skrivila sudar. Hvala Vam 💘
2019 05 16
Da zato bi Vam trebala rega auta koji je skruvio nesrecu..otici na njegovo osiguranje.Ni slucajno ne radite nista na svom vozilu..izaci ce procjenjitelj...i od njegovog osiguranja cete si auto popravit...to mozete i prije nego dobijete policijsko izvjesce..al neznate regu?sam dobro skuzila. Ustvari puno toga cete vidjet na izvjescu...ako je priznao krivnju sve super ide glatko.......vjerujem da hoce...😌...nazalost frisko sam iz prometne 😞pa ako nesto treba...> Ninica: > Samo su nam rekli da ima puno slučajeva koje trebaju riješiti ispred nas i da to traje oko mjesec dana.. nadam se da će biti uskoro.. Kasko nemamo na žalost, obratili smo se se svojoj osiguravateljskoj kući (mi smo u triglavu) i rekli su nam da sve ide preko osiguranja osobe koja je skrivila sudar. Hvala Vam 💘
2019 05 16
> supermamica: > Prilažete sve medicinske nalaze i za sebe i za dijete, sve račune za medicinsko liječenje, dokaze o izgubljenoj dobiti u slučaju bolovanja gdje vam se isplaćuje manji iznos od vaše pune plaće.... > Odvjetnik potražuje od osiguravateljske kuće gdje je automobil koji vas je udario bio osiguran i iskreno se nadam da nije Euroherc jer su oni najteži za isplatu. > Potražni zahtjev se upućuje kada je liječenje vas i djeteta završeno, ali unutar nekog vremena od nesreće....mislim 3 godine...nisam sigurna. Kada odaberete odvjetnika on će vas uputiti u sve mogućnosti i sve što trebate napraviti. > Imala sam sličnu situaciju i puno više smo dobili od Croatia osiguranja za dijete nego za odraslu osobu. > Pogledajte malo slučajeve na legalis.hr, a možete me kontaktirati i u inbox. > U ovom trenutku je teško pričati o iznosima, ali spretan odvjetnik može izvući dosta novaca. Sve napisano je točno. Puno ovisi o odvjetniku. Ja nažalost imam iskustvo gdje mi je smrtno stradao otac krivnjom vozača koji je vozio na rikverc 40m i pregazio ga kao pješaka Otišla sam na preporuku odvjetniku koji je vrhunski za prometne nesreće.....rekao je znam za ovaj slučaj iz novina... I točno je da je Euroherc najgori za pregovore....Croatia najbolja..... Uglavnom skupite sve račune koje možete u vezi troškova i nakon same nesreće.....
2019 05 16
Prije dvije godine stadoh da propustim pješake na pješačkom i klinac se zabije u mene. Razbio mi cijeli zadnji kraj na autu starom par mjeseci. Došao njegov otac i pokušava smutit da se maknemo, ovo, ono. Mali tek položio. Tipkao po mobitelu i nije me vidio. Zato se zaletio. Ipak sam zvala policiju. Auto je bio na treće ime. Uzela sam podatke i otišla u Croatiu na procjenu i ravno u ovlašteni servis Dojkić na popravak. Preuzeli su auto. Za tri dana me nazvali da čekaju dodatnu procjenu jer kad su raskopali auto otkrili su dodatna oštećenja. Za tjedan dana je auto bio gotov. Savršen. Polakiran i sve potpuno savršeno. Oprali ga i ušminkali. Pitam za plaćanje, kažu da oni rješavaju. Super. Mjesec dana kasnije zove me službenica iz Croatie i ispričava se što sve dugo traje, ali oni nikako ne mogu doći do vlasnika auta da potpiše krivnju. Ja u čudu i rekoh joj da sam auto popravila na račun osiguranja. Sad pak ona u čudu i pita kako? Gdje? Auto kuća Dojkić u Podsusedu. Tamo i servisiram auto pa sam i odvezla auto na popravak, a oni rekoše da rješavaju trošak s osiguranjem.’ Na to kaže žena- super. Onda vi nemate više brige. I bome tako je. AK Dojkić su poslije riješili s Croatiom, a kada i kako, ne znam i ne zanima me. I svaki put ću opet tako. Kud bih došla da sam mjesecima naganjala okolo osiguranje, papire i što s popravkom? Platiti sama ili biti bez auta? Ma neee. Ovo je puno bolje. Auto je za sedam dana bio gotov i bez ikakve sekirancije i gubljenja vremena. Čak su mi i zamjenski nudili. Tako da bolje to prepustiti profićima.
2019 05 16
super što Vam je vozilo bilo za popravak ...u mojem slučaju nažalost auto je na totalku procijenjen.:-(..i tu mi je odradio odvjetnik situaciju oko nagodbe obzirom da sam imala kasko Uniqa i novce sam u roku tjedan dana dobila a oni se sada bakću s osiguranjem od okrivljenika.. da Euroherc banana... opet ponavljam ne znam imaju li drugi ta iskustva....sve ide glatko ako okrivljeni priznaje krivnju.... sretno Vam :-) svima koji su to prošli nadam se da su
2019 05 16
> Tanči14: > Prije dvije godine stadoh da propustim pješake na pješačkom i klinac se zabije u mene. > Razbio mi cijeli zadnji kraj na autu starom par mjeseci. > Došao njegov otac i pokušava smutit da se maknemo, ovo, ono. Mali tek položio. Tipkao po mobitelu i nije me vidio. Zato se zaletio. > Ipak sam zvala policiju. > Auto je bio na treće ime. > Uzela sam podatke i otišla u Croatiu na procjenu i ravno u ovlašteni servis Dojkić na popravak. > Preuzeli su auto. Za tri dana me nazvali da čekaju dodatnu procjenu jer kad su raskopali auto otkrili su dodatna oštećenja. > Za tjedan dana je auto bio gotov. > Savršen. > Polakiran i sve potpuno savršeno. > Oprali ga i ušminkali. > Pitam za plaćanje, kažu da oni rješavaju. > Super. > Mjesec dana kasnije zove me službenica iz Croatie i ispričava se što sve dugo traje, ali oni nikako ne mogu doći do vlasnika auta da potpiše krivnju. > Ja u čudu i rekoh joj da sam auto popravila na račun osiguranja. > Sad pak ona u čudu i pita kako? Gdje? > Auto kuća Dojkić u Podsusedu. Tamo i servisiram auto pa sam i odvezla auto na popravak, a oni rekoše da rješavaju trošak s osiguranjem.’ > Na to kaže žena- super. > Onda vi nemate više brige. > I bome tako je. > AK Dojkić su poslije riješili s Croatiom, a kada i kako, ne znam i ne zanima me. > I svaki put ću opet tako. > Kud bih došla da sam mjesecima naganjala okolo osiguranje, papire i što s popravkom? Platiti sama ili biti bez auta? Ma neee. Ovo je puno bolje. > Auto je za sedam dana bio gotov i bez ikakve sekirancije i gubljenja vremena. > Čak su mi i zamjenski nudili. > Tako da bolje to prepustiti profićima. E ovo mi je vrlo korisna info! Da ja mogu izabrati gdje popraviti auto.. da, ne znamo registraciju na zalost.. U našem slučaju vozio je muž, mali i ja smo bili iza.. Auto u kojem smo bili je na moje ime.. jutros sam bila i kod odvjetnika pa mi je puno toga jasnije.. hvala Vam cure 💘
2019 05 16
> Tridvajedan321: > super što Vam je vozilo bilo za popravak ...u mojem slučaju nažalost auto je na totalku procijenjen.:-(..i tu mi je odradio odvjetnik situaciju oko nagodbe obzirom da sam imala kasko Uniqa i novce sam u roku tjedan dana dobila a oni se sada bakću s osiguranjem od okrivljenika.. da Euroherc banana... > opet ponavljam ne znam imaju li drugi ta iskustva....sve ide glatko ako okrivljeni priznaje krivnju.... > sretno Vam :-) > svima koji su to prošli nadam se da su Onda se zbilja nadam da nas nece dopasti euroherc! Vidim da nitko s njim nema pozitivno iskustvo! Mislim da je covjek na licu mjesta izjavio da nas "nije vidio". E sad.. nadam se da ste dobro i da nemate većih zdravstvenih tegoba..
2019 05 16
1 2 3