Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

U čemu šaljete poštom?

Drage žene, Upravo se vratila s pošte gdje mi je žena odbila preuzeti paket jer nije u koverti ili kutiji. Bio je jako dobro i uredno zamotan u naopako okrenutu ambalažu od pampersica - jako čvrst najlon i pošteno obljepljen selotejpom. Dakle od kad ovdje kupujem nisam dobila nešto u koverti, tj jesam samo jednom... sve je bilo vrećice, papiri čvrsti ili pampers ambalaža - od tud i meni ideja. Uvijek dobro pazim da roba dođe do kupca u savršenom stanju i danas me ovo nanerviralo. Na kraju sam kupila njihovu kovertu jer nisam htjela ponovno šetati do pošte jer mi nije u kvartu a kupilicama sam obećala ujutro poslati paket. Zar je sad opet tisak isplativiji i jednostavniji? čvrste koverte u pošti su oko 5 kn, kutije nisam ni pitala. Ja sam danas kupila lagane koverte jer su paketi već bili dobro zaštićeni kako sam ih ja zamotala pa nije bilo potrebe za čvrstom ambalažom... Kaže mi žena pa imate doma nekakvih kutija pa stavite - pa nemam doma baš spremište kutija da imam za slanje svako malo i to najčešće sitnih paketa tipa jedna majica ili haljina...
2019 11 19
Veću količinu ili krupnije komade šaljem u kutiji (od cipela i sl. koje nalazim) a ostalo u kovertama + "zaštitna vrećica" unutra u kojoj je krpica. Nema mi ništa gore kad mi dodje paket umotan u crnu vreču za smeće... Strah me i otvorit 🤪. Nekako mislim da je naćin pakiranja krpica odraz i naćina poslovanja te poštovanja prema kupcima. Kako želim dobiti, tako i ja pošaljem.
2019 11 19
saljem ili u kutiji ili kupim hrpu koverti u narodnim novinama puno su jetnije nego u posti slazem se sa zabranom slanja u vrecama za smece i ostalom kolegica je isto slala tako do neki dan nisu joj vise htjeli preuzet po novome mora biti propisno zapakirano i slazem se s tim
2019 11 19
Ma naravno, slažem se, ja ako imam kovertu stavim u kovertu uz dodatnu zaštitu, ali više od novca stalo mi je do reciklaže + sigurnosti pošiljke. Ja sam svoju prvu pošiljku poslala u koverti koja ima one mjehuriće iznutra - curka mi je umjesto 18,50 zaokružila na 20 kn pošiljku i ja nisam dvojila nego kupila kovertu. Svaki paket koji sam ja primila je bio improviziran ali uredan, i onda sam i sama pomislila, sve smo ovdje da uštedimo, reusamo itd, pa neću kupovati ambalažu... K tome, u zadnje vrijeme najčešće prodajem artikle po cijeni od 20-30 kn, i jasno mi je da je i kupcima svaka kuna bitna i da će radije ostaviti par kn u džepu nego platiti poštarinu više... Ali, poanta mog pitanja je bila, pošto sam do sada sve pakete primila u vrećicama - zar je to zbilja nova politika ili sam ja naletila danas na neraspoloženu tetu? Ako je tako, pa svakako se ne isplati stajati u redu u pošti, ispisivati papiriće za preporučenu pošiljku i još biti u neizvjesnosti kada će pamet stići. . Tisak je mila majka
2019 11 19
ja gledam da iskoristim sve kutije za slanje,pa to uvijek cuvam isto tako znam prodavati za male iznose,pa ako jos kupis ambalazu za 10 kn,nema te nigdje zato kupim te koverte sa mjehuricima u narodnim novinama,jer su jeftine koliko sam upucena .nema vise slanja u vrecicama sa selotepom koliko me posta nervira u zadnje vrijeme,i cekanje po 45min da posaljem nesto vise preferiram tisak,bude skuplji ali ne cekam pola sata da posaljem nesto
2019 11 19
> NikkiMarissa: > Drage žene, > Upravo se vratila s pošte gdje mi je žena odbila preuzeti paket jer nije u koverti ili kutiji. Bio je jako dobro i uredno zamotan u naopako okrenutu ambalažu od pampersica - jako čvrst najlon i pošteno obljepljen selotejpom. Dakle od kad ovdje kupujem nisam dobila nešto u koverti, tj jesam samo jednom... sve je bilo vrećice, papiri čvrsti ili pampers ambalaža - od tud i meni ideja. Uvijek dobro pazim da roba dođe do kupca u savršenom stanju i danas me ovo nanerviralo. Na kraju sam kupila njihovu kovertu jer nisam htjela ponovno šetati do pošte jer mi nije u kvartu a kupilicama sam obećala ujutro poslati paket. Meni nije problem ako je stvar zamotana u vrecicu, sto ima veze, nece se nista dogoditi krpici ako je vrecica cista i paket dobro zapakiran. Vecinu stvari koje sam kupila ovdje su bile zapakirane u vrecicama. I sama sam slala tako jer nitko ne zeli izdvajati dodatni novac za ambalazu, realno gledajuci, otvoris paket koji kupis i ambalazu bacis ako se radi o koverti. Bitan je sadrzaj paketa i da stigne citavo. Sva sreca da ste otvorili ovu temu, sad sam i o ovome informirana. Nisam dugo slala pakete postom tako da tu informaciju o ambalazi uopce nisam znala. 🙂
2019 11 19
Imas pravo praznu plavu kovertu poslat kao paket.
2019 11 19
Ja sam uvijek za improvizaciju, ponovnu upotrebu i recikliranje. Ja uglavnom iskoristim ambalažu od Tiska koju izvrnem na drugu stranu, ili ambalažu u kojoj sam ja dobila nešto kupljeno ovdje ili npr sa ebaya. Više kupujem nego prodajem, pa je uglavnom uvijek imam. Bude mi simpatično kad vidim da je ista ta ambalaža već nekoliko puta korištena u istu svrhu. :")
2019 11 19
Ja isto kupim u knjižari u kvartu nekoliko koverti da imam, em su jeftinije, em lijepo sve napišem doma tako da ne moram zadržavati red u pošti i ispisivati na šalteru. Veće stvari u kutiji, a ako nemam, onda uzmem neku bolju vreću pa improviziram i gledam što urednije napraviti da mi ne bi slučajno vratili. Prije godinu dana sam jednom htjela poslati u kutiji koja je bila uredno ispisana, rekli su mi da moram slati isključivo u njihovoj ambalaži, što mi je tad bilo smiješno jer sam redovito primala pakete umotane kod kuće. Mislim da je bila nova zaposlenica jer osim nje mi to nije nikad rekao.
2019 11 19
Kupljene stvari stavim u prozirnu vrećicu te stavim u kutiju od cipela. .. Prozirne vrečice čuvam kad ih dobijem kad nešto kupim u dučanu (tipa posteljina, plahte i sl.) Kutije su mi od kupljenih cipela i drugih stvari, koje čuvam upravo za slanje.... Eto, upravo su mi otišla 2 paketa, jedan na staklene zdjele, drugi kutija od ekupi.... ;)
2019 11 19
Kod mene ovisi koja teta radi u smjeni. Kod jedne mozes kako hoces, kod druge nikako. Jednom sam prilikom slala neku torbu, dosta dugacku i nije mogla niti u jednu kutiju pa mi je ona sama rekla da ju stavim u 2 obicne vrecice, svaka na jednu stranu i samo dobro oblijepim sirokom trakom. I sve bilo ok.
2019 11 19
neki dan sam u pošti dobila informaciju da zbog nove sortirnice ne smiju primati u vrećicama i najlonu (imala sam book box zamotan u ukrasnu vrećicu i nije mi htjela primiti) danas sam slala par book boxova zamotanih u papir i primili su normalno samo je provjerila dal je dobro zaljepljeno da se ne otvori
2019 11 19
Ja uvijek saljem u kutijama, manjim ili vecim ovisi o stvarima koje saljem 😊 uredno ih omotam bijelim papirom polijepim i to je to
2019 11 19
Gledam u čemu dolaze paketići s ebay-a i onda si mislim:kako uopće prođe takva pošiljka, dok pogledate da proputuje pola svijeta. Drugo, meni nekad dođe roba samo u vrećici i omotana selotejpom.Pošaljem i ja tako i prođe do kupca. Jednom stavim u kuvertu i zaklamam i djelatnik me pošalje kući.Ne pada mi na pamet kupovati u pošti.Ako baš nemam doma odgovarajuću ambalažu, kupim kuvertu s mjehurićima u knjižari.Šaljem ili u kutiji od Tiska preokrenutu naopaku i dobro zaljepljenu.Čuvam sve kuverte,ako ja nešto dobivam.Ako mogu, nalijepim papirić sa adresom primatelja.Možete i pogledati kutije u trgovinama, ako imaju sa strane.Znači, ambalaža je nešto na što ne želim trošiti dodatno novac. Stvar je i ekologije:ima li smisla bacati primljenu ambalažu,ako je upotrebljiva i onda kupovati novu? Po meni nema. Ako se kupi neki uređaj ili nešto što ima one mjehuriće ili one veće zračne jastučiće, čuvam i to.
2019 11 19
Ja šaljem u kutijama od Tiska (kutije preokrenem na stranu koja nema print). Nekad pošaljem u čvrstoj kuverti (ako stane). Ali kojim god načinom slala, prethodno artikal umotam u prozirnu foliju kako bih ga dodatno zaštitila. Jednom sam poštom dobila haljinu od prodavačice koja je haljinu strpala u običnu najlonsku vrećicu i samo svezala. Užas. Meni ne smeta ako je upotrebljena neka čvrsta vrećica, ali neka to bude uredno zapakirano i uredno zaštićeno. Cijenim kad osobe drže do urednosti.
2019 11 19
1 2 3