Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Migrene-pomoć

Isprike na podužem tekstu, zaista sam sretna i ne znam ni sama otkud da počnem. Konačno sam pronašla riješenje za svoje migrene i jednostavno ga želim podijeliti sa što više ljudi. Za one koji ne znaju što je migrena (blago njima) i za one koji nisu sigurni pate li od njih, migrena je užasno užasno jaka, pulsirajuća glavobolja koju je nemoguće ublažiti lijekovima kao što su andol i slično. Traje obično tri dana i ljudima najčešće pomažu samo ležanje i mračna soba. Meni pomažu i ledeni oblozi na pulsirajućim mjestima, ali to je nažalost kratkotrajna pomoć jer ledeni oblog zbog jake upale na mojoj glavi postane topao u roku kraćem od minute. Nikakve terapije koje sam dobila kod doktora nisu pomogle. Da prijeđem na stvar. Ja znam da nisu svim ljudima okidači za migrenu isti i da moj savjet neće pomoći svima, ali ako pomogne i samo jednoj osobi ja ću biti jako sretna. Savjetujem vam svima da pokušate jer to je bol koju jednostavno nitko ne bi trebao trpiti ako ju je moguće riješiti. Naime, moj okidač za migrene se krio u miogelozama u vratu. To sam saznala kad sam za rođendan prije 2 mj dobila poklon bon za 5 masaža leđa. Već na prvoj masaži maser mi je rekao ''ti ne da ih imaš puno, ti ih imaš previše''. Rekao je da ih je toliko da su uvelike smanjile dotok kisika u mozak (tada nije znao da patim od migrena) i da ako imam kakve probleme to je uzrok. Odradila sam svih pet masaža (jedna tjedno) i od tada žene moje ja sam imala samo dvije migrene i to toliko slabe da nisu vrijedne spomena. Nastavak u komentaru---->
2019 11 21
Jedna je bila prije mjesec dana, a druga jučer, pa evo traje i danas dok vam ovo pišem. Odnosno jučer ujutro me malo boljela glava, popila sam jedan cafetin i zaista je prestalo. Isto i jutros. Iako moje migrene inače traju tri dana, prošla je trajala samo dva jutra pa se nadam da će tako biti i s ovom. Sad sam na pauzi od masaža, ali uskoro ću krenuti opet da se riješim migrene u potpunosti. Bitno je pronaći uzrok. Želim vam svima da ga pronađete i da ga se riješite i pokažete mu ko je glavni. Ne dozvolite da vaša bolest upravlja vama, nego vi upravljajte njom. Želim vam svu sreću svijeta i nadam se da ću ovim predugačkim postom nekome pomoći. Hvala vam ako ste uopće ovo pročitale do kraja i ako netko ima još bilo kakvih pitanja-slobodno. Šaljem vam <3
2019 11 21
hvala ti na ovom postu. Od migrena patim od svoga djetinjastva i to ne samo migrene već su to neke lude kombinacije sa tenzijskim glavoboljama. Trenutno ih liječim lijekom koji mi je preporučio neurolog. A ovo za masažu potvrđujem. Dobila sam na poklon masažu i ženska me pitala da li imam problema sa glavom jer mi je vrat cijeli ukočen...uglavnom, masaže pomažu :)
2019 11 21
Hahaahhaha ne znaš kako sam se ismijala tvojoj profilnoj, predobra je! Zaista se nadam da ti lijek pomaže, migrena je bolest koja stvarno narušava kvalitetu života, a olako je shvaćena. Definitivno, ja sam ih dobila u srednjoj školi, da smo bar ranije ovo otkrile. Ali bolje ikad nego nikad :D
2019 11 21
> PretrpaniOrmar: > hvala ti na ovom postu. Od migrena patim od svoga djetinjastva i to ne samo migrene već su to neke lude kombinacije sa tenzijskim glavoboljama. Trenutno ih liječim lijekom koji mi je preporučio neurolog. A ovo za masažu potvrđujem. Dobila sam na poklon masažu i ženska me pitala da li imam problema sa glavom jer mi je vrat cijeli ukočen...uglavnom, masaže pomažu :) Ista stvar ,od 13e godine , lude kombinacije glavobolja ...ja sam upravo sad u fazi čekanja na neurologa ( naručena ima par miseci ) ...Masaže mi svakako pomažu , još kad uspijem zakonitog nagovorit na masažu vrata --praznik :) Raffaellita hvala na postu
2019 11 21
> Irena1919: > > PretrpaniOrmar: > > hvala ti na ovom postu. Od migrena patim od svoga djetinjastva i to ne samo migrene već su to neke lude kombinacije sa tenzijskim glavoboljama. Trenutno ih liječim lijekom koji mi je preporučio neurolog. A ovo za masažu potvrđujem. Dobila sam na poklon masažu i ženska me pitala da li imam problema sa glavom jer mi je vrat cijeli ukočen...uglavnom, masaže pomažu :) > Ista stvar ,od 13e godine , lude kombinacije glavobolja ...ja sam upravo sad u fazi čekanja na neurologa ( naručena ima par miseci ) > ...Masaže mi svakako pomažu , > još kad uspijem zakonitog nagovorit na masažu vrata --praznik :) > Raffaellita hvala na postu > meni su dali Zomig i prvi put kada je lijek počeo djelovati doslovno sam se rasplakala od sreće, nakon pola sata sva bol, mučnina kao da su nestali....jedino kada je baš opaka kombinacija sa tenzijskom onda moram i brufen uzeti ali hej....štagod pomaže :") sretno svima :*
2019 11 21
Onaj tko je "in touch" sa svojim tijelom će osjetiti kad se sprema napadaj migrene (ako imate migrene s aurom nemreš fulati da stiže). Ako onda popijete šumeći aspirin/andol/lekadol šanse su 99% da do napadaja neće doći ili će se manifestirati samo kao lagana smušenost i glavobolja.
2019 11 21
> PretrpaniOrmar: > > Irena1919: > > > PretrpaniOrmar: > > > hvala ti na ovom postu. Od migrena patim od svoga djetinjastva i to ne samo migrene već su to neke lude kombinacije sa tenzijskim glavoboljama. Trenutno ih liječim lijekom koji mi je preporučio neurolog. A ovo za masažu potvrđujem. Dobila sam na poklon masažu i ženska me pitala da li imam problema sa glavom jer mi je vrat cijeli ukočen...uglavnom, masaže pomažu :) > > Ista stvar ,od 13e godine , lude kombinacije glavobolja ...ja sam upravo sad u fazi čekanja na neurologa ( naručena ima par miseci ) > > ...Masaže mi svakako pomažu , > > još kad uspijem zakonitog nagovorit na masažu vrata --praznik :) > > Raffaellita hvala na postu > > > meni su dali Zomig i prvi put kada je lijek počeo djelovati doslovno sam se rasplakala od sreće, nakon pola sata sva bol, mučnina kao da su nestali....jedino kada je baš opaka kombinacija sa tenzijskom onda moram i brufen uzeti ali hej....štagod pomaže :") > sretno svima :* Joj , blago vama...Kako ste koristili taj Zomig? , jer meni je doktorica jednom davno dala taj Zomig , al mi je rekla da ga popijem kad predosjetim da dolazi migrena ....al ja je rijetko kad predosjetim jer najgore glavobolje imam prvim buđenjem ...Tako da mi on ništa nije pomagao, u stvari mislim da sam samo jednom ili dva puta popila i ništa mi nije djelovalo , prošao rok , bacila ga i još nisam pronašla ništa pametno , zasad jedino Alkaloid d.o.o. ima dobru zaradu i na meni, koliko sam ovisna o caffetinu :o :D. U svakom slučaju zasda jedino masaže mi zaista ublaže bol
2019 11 21
ja na žalost migrene ne predosjetim jer su kombo sa tenzijskim glavoboljama pa nije često da sve bude ok i onda samo u pola sata bukne toliko brzo i naglo da se ne stignem ni snaći....Zomig ne pijem na predosjećaj već kada mi se počne razvijati. u pravilu je jedna mala tabletica dosta ali za mega migrene moram i dvije uzeti....raspon djelovanja je od 30 minuta pa do sat vremena i brže počne djelovati aako nakon što ga popijem mogu negdje malo leći/sjesti sa zatvorenim očima. LeSock, aspirin/andol/lekadol ne pomažu kod migrena - barem meni nisu nikada....to mi je bilo ok za tenzijske (možda) na početku "karijere" kad sam imala 10 godina..... p.s. migrene mi često nastanu tijekom noći pa me zapravo bol probudi iz sna....mislim da mi kod predosjećanja migrena ni vidoviti Milan ne bi mogao pomoći :')
2019 11 21
bila sam na masažama, akupunkturi, akupresuri, hladnim i toplim oblozima, svu silu lijekova sam prošla (neke čak i testirala), naručivala izvana....čuda neviđena....i jedino masaža vrata ih prorijedi a Zomig ukloni....
2019 11 21
Pozdrav! Također imam migrene, od 18. godine. U stvari ja sam to sama sebi, nakon dugog i podrobnog istraživanja, dijagnosticirala kao cervikogene glavobolje. Obavila sam sve pretrage, uključujući i MR glave i vrata, koje sam privatno odradila, i na kraju svega, i bez pomaka, završila sa savjetom svog obiteljskog liječnika, da uvijek uz sebe imam kutiju tableta. O tabletama da ne pričam, nema kojih nije bilo, od reumatskih do analgetika. Moja bol počinje kao umor očiju i lagana napetost desne strane vrata koja se pojačava. Nakon dva sata sam, neupotrebljiva. Učestalost se pojačava s godinama. U trudnoći sam bila pošteđena iste, što znači da ipak ovisi i o menstrualnom ciklusu, te mi se čini da ovisi i o promjenama vremena. Okidač je, kod mene, često stres. Idem na masaže dugu, dugo, ali prije dvije i pol godine sam našla masera koji mi je prvi put, zaista, pomogao. Odradila sam ciklus masaža od 6 komada u 6 tjedana, zatim nastavila 1 mjesečno. On doslovno napadne na miogeloze i ne pušta ih dok se ne rastjeraju. Migrene i li kako sam ih ja definirala- cervikogene glavobolje nikada nisu prestale, ali učestalost se smanjila. Nekada, kad te krenu i na vrijeme uspijem reagirati, pomaže samomasaža vrata s Diklofen kremom, nekada Rapidol S tableta, nekada me glavobolja dotjera do povraćanja, pa mi nakon toga, iz nekog čudnog razloga bude bolje. Uglavnom, kod mene je definitivno povezano s ukočenošću mišića vrata, ramena i lopatice. Mogla bih o tome pričati na dugo i naširoko, ali evo da završim, pružam podršku svim migrenašicama, i želim vam što manje tegoba!
2019 11 21
Ja osjetim dan ranije da stiže migrena, a katkad čak i par dana prije se javljaju simptomi. Kod mene su to konstantna glad, znači toliko koliko jedem pred migrenu nema šanse da pojedem na normalan dan. Zatim valunzi, velika navala vrućine u licu i glavi (imam 22 godine dakle nema veze s menopauzom :') ) i općenito nekakva malaksalost, smušenost. E da, kako mi se migrena javlja s desne strane već pred migrenu osjetim kao da mi se desno oko pomalo zatvara, odnosno kao da se stvara pritisak u njemu i oko njega. Kad se to krene događati 100% sam sigurna da se iduće jutro budim s migrenom. Nažalost nije mi pomagalo uzimanje analgetika prije razbuktavanja. Sjećam se jedne noći kad nisam oka sklopila i u 4 ujutro već luda od svega u suzama sam kopala po ormariću s lijekovima ne bi li pronašla tabletu za spavanje jer ove protiv bolova nisu pomagale pa sam onako očajna mislila možda me ta uspava pa prespavam ostatak migrene. Ipak mama me zatekla i na kraju je išla buditi susjede da me vode na hitnu jer to nije bilo za gledati. Olakšanje koje imam sad...pa ne mogu opisati.
2019 11 21
Ufff tko nije iskusio migrenu nadam se da nikad ni neće, ja ju imam već pola života, prvi put imala s 13, sada imam 26. Imam migrenu s aurom tako da dobro znam kada kreće. Moji okidači su loš san, južina i stres - to sam uspjela dokučiti, ostale okidače nisam primjetila. Prepisan mi je Zaldiar, čim krene blicanje, popiti tabletu i umiriti se. Ukoliko ju popijem kad je glavobolja vec na snazi mogu se pozdraviti sa tim da će išta pomoći. Migrena mi najčešće traje po par sati, rijetko par dana za redom imam napadaje, ali zna se desiti. Kad sam bila mlađa imala sam ih češće, sada je ok i nisu jake kao što su nekada bile. Prije par godina sam radila sve pretrage i sve je bilo u redu osim blago suženih krvnih žila na vratu. Odnedavno imam i problema s vratom i imam konstantne blage glavobolje pa trebam i to krenuti riješavati. Kao da mi je 70 a ne 26 🤷🏼‍♀️
2019 11 21
Caka sa šumećim paracetamolom je da počinje najbrže djelovati plus vele da aspirin smanjuje druge tegobe - mučnine i osjetljivost na svjetlo. Meni zaista pomaže, ali samo ako ga popijem na vrijeme. Ja dan prije osjetim da sam sva nekako lelujava i našpanana istovremeno i onda čekam auru na očima. Čim krene smetnja vida popijem aspirin i ne razbukta se. Nek vas tješi to vele da migrene pogađaju samo jako inteligentne ljude 8-) :')
2019 11 21
> LeSock: > Nek vas tješi to vele da migrene pogađaju samo jako inteligentne ljude 8-) :') Je , živa istina :') ... to je meni odavno reka' jedan prijatelj ( btw, liječnik po struci ) A to je inače jako utješno , pogotovo kad "stigne " napadaj x-)
2019 11 21
1 2