Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

Kako spasiti vuneni kaput?

Pozdrav! Ima li itko savjet kako vratiti vuneni kaputić u prvobitno stanje, nakon slučajnog pranja u mašini na 40 stupnjeva... ? nepromišljeno sam ga stavila, nisam ni znala da je većinski sastav vuna :( Nije se jako skupio, osim što izgleda malo zgužvano i stražnji dio je 'odskočio' od podstave za nekih 10ak cm. help pliz... :(
2020 01 11
Nema pomoći...nikako u prvobitno stanje...probajte ga popeglati, ali nikad više isto...
2020 01 11
Probajte pitati u kemijskoj čistionici mogu li ga nekako dovesti u red
2020 01 11
Operite ga ponovno na brzom programu,unutra stavite Nilu ili neki slicni tekuci deterdzent za vunu,dosta omeksivaca...kad ga izvadite iz masine lagano ga vucite rukama u duzinu i sirinu dok ne dobijete opet stare dimenzije.Poslije ga stavite na vjesalicu i kraj radijatora,kada se osusi jos ga dodatno rastegnite peglom preko krpe.Ja sam svoj vuneni kaput tako dovela u red i bio je isti kao prije.Ima malo vise muke ali ako vam je drag isplati se 😉
2020 01 12
> Natalija77: > Operite ga ponovno na brzom programu,unutra stavite Nilu ili neki slicni tekuci deterdzent za vunu,dosta omeksivaca...kad ga izvadite iz masine lagano ga vucite rukama u duzinu i sirinu dok ne dobijete opet stare dimenzije.Poslije ga stavite na vjesalicu i kraj radijatora,kada se osusi jos ga dodatno rastegnite peglom preko krpe.Ja sam svoj vuneni kaput tako dovela u red i bio je isti kao prije.Ima malo vise muke ali ako vam je drag isplati se 😉 puno hvala! <3
2020 01 12