Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Njega tijela, ljepota, kozmetika /

Kokosovo ulje

Pozdrav cure! Do sada sam samo citala o kokosovom ulju i njegovim "carolijama"... odlucila sam ga kupiti, da ga isprobam za njegu kose. Kupila sam u DM-u bio kokosovo ulje "Encian". Imate li iskustva s njim? Treba li mi mozda neko bolje kokosovo ulje da bi bilo ucinkovito? Za sto sve Vi koristite kokosovo ulje? :)
2019 12 20
Nakon što se umijem ujutro i navečer a prije svoje kreme stavim mrvicu kokosovog ulja na lice jer mi je koža užasno suha ;-) ponekad se i nakon kupanja namažem s njim
2019 12 20
Najbolje je ekstra djevičansko hladno prešano (ne znam ako je i ovo encianovo jer nisam išla sada guglati, možda je). Ja inače kupim na stranici tvornica zdrave hrane. Znam ponekada nakon rašpanja namazati pete sa njim kada mi je koža suha i primjetim da će početi biti tvrde
2019 12 20
Kada skinem sminku micelarnom dobro ga utljam u kozu, a onda se umijem toplom vodom.Koza mi je poslije toga meka.Takoder ga koristim umjesto kreme za lice sigurno vec pola godine.Borice su mi se ublazile.Kada farbam kosu natrackam ga u kosu prije bojanja tako da mi kosa nije jako suha jer koristim plave farbe koje imaju blajh u sebi.Ne smanjuje ucinak farbe 🙂.Moja cura ga koristi kada pece kokice,puno su finije kada se ispeku na kokosovom ulju nego obicnom😋
2019 12 20
> Natalija77: > Kada skinem sminku micelarnom dobro ga utljam u kozu, a onda se umijem toplom vodom.Koza mi je poslije toga meka.Takoder ga koristim umjesto kreme za lice sigurno vec pola godine.Borice su mi se ublazile.Kada farbam kosu natrackam ga u kosu prije bojanja tako da mi kosa nije jako suha jer koristim plave farbe koje imaju blajh u sebi.Ne smanjuje ucinak farbe 🙂.Moja cura ga koristi kada pece kokice,puno su finije kada se ispeku na kokosovom ulju nego obicnom😋 Mljac! Ja radim štrudlu od jabuka tako da jednu koru namažem njime, pospem šećerom, cimetom i s malo prezle, pa stavim drugu i na nju jabuke....to tradicionalnom kolaču da skroz egzotičan okus <3 Inače mix kokosovogulja i macerata smilja u noćurkovom koristim umjesto noćne kreme.
2019 12 20
koristim ga u raznoraznim pilinzima (u kombinaciji s medom i šećerom), istrljam lice i ostavim cca 5 min da djeluje i tek onda isperem koža bude super meka i glatka
2019 12 20
Dobar je i za ispucane usnice, osim kao krema za suhu kožu! Ja ga koristim i za pripremu hrane jer je zdravije od većine ulja a pridodaje i okusu
2019 12 20
> Natalija77: > Kada skinem sminku micelarnom dobro ga utljam u kozu, a onda se umijem toplom vodom.Koza mi je poslije toga meka.Takoder ga koristim umjesto kreme za lice sigurno vec pola godine.Borice su mi se ublazile.Kada farbam kosu natrackam ga u kosu prije bojanja tako da mi kosa nije jako suha jer koristim plave farbe koje imaju blajh u sebi.Ne smanjuje ucinak farbe 🙂.Moja cura ga koristi kada pece kokice,puno su finije kada se ispeku na kokosovom ulju nego obicnom😋 Da sam bar znala prije da pomaze kosi kod blajhanja! Ja sam promijenila pet boja na kosi u dvije godine, s tim da su dva blajhanja po nekoliko puta da bi dosla do bijele boje...Kosa mi je bas u losem stanju, konstantno puca, imam osjecaj da cu oćelavit... A sa kokicama cu definitivno probat, volim kokice i cesto ih jedemo uz filmove.
2019 12 20
> Petra_Zg5: > Dobar je i za ispucane usnice, osim kao krema za suhu kožu! Ja ga koristim i za pripremu hrane jer je zdravije od većine ulja a pridodaje i okusu To sam i ja primijetila, jucer sam ga navecer malo stavila na lice i usne, ujutro su vec bile meke, ne više suhe ispucale. Ne znam sto se dogodilo, ali je odlično! :)
2019 12 20
Što radite s uljem kad se skroz pretvori u bijelu masu??
2019 12 20
ja ga vec evo vise od god dana koristim za njegu kose, nakon svih farbanja i blajhanja od njega mi kosa i nije toliko suha, pocela se stovise i oporavljati, tako da.. za kosu bih ga svakako preporucila. takoder ga koristim i kao ulje za tijelo od ceg mi koza bude premekana, za lice mi bas i ne odgovara, ali ovo ostalo je odlicno!!
2019 12 20
> sanjaurban: > Što radite s uljem kad se skroz pretvori u bijelu masu?? mozete ga koristiti i tako za kuhanje ili kao kremu za kozu, takoder ga mozete otopiti kraj grijalice ili radijatora ako ga zelite koristiti za kosu :D
2019 12 20
> sanjaurban: > Što radite s uljem kad se skroz pretvori u bijelu masu?? Mislite kad promijeni agregatno stanje? Uzmem ga sa špahtlicom i trljam među dlanovima tj. u trenutku kad dođe u kontakt s kožom topi se, ako mi treba baš neka veća količina zimi kad je temp. ispod 24°C stavim kratko na radijator da se ugrije ili čak na par sekundi u mikrovalnu s obzirom da je termo stabilno.
2019 12 21
Ja kupujem bez mirisa i pečem palačinke od zobenih mekinja na njemu. Kupujem ga u TZH i u stanju masti je odmah.
2019 12 21
> Lonela1: > > sanjaurban: > > Što radite s uljem kad se skroz pretvori u bijelu masu?? > Mislite kad promijeni agregatno stanje? > Uzmem ga sa špahtlicom i trljam među dlanovima tj. u trenutku kad dođe u kontakt s kožom topi se, ako mi treba baš neka veća količina zimi kad je temp. ispod 24°C stavim kratko na radijator da se ugrije ili čak na par sekundi u mikrovalnu s obzirom da je termo stabilno. da, mijenjanje stanja, ma ostaju mi mali komadići uvijek unutra pa ću probati ovo s grijanjem,,
2019 12 21
1 2