Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Njega tijela, ljepota, kozmetika /

Šminka i šminkanje - savijet

Drage cure, uvijek mi pomazete sa svojim savjetima, pa se nadam da ce i ovaj put biti tako. 😊 Posto cesto imam nekakve svecanosti u obitelji ili kod prijatelja, puno novca trosim na kozmeticarke koje mi rade make-up. Svaki puta izdvojim 200 kn za sminkanje, sto mi je stvarno previse i preskupo za nesto sto na kraju dana obrisem s lica. A ponekad i nisam zadovoljna rezultatom sminkanja, sto je zalosno jer je cijena paprena. 🙄 Iskreno, ne sminkam se svaki dan i nemam kod kuce bas nesto kozmetike, eventualno: puder, rumenilo, maskara i ruž. S toga molim cure koje se razumiju u kozmetiku da mi preporucite proizvode koje koristite za svecaniji look, mozete navesti i cetkice i spuzvice za nanosenje koje koristite, a da konacni rezultat bude super. Hvala unaprijed! 😘
2020 01 12
Pozdrav, Real techniques kistovi su mi najbolji. Neki su mi stari vise od godine, jako cesto prani i dezinficirani, isti kao kad su bili novi. I najbolje rezultate mi daju. Ali, dosta dobri su i Zoeva. Isplati se uloziti u kistove. Prije svega vazna je podloga, odgovarajuca krema je minimum. Puder je diskutabilan, ovisi o tipu kože prije svega, koji je tip kože, i zelis li mat ili dewy? I do koje cijene? U njega se isplati uloziti. Ono za sto nema potrebe izdvajati puno novca je po mom iskustvu -maskara, olovka za oci, rumenila se da naci dobra povoljnija, sjenila isto, primer za lice, ruzevi vise manje ali da.. Highlighter takodjer sam nasla ok za 40ak kuna. Isplati se uloziti u korektor, puder, eyeliner i primer za oci odnosno primer za sjenila. Primer za oci -Mac bez dileme, Prep+Prime, i sa losijim sjenilima super. Sjenila - solidan izbor paleta u dm-u, provjeriti da se ne truse, recimo mozda Loreal su ok od povoljnijih. Od skupljih Zoeva, Mac, ...Urban decay je meni osobno dosta los, truse se, nijanse mi nisu prirodne, mislim nekak to nakaradno ispadne nakupi se puno, teska su ..Sjenila bi trebala biti lagana i prirodnija, a ne zbuka. Maskara - opet ovisi kakvu zelis, od cetkice do primarnog zadatka, ima i povoljnijih ok, ali meni je jako dobra Max factor False lash effect buckasta onak :) za vise izrazene oci, neki vecernji look.. Od skupljih Lancome Grandiose. Eyeliner Mac Brushstroke top.. Olovka za oci - ma Catrice ili Essence, skoro sve isto.. Mada ja to rijetko i stavljam. Bolje je waterproof uzeti.
2020 01 12
Primer za lice Loreal, Mac strobe,.. Highlighter solidan Makeup revolution *nasla u Bipi.. od skupljih Mac Soft and gentle top. Rumenila ..hm, jos trazim :D Pokazala mi se jako dobra paleta Nib + Fab (samo na netu) Ruzevi su diskutabilni isto.. ok su mi Sleek tekuci, Wet n wild..a vise manje vecina u drogerijama kod nas je ok, gotovo svaki brand ima neki solidan ruz, izbor nijansi nije bas super jedino.. Bar meni koja volim neobicne nije dobar izbor. Smashbox Be legendary mat je od skupljih odlican. I Makeup factory Magnetic lips definitivno jer ne suse a ostaju dulje.
2020 01 12
Spuzvice koristi bilo koje, samo ih trebas namociti prije koristenja. Od Real T. je za suho nanosenje i ja sam ju nakon dva koristenja bacila (ne preporucam). Kistove imam od Noelle, ali ako nikad prije nisi radila full look, pogotovo sjenila, nemoj sama dok se ne uvjezbas. Puder od L'oreala mi je favorit, najbolji puder koji cu valjda zauvijek nanositi. Unutra ga je dosta i dovoljna je mala kolicina da ga naneses na cijelo lice. Za obrve koristim Catrice olovku, a maskare uvijek mijenjam i pazim da budu s tvrdom cetkicom jer ona razdvaja trepavice i time budu vece i raskosnije, zbog mekane cetkice mi budu slijepljene. Ruzevi Wet n Wild savrseni, a jeftini. Primer i nije tak bitan, ja si stavim malo kokosovog ulja na lice, samo da ne stavljam na suhu kozu. Ali od Catrica je isto dobar primer, bijelo pakiranje, jednom sam ga koristila (nije bio moj). Za pocetak budu ti super Revolution palete i kupi 2-3 kista Noelle.
2020 01 12
Hvala vam cure, super ste 💜💜 Iskreno, najvise me zanimaju highlighteri i brozneri jer s njima i nisam bas upoznata i nisam ih koristila, a sviđa mi se njihov efekt na licu. Prije sam se stvarno dosta sminkala i imala sam zavidnu kolekciju kozmetike hehe 🤭 u vrijeme kad sam izlazila, a sad posto bas i ne izlazim sminka mi je pala u drugi plan iako je volim koristiti. Za ostalu sminku, kistice i spuzvice me je samo zanimalo koje marke su dobre. 😀 I jos me zanima koje ljepilo i trepavice su dobri? A da nije preskupo 😎😊
2020 01 12
Ardel trepavice i Duo ljepilo. Bronzer mi je jako dobar elf 4u1. Dobar je bio Loreal ali ne znam postoji li on vise, nemam pojma, nisam dugo gledala..
2020 01 13
Lijep pozdrav Blue K, Prvo: kakvo vam je lice? Masno, suho ili normalno? Za masno lice ne bih preporucila puder koji je "shinny" ( nmg se sjetiti hrv.rijeci) dakle, nesto sto je mat je idealno za masnu kozu + obavezno setirati puder. Za suhu kozu nista sto je mat jer ce se hvatiti za suhe dijelove. Normalna koza je idealna i mozete bilo sta koristiti, tu zavisi zelite li vise mat, dewy.. Puder s jacim ili manjim prekrivanjem? Ako zelite BB/CC kremu pomijesajte bilo koju kremu i puder :D Pazite da i pudere i korektore birate i prema podtonu svoje koze. Po meni se isplati uloziti jedino u skuplji puder, ako cete ga koristiti na svakodnevnoj bazi i to je to. Primer: po meni je odlican essence you better work. (To isto birate po zelji, ovisi sto ocekujete od primera) essence,catrice.. sasvim ok Puder: prema vasoj prefernciji i gore napisanom.. Korektor: essence ili catrice camouflage Puder za setiranje: rimmel, essence Primer za sjenila: she / farmasi - mozete iskoristiti i korektor. Sjenila: makeup revolution, jako dobra sjenila, super pigmentirana i na njima se mozete nauciti :) Obrve: ovisi sto preferirate: ja koristim revolution pomadu, ali su ok i catrice olovke Tus: essence wateproof Maskara: ovisi sto preferirate, essence maskare su mi okej i max factor. Rumenila: catrice blush box Bronzer: essence Highlighter: makeup revolution x sophx s 8 highlightera Ruzevi: golden rose tekuci.. farmasi mat ili bbruzevi Olovke za usne: essence, farmasi Cetkice: ja imam onaj set bh cosmetics i meni su ooodlicne! Puder nanosim cetkom
2020 01 13
> Blue_K: > Hvala vam cure, super ste 💜💜 > Iskreno, najvise me zanimaju highlighteri i brozneri jer s njima i nisam bas upoznata i nisam ih koristila, a sviđa mi se njihov efekt na licu. > Prije sam se stvarno dosta sminkala i imala sam zavidnu kolekciju kozmetike hehe 🤭 u vrijeme kad sam izlazila, a sad posto bas i ne izlazim sminka mi je pala u drugi plan iako je volim koristiti. > Za ostalu sminku, kistice i spuzvice me je samo zanimalo koje marke su dobre. 😀 > I jos me zanima koje ljepilo i trepavice su dobri? A da nije preskupo 😎😊 Ja imam bronzer Bahama Mama, jako je dobar, lijepo se blenda i dozira na licu, jaako jaaako drugo traje jer je izrazito pigmentiran, a ako ti je preskup, dobar je i od Wet n' wilda. Trepavice su mi super od Aure, ljepilo u Bipi uzmi, oko 20 kn je, bijelo je, a kad se osuši izgubi boju pa nema vidljivih ostataka na oku. Od Catrica imaju neke simpaticne trepavice koje izgledaju prirodnije, ali imaju jako tanki dio na koji se stavlja ljepilo, pa se i teže zalijepe.
2020 01 14
dugo traje*, tj. ne potroši se brzo
2020 01 14
> ema.kahlina: > > Blue_K: > > Hvala vam cure, super ste 💜💜 > > Iskreno, najvise me zanimaju highlighteri i brozneri jer s njima i nisam bas upoznata i nisam ih koristila, a sviđa mi se njihov efekt na licu. > > Prije sam se stvarno dosta sminkala i imala sam zavidnu kolekciju kozmetike hehe 🤭 u vrijeme kad sam izlazila, a sad posto bas i ne izlazim sminka mi je pala u drugi plan iako je volim koristiti. > > Za ostalu sminku, kistice i spuzvice me je samo zanimalo koje marke su dobre. 😀 > > I jos me zanima koje ljepilo i trepavice su dobri? A da nije preskupo 😎😊 > Ja imam bronzer Bahama Mama, jako je dobar, lijepo se blenda i dozira na licu, jaako jaaako drugo traje jer je izrazito pigmentiran, a ako ti je preskup, dobar je i od Wet n' wilda. Trepavice su mi super od Aure, ljepilo u Bipi uzmi, oko 20 kn je, bijelo je, a kad se osuši izgubi boju pa nema vidljivih ostataka na oku. Od Catrica imaju neke simpaticne trepavice koje izgledaju prirodnije, ali imaju jako tanki dio na koji se stavlja ljepilo, pa se i teže zalijepe. Da, trepavice bi i htjela da su prirodnog izgleda jer nemam velike oci, a ako su trepavice "predramaticne" izgleda kao da imam dvije metle na ocima 😂 Inace, prekrasno mi izgledaju na drugim curama koje imaju velike oci i njima super stoje, ali meni nikako. I kozmeticarka kod koje sam isla mi je svaki put stavljala ove prirodnijeg izgleda. 😀😊
2020 01 15