Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

SINDROM IRITABILNOG CRIJEVA I HIJATALNA HERNIJA

Drage žene, da li se neka od vas susrela s problemom hijatalne hernije i sindromom irirabilnog crijeva koji uzrokuje svakodnevne smetnje i bol u abdomenu? Dobro bi mi dosao savjet ako je netko uspio rjesiti ovaj problem 😊
2020 08 17
Bas mi je zao ja imam SIC ali moj najveci problem su mucnine kojih nikako da se rijesim i tu i tamo mi se kiselina dize. Doktori su jos uvijek slabo upoznati sa tim stanjem.
2020 08 18
Imam blisku osobu koja ima sindromom iritabilnog crijeva i uzima neke lijekove prije svakog jela te mora strogo paziti na prehranu (bez laktoze, minimalno šećera, izbjegavati sirovo voće i povrće). Isto je preporučljivo biti fizički aktivan jer pomaže probavi. To je sve što znam. Naravno, obavljene su razne pretrage, ali trajnog lijeka nema
2020 08 18
> Clo1805: > Drage žene, da li se neka od vas susrela s problemom hijatalne hernije i sindromom irirabilnog crijeva koji uzrokuje svakodnevne smetnje i bol u abdomenu? Dobro bi mi dosao savjet ako je netko uspio rjesiti ovaj problem 😊 Pozdrav, guglajuci o želučanoj kili, naišla sam na ovaj post. Ne znam jesi li saznala što novo i napravila pomak. Ako da, molim te podijeli. Moje smetnje postoje unazad par godina, ali ove godine je eskaliralo do te mjere da sam mjesecima na bolovanju. Nakon sto na dosta pregleda i pretraga nisu nasli organski uzrok problema, pretpostavljaju da bih mogla imati sindrom iritabilnog crijeva i sindrom hijatalne hernije (iako za ni jedno ni drugo još nisu sto posto sigurni). Za iritabilno crijevo provodila sam mjesec dana low FODMAP prehranu i to je smanjilo napuhanost, podrigivanje i mučnine (ali ne i skroz odstranilo). Što se tiče želučane kile planiram ići na namještanje želuca. Takodjer sam naručila priručnik "Sindrom hijatalne hernije - majka svih bolesti" i nadam se da ce unutra biti korisnih savjeta. Kad bude pomaka, pisati cu ovdje o svom iskustvu. Pozz
2021 09 06