Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Dermatitis

Ako netko ima sličan problem, seboreički dermatitis. Naime, jako mi se ljušti koža u kutu nosa i na vrhovima obrva. U početku je bilo ok kad bi namazala kremom, no sad mi se već vidi crvenilo i bez obzira što mažem jako se ljušti koža, a počela me i peckati. Ako može preporuka neke učinkovite kreme za taj problem. Koristila sam kremu iz ljekarne koju mi doktor prepisao, ali ništa.
2019 11 21
probaj s Alverde proizvodima.. ulje divlje ruze kosta nekih 20kn, kremica dnevna od divlje ruze isto nije losa.. a umivalica je vrhunska. sutra ti mogu slikati da vidis tocno kako izgleda.. pokusaj i sa maslinovim uljem.. ja vise ne vjerujem skupocijenim kremama jer vidim da nema pomoci zbog losih sastava.. izbaci jedno vrijeme i puder ako ga koristis.. a nebi bilo lose i da sampon promjenis pa cak i gel za tusiranje.. izbacila sam dove, niveu, uvela Alteru, namjeravam i Laveru, malo jesu skuplji gelovi, ali smatram da treba briniti o svom zdravlju.. a sve ti jedno s drugim veze. moje misljenje. oprosti na duzem odgovoru 😁
2019 11 21
Izmjesajte malo meda, maslinovo ulje i cimet pa koristite kao piling i kao masku. Nakon toga namazati kokosovim uljem i tako nekoliko puta. Imala sam isti problem i samo mi to trenutno pomaze. Med moze biti i onaj usecereni jer je bolje za piling. I pitajte u ljekarni za testere za jako osjetljivu i suhu kozu pa ce nesto od toga pomoci
2019 11 21
> Laninkutak: > Ako netko ima sličan problem, seboreički dermatitis. Naime, jako mi se ljušti koža u kutu nosa i na vrhovima obrva. U početku je bilo ok kad bi namazala kremom, no sad mi se već vidi crvenilo i bez obzira što mažem jako se ljušti koža, a počela me i peckati. Ako može preporuka neke učinkovite kreme za taj problem. Koristila sam kremu iz ljekarne koju mi doktor prepisao, ali ništa. Moja kćer je sl problem imala jer je imala terapiju propisanu za prištiće,poslije gela za umivanje je imala baš ljuštenje ,ako blaži koristi nije pomoglo za prištiće onda sam joj uzela bio kokosovo ulje i mogu reći da je pomoglo ,
2019 11 21
Krema ti nijedna ne bude pomogla dok ne riješiš uzrok, a to je alergija ili intolerancija na neku hranu, sastojak kometike i sl.
2019 11 21
Ja sam bila očajna po pitanju seboreje jer nisam mogla iz kuce izaci kakvo mi je lice bilo. Otišla kod dermatologa i dobila kelual Ds kremu od ducraya. Evo već dvije godine samo nju koristim i gotovo da više nemam problema sa seborejom,cim osjetim da me pocinje svrbit koza namazem i nema ni crvenila ni perutanja koze 😁
2019 11 21
Drago mi je čuti razne savjete. Mene zanima ima li itko preporuku za šampon kod seboreičnog dermatitisa? Probala sam već puno, puno toga, šampone iz ljekarne, iz slobodne prodaje i od prirodnih sastojaka....za sad ne nalazim rješenje :( Svaki savjet je dobrodošao.
2019 11 21
> MAĆA41: > Drago mi je čuti razne savjete. Mene zanima ima li itko preporuku za šampon kod seboreičnog dermatitisa? > Probala sam već puno, puno toga, šampone iz ljekarne, iz slobodne prodaje i od prirodnih sastojaka....za sad ne nalazim rješenje :( > Svaki savjet je dobrodošao. Za vlasište također isprobajte ducray šampon, na srecu nemam problema sa seborejom na tjemenu al sam isto cula samo pohvale za njihovu liniju sampona 😀
2019 11 21
Za vlasiste koristim vichy sensitive i elocom otopinu, to jedino pomaze > MAĆA41: > Drago mi je čuti razne savjete. Mene zanima ima li itko preporuku za šampon kod seboreičnog dermatitisa? > Probala sam već puno, puno toga, šampone iz ljekarne, iz slobodne prodaje i od prirodnih sastojaka....za sad ne nalazim rješenje :( > Svaki savjet je dobrodošao.
2019 11 21
Ja problem rijesila promjenom prehrane, evo vec 4 godine lice mi je super.. Izbacila psenicno brasno i secer.. Cak sad iako nekad pojedem zabranjeno pojavi se ali ne onako drastično. Razmislite dali imate jos neke probleme, probavne tegobe, glavobolje, umor itd... Kreme su privremeno rjesenje, treba iznutra liječiti.
2019 11 21
> MAĆA41: > Mene zanima ima li itko preporuku za šampon kod seboreičnog dermatitisa? > Probala sam već puno, puno toga, šampone iz ljekarne, iz slobodne prodaje i od prirodnih sastojaka. suosjećam! Valjda sam ih 100 probala i sve gore od goreg, jedino prokletinja od head&shouldersa. Prešla sam u 6.mj na Natura Siberica protiv peruti i O-BO-ŽA-VAM! Prvo dođe razdoblje prilagodbe jer je to šampon bez sulfata, alkohola i silikona...malo se masti kosa, perut se pojavi, ali treba izdržati mj dana. No tjeme ne svrbi i nema onih plikova od SD-a. Tu i tamo( jednom mjesečno, možda 2) operem s asebonom, ali on mi je prošli put baš osušio tu kritičnu točku na tjemenu : / Ali 2 pranja Natura Sibericom i taj dio se smirio. Uz to, izbacila sam i sve te prokletinje( silikone, parabene, alkohole...) iz regeneratora, maski i ostalih preparata. Preporukice :D
2019 11 21
Koristim: Vichy Dercos šampon nakon godina i godina isprobavanja... Clarion Skintegra Balea plavi serum (ili Spectra Skintegra) Krema-hidratantna (tu još šaram, ali najviše Mixa Hyalurogel 7%) Naro Skintegra - uljni booster (ako ga preskočim, lice zateže i pecka bez obzira) To je moje nakon dugo godina da mi je lice pod kontrolom. Plus puno tekućine. S tim da zimi treba više njege, ljeti malo manje.
2019 11 21
Moj dečko ima identičnih problema s tim. On koristi neku kremu od konoplje i ako se ne varam kupio ju je u plodinama. Krema je odlična i stvarno mu pomaže. Jako je masna pa ju je najbolje koristiti navečer prije spavanja jer se upija sto godina. Samo.što je on lijen mazati se pa ima istu bočicu već više od godinu dana 😂
2019 11 21
Maća41 Ja sam za seboreični dermatitis koristila šampon ducray. Sjećam se da je mala bočica 100kn bila i da ga se jako malo koristi pa dugo traje. Meni je pomogao i od tad imam samo malo nešto seboreje na dnu glave ali nit smeta, nit svrbi, nit se ljušti. Sjetim se da ju imam samo kad dodirnem.
2019 11 21
Hvala svima koji su podijelili svoja iskustva. Ostaje mi da probam Natura Siberica šampon....ostale sam sve probala.
2019 11 21
1 2