Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Dom /

KOJI OMEKŠIVAČ KORISTITE

:') :') :') Hana, hoces reci da ne koristis gelove za tusiranje, sapune, sampone, kreme za lice/tijelo/ruke?
2020 03 01
Ornel Eco active nature ili bijeli ocat u koji dodam mirisne kuglice
2020 03 01
> sonja90: > :') :') :') > Hana, hoces reci da ne koristis gelove za tusiranje, sapune, sampone, kreme za lice/tijelo/ruke? Koristim uglavnom prirodnu kozmetiku. Ali mi nikako nije jasno kako ne vidite razliku između toga da tijelo izložite nekom "otrovu" na 30 sekundi (npr. kod tuširanja) ili da cijelo tijelo cijeli dan obložite odječom natopljenom u "otrov" pa tako koža cijeli dan udiše "otrov" sa odječe!
2020 03 01
Uglavnom Lenor, u zadnje vrijeme Ornel. Jedini uvjet jest da su iz Mullera. Ogromna razlika.
2020 03 01
![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/3d6407fc5f694ba4592670a2a8a5ba73.jpg)
2020 03 01
> Hanna-100: > > sonja90: > > :') :') :') > > Hana, hoces reci da ne koristis gelove za tusiranje, sapune, sampone, kreme za lice/tijelo/ruke? > Koristim uglavnom prirodnu kozmetiku. > Ali mi nikako nije jasno kako ne vidite razliku između toga da tijelo izložite nekom "otrovu" na 30 sekundi (npr. kod tuširanja) ili da cijelo tijelo cijeli dan obložite odječom natopljenom u "otrov" pa tako koža cijeli dan udiše "otrov" sa odječe! Nije ni meni nikako jasno zakaj imaš tak veliku potrebu za pametovanjem.
2020 03 01
> Hanna-100: > > sonja90: > > :') :') :') > > Hana, hoces reci da ne koristis gelove za tusiranje, sapune, sampone, kreme za lice/tijelo/ruke? > Koristim uglavnom prirodnu kozmetiku. > Ali mi nikako nije jasno kako ne vidite razliku između toga da tijelo izložite nekom "otrovu" na 30 sekundi (npr. kod tuširanja) ili da cijelo tijelo cijeli dan obložite odječom natopljenom u "otrov" pa tako koža cijeli dan udiše "otrov" sa odječe! Kao prvo - ne napadam vas, niti branim korištenje omekšivača, samo objašnjavam. Ja, naime, omekšivač ne koristim. Drugo - deterđent je nemoguće sasvim isprati iz tkanine, pa ga uvijek nešto ima u kontaktu s kožom. Ako koristite isključivo prirodne deterđente, onda vaši komentari stoje. Treće - ne vjerujem da svaki novi parfem provjerite na svakoj vrsti materijala od kakvih imate odjeću, a da li je parfem original , posve je beznačajno za to hoće li na nekom materijalu ostaviti fleku ili ne. Četvrto - potencijalno štetne sastojke parfema jednako unosite inhaliranjem, kao i kroz kožu. Peto - sredstva za pranje i tuširanje bivaju apsorbirana kroz kožu i za manje od minute, a kroz vlažnu kožu pogotovo, značajno, dakle, brže, više i potpunije nego iz suhe odjeće na suhoh koži - tada uglavnom djeluju i škode samo površinski. Šesto - nitko vam ne bi pametovao da niste krenuli pametovati.
2020 03 01
> gitadevi: > > Hanna-100: > > > sonja90: > > > :') :') :') > > > Hana, hoces reci da ne koristis gelove za tusiranje, sapune, sampone, kreme za lice/tijelo/ruke? > > Koristim uglavnom prirodnu kozmetiku. > > Ali mi nikako nije jasno kako ne vidite razliku između toga da tijelo izložite nekom "otrovu" na 30 sekundi (npr. kod tuširanja) ili da cijelo tijelo cijeli dan obložite odječom natopljenom u "otrov" pa tako koža cijeli dan udiše "otrov" sa odječe! > Kao prvo - ne napadam vas, niti branim korištenje omekšivača, samo objašnjavam. Ja, naime, omekšivač ne koristim. Drugo - deterđent je nemoguće sasvim isprati iz tkanine, pa ga uvijek nešto ima u kontaktu s kožom. Ako koristite isključivo prirodne deterđente, onda vaši komentari stoje. Treće - ne vjerujem da svaki novi parfem provjerite na svakoj vrsti materijala od kakvih imate odjeću, a da li je parfem original , posve je beznačajno za to hoće li na nekom materijalu ostaviti fleku ili ne. Četvrto - potencijalno štetne sastojke parfema jednako unosite inhaliranjem, kao i kroz kožu. Peto - sredstva za pranje i tuširanje bivaju apsorbirana kroz kožu i za manje od minute, a kroz vlažnu kožu pogotovo, značajno, dakle, brže, više i potpunije nego iz suhe odjeće na suhoh koži - tada uglavnom djeluju i škode samo površinski. Šesto - nitko vam ne bi pametovao da niste krenuli pametovati. Ja nigdje nisam rekla da na odječi nakon ispiranja ne ostaju tragovi deterđenta. Nisam rekla da ne koristim sapun za tuširanje i šampon za kosu. Također nisam rekla da ne jedem hranu iz dučana u kojoj ima konzervansa, kao što nisam rekla da ne jedem povrće sa placa koje je vjerovatno tretirano herbicidima.... Zaista mi ovdje ne trebate nabrajati sve izvore zagađenja kojima smo izloženi. Samo sam rekla da ja, osobno, ne koristim omekšivače. I ne razumijem zašto se ovdje na forumu uvijek javljaju iste osobe koje moraju "pljuvati" po mišljenjima drugim osoba?!
2020 03 01
Ornel baby&sensitive, aloe milk. Mmmmmm :)
2020 03 01
ojoj... Tema nije štetnost omekšivača, već bijeli tragovi. Hanna, vaš prvi komentar je zvučao kao da mislite da ste bolji od drugih jer ne koristite omekšivač, zato su i uslijedili komentari ostalih cura. On topic, jakne probajte sad još jednom oprati bez deterdženta, a umjesto omekšivača stavite malo octa. On bi trebao pomoći ukloniti tragove deterdženta i omekšivača, a njegov miris se neće osjetiti. Na većini robe koristim ocat umjesto omekšivača i samo mi se jednom malo ocat osjetio kad sam stvarno pretjerala :)
2020 03 01
> Hanna-100: > > sonja90: > > :') :') :') > > Hana, hoces reci da ne koristis gelove za tusiranje, sapune, sampone, kreme za lice/tijelo/ruke? > Koristim uglavnom prirodnu kozmetiku. > Aha, a kazes da lijecnici kazu kako ne treba stavljati na sebe ono sto nebi pojeli/popili. Daj mi molim te javi koja je to krema jestiva i kakvog je ukusa, ogladnim tu i tamo vani pa da ne kupujem bezveze peciva i ostale upitne stvari. I prestat cu prati zube definitivno jer nebi pastu jela pa nema smisla stavljati u usta.
2020 03 01
Lenor, Ornel, Violeta i vrlo rijetko Cocolino - volim one u plavoj boji, ti mi najbolje mirišu. Nisam ljubitelj Silana.
2020 03 01
> sonja90: > > Hanna-100: > > > sonja90: > > > :') :') :') > > > Hana, hoces reci da ne koristis gelove za tusiranje, sapune, sampone, kreme za lice/tijelo/ruke? > > Koristim uglavnom prirodnu kozmetiku. > > > Aha, a kazes da lijecnici kazu kako ne treba stavljati na sebe ono sto nebi pojeli/popili. Daj mi molim te javi koja je to krema jestiva i kakvog je ukusa, ogladnim tu i tamo vani pa da ne kupujem bezveze peciva i ostale upitne stvari. > I prestat cu prati zube definitivno jer nebi pastu jela pa nema smisla stavljati u usta. Nisam rekla da je sva kozmetika koju ja osobno koristim ona koja se može i jesti. Rekla sam samo da neki liječnici kažu da sve što se stavi na kožu ide u krvotok i da stoga ne bi trebalo stavljati na kožu ono što ne biste stavili u usta. To sam napisala kao argument tome da ipak nije svejedno što stavljamo na kožu. Još jednom ponavljam, nisam nigdje rekla da se ja osobno držim tog pravila. Koristim i raznu kozmetiku koja se ne može jesti ;) A kad ste već pitali.... Za kožu lica i tijela vam mogu preporučiti Biogena arganovo ulje, odlično je i za salatu i za kožu :) Također kakao maslac (jestivi) je odličan za kožu. Ima ga po povoljnoj cijeni u Tvornici zdrave hrane. Za skidanje šminke sa očiju odlično je maslinovo ulje. Zube možete prati nim prahom...
2020 03 01
> kroasan: > ojoj... > Tema nije štetnost omekšivača, već bijeli tragovi. Hanna, vaš prvi komentar je zvučao kao da mislite da ste bolji od drugih jer ne koristite omekšivač, zato su i uslijedili komentari ostalih cura. > On topic, jakne probajte sad još jednom oprati bez deterdženta, a umjesto omekšivača stavite malo octa. On bi trebao pomoći ukloniti tragove deterdženta i omekšivača, a njegov miris se neće osjetiti. > Na većini robe koristim ocat umjesto omekšivača i samo mi se jednom malo ocat osjetio kad sam stvarno pretjerala :) Koliko octa dodate u mašinu?
2020 03 01
Hvala svima na savjetima!
2020 03 01