Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Može li tko objasniti?

Znači ne znam jel problem u meni ili se ovo svima događa? Već nekoliko puta, bome kroz vremenski period i više od toga kažem da želim slanje pošta paket a korisnica pošalje obično. I?? Evo trenutno sam se nasekirala, čekam šifru paketa, dođe slika računa pismo, šifre nema. Možda ovaj put griješim, ali možda i ne. Ne znam uopće šta više mislit o tome općenito. Znači pismo sa odjećom u zgradi sa 13 katova će poštar ostavit gdje? Ne znam, možda se sekiram bzvz, ali ima li tko iskustva? Recimo i da ostavi na sandučiću kao što sam našla zadnji put tko kaže da neće neki susjed uzet? Jednom sam našla na skalama. Dvaput nisam nikad našla običnu pošiljku. Nose li to na vrata? Zna li tko? Hvala
2019 10 28
Ako plaćate poštarinu za PAKET znači 18 kn, onda Vam ne smije poslati drugačije.
2019 10 28
Ovaj put je plaćeno 20 za svaki slučaj, a račun za pismo je 17,70. Stvarno ne kužim u čemu je stvar? Očito nije stvar u novcu, ali ne razumijem kako logika ne igra ulogu?
2019 10 28
ovako, pošta ima jako puno problema jer navodno nemaju dovoljno poštara. A otkako im je naređeno da ukinu naplatu od 4,5 kn za male pakete puno se njih počelo (u nedostatku boljeg izraza) inatiti. Iz osobnog iskustva znam da pošiljke jaaako puno kasne, ako su obične, nije rijetkost da ne dođu (jbg ako nema broja za praćenje nemate dokaz da pošiljka nedostaje). Znam da neke ovdje šalju kao običnu pošiljku čisto da uštede - osobno, to mi ne dolazi u obzir baš zbog ovakvog rasula u pošti. Na žalost, čak ni slanje kao paket/preporučena pošiljka više ništa ne znači. Naime, u utorak sam curi slala paket da bih nakon 3 dana vidjela da paket još uvijek stoji na skladištu! Tek kada sam ih "napala" preko fejsa se paket pomaknuo sa mrtve točke :s :s pa onaj njihov moto "s voljom i na vrijeme" si lijepo mogu zabit u ****** pozdrav i sretno :|
2019 10 28
Ne znam logiku pošte ali npr kad je paket oni samo ostave papirić, rijetko kad nose na vrata i nisam dokučila o čemu to ovisi. Kad je preporuka onda mi dolaze na vrata, ali uglavnom nema nikog, onda znaju zakačit papirić ili na vrata ili u sandučić ( češće na vrata) ali ta pošiljka zna ići u glavu baznu poštu na kraju grada. Ni to ne kužim o čemu ovisi i diže mi tlak. A za obično kao što rekoh.. To tek ajme meni! Ukratko kaos, ali pošta paket mi za sada super funkcionira i po slanju i primanju
2019 10 28
Ne preostaje ništa nego čekat, ne znam. Nadam se da će stići. Nije prvi put eto, ali baš mi se nakupilo pa me nasekiralo. Kaže cura da je poslala paketom al da nije dobila šifru i da nikad ne dobije. I da će svejedno ostaviti papirić. Nemam iskustva, ali se nadam da je u pravu.
2019 10 29
koliko ja znam kada šalješ preporučeno ili paketom moraš onaj mali papirić ispuniti na kojem ti se onda ispiše šifra kad ga zaposlenik pošte na šalteru unese u printer....pa joj priča ne stoji....
2019 10 29
Majalike, cura ne govori istinu i paket je nemoguće poslati bez ispunjene potvrde o prijemu. Jednako kao preporuku. Meni ni preporuke ni pakete najčešće ne donose, već samo ubace papirić u sandučić. Pitala sam, objasnilo mi se da poštari nose prep.pošiljke manjeg gabarita i gramaže, jer im je fizički nemoguće veće i teže, a za paket - nakon što sam objasnila da se nekoliko puta dogodilo da vidim s prozora kako poštanski kombi staje, vozač izlazi i ubacuje papirić i nastavlja dalje - da ga se dovozi na adresu primaoca. Pa ja opet - kako se donosi ako ja vidim da vozač izlazi iz kombija, ubacuje papirić i nestaje, a oni opet - trebalo bi biti ovako. Nije.
2019 10 29
> Majalike: > Ovaj put je plaćeno 20 za svaki slučaj, a račun za pismo je 17,70. Stvarno ne kužim u čemu je stvar? > Očito nije stvar u novcu, ali ne razumijem kako logika ne igra ulogu? Bas sam nedugo primila takvu posiljku u zamjeni, obicno a 17,70. Napisala sam curi sto se moglo dogoditi, posebno jer je stvar bila skupa, dok za 18 kn ima potvrdu za paket. Ali jednostavno nije razmisljala o tome. S druge strane sam imala nekoliko kupnji od 10-50 kn i za sve sam trazila slanje obicnom postom za 4,50 kn. Sve posiljke su stigle kroz dva - tri dana. Nekako mi se cini da i nema tako puno problema s postom nego mozda cure muljaju kad se salje obicno. Mozda?
2019 10 29
Je, slažem se da nema logike. Za paket se plaća dvije kn ekstra za dostavu do adrese, a 18 do poštanskog ureda, ali kao što gita kaže često dođe na isto jer ionako veće stvari rijetko nose. Cura je platila isti iznos i za ovo koliko bi i za paket. Ako ona već ne zna nije mi jasno zašto teta u pošti ne sugerira i šalje paket kao pismo obično :s Sad čekamo..
2019 10 29
> Kala09: > > Majalike: > > Ovaj put je plaćeno 20 za svaki slučaj, a račun za pismo je 17,70. Stvarno ne kužim u čemu je stvar? > > Očito nije stvar u novcu, ali ne razumijem kako logika ne igra ulogu? > Bas sam nedugo primila takvu posiljku u zamjeni, obicno a 17,70. Napisala sam curi sto se moglo dogoditi, posebno jer je stvar bila skupa, dok za 18 kn ima potvrdu za paket. > Ali jednostavno nije razmisljala o tome. > S druge strane sam imala nekoliko kupnji od 10-50 kn i za sve sam trazila slanje obicnom postom za 4,50 kn. > Sve posiljke su stigle kroz dva - tri dana. > Nekako mi se cini da i nema tako puno problema s postom nego mozda cure muljaju kad se salje obicno. Mozda? ima problema s poštom. za 2 od 3 pošiljke TJEDNO moram cimati njihov info broj da se stvari pomaknu s mjesta...ili to ili me pošta mrzi pa me netko sabotira ,:) ,:)
2019 10 29
Hahah, ne znam, meni paketom sve dođe ok i na vrijeme što ne mogu reći za obične pošiljke.
2019 10 29
Itekako ima problema s poštom zadnje vrijeme. Ja sam nedavno slala 4 paketa odjednom i to dva kao preporučenu pošiljku, a dva kao paket radi većeg gabarita. Sve su pošiljke imale broj za praćenje. Jedna preporučena pošiljka koja je slana iz Zgb u Zgb stigla je odmah drugi dan. Ostale tri pošiljke - paketa doslovno su mi uzele godinu dana života koliko sam se nasekirala. Jedna je zapelau sortirnom centru u Velikoj Gorici i nije se mogla po šifri pronaći u pretražniku, te je tek nakon četiri dana upućena požurnica od strane djelatnice pošte (a na moj zahtjev) i tako se ta pošiljka nakon 7 dana našla kod primatelja. Za drugu pošiljku poštar uopće nije ostavio obavijest u sandučiću, no kako je primateljica zaprijetila pošti da će ih tužiti jer ima nadzorne kamere ispred ulaza i dokazati da poštara nije bilo - odmah su poslali slijedeću obavijest, no žena je tog časa bila pod tušem, nije uspjela otvoriti poštaru, našla je obavijest i morala po paket na neko totalno čudno mjesto koje uopće nije njena pošta. Treći paket uopće nije stigao do primatelja jer opet nikakve obavijesti nije bilo u sandučiću, a onda je pošta odlučila meni kao pošiljatelju vratiti paket (još ga uvijek čekam) i tako riješiti stvar iako uopće poštar nije odradio svoj dio posla. Aljkavost pošte u zadnje vrijeme je neviđena, stvarno nemam riječi koliko čovjek živaca može potrošiti, ali oni nikada nisu krivi i uvjeravaju vas da s tim veze nemaju! Nažalost, usluge tiska su poskupile i ja uvijek kupcu nudim opciju slanja tiskom ili poštom, na što se u 99% slučajeva odlučuju ipak na poštu radi cijene.
2019 10 29
Evo dakle, ako ikome pomogne, mene je ova mala besplatna aplikacija spasila od živčanog sloma: http://parcelsapp.com/en Dakle instalirala sam si je na mob, i sve pošiljke koje čekam ili šaljem poštom, dpd, dhl i sl (nažalost ne podržava tisak ali navodno snjima nema problema u zadnje vrijeme) unesem u nju i vrlo pregledno pratim eventualno promjene ili ne-promjene statusa. Mislim da je to zgodna fora za sve nas koje često žongliraju s većom količinom paketa... pa eto...niej tema al da se nađe :")
2019 10 29
> malllaaaa: > Ako plaćate poštarinu za PAKET znači 18 kn, onda Vam ne smije poslati drugačije.
2019 10 29
1 2 3