Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Preporuka za rodiliste?

Pozdrav svima, razmisljam gdje bih rodila u proljece i ne dolazim do nekog pametnog zakljucka. Ovo mi je prva trudnoca i strah me jer se i inace bojim bolnica, itd.😅, pogotovo sad u vrijeme Corone. Buduci da nemam nikakvu vezu u bolnicama, neke prijateljice savjetovale su mi rodiliste Podobnik, koji je skup, ali ako je pristup i tretman bolji, mozda odabrala bih njih iako nisam celebrity 🤣. Od mnogo ljudi sam cula da forsiraju carski rez i kad on nije nuzan pa se bojim odluciti se za njih. 😨 Ako netko (ili znate za nekoga) ima iskustva s prirodnim porodom u Podobniku, molim Vas da mi se javite sa svojim iskustvom . Takoder, ako biste preporucili neku bolnicu i to moze ❤ Hvala Plasljiva trudnica 😨😊
2020 10 15
Nije točno da se u Podobniku forsira carski rez od strane bolnice. Traže ga trudnice jer ga jedino tu i mogu dobiti bez indikacija i zato to rodilište ima visoki postotak carskih. Ja od srca preporučujem bolnicu Sveti Duh, iako su i sve druge dobre i imaju apartmane
2020 10 16
Ja sam rodila u Vinogradskoj i iako uskoro selim u okolicu Zagreba koja ima svoju bolnicu, planiram bez razmisljanja drugu trudnocu voditi u Vinogradskoj. Nisam bila u apartmanu, porod je od pocetka trudova trajao 12 sati, zavrsio hitnim carskim i da, iduci puta cu uzeti epiduralnu obavezno odmah. Posto mi je bio prvi porod, htjela sam probati bez iceg, ali... kad sam vidjela kakva je to bol, povracala 2 puta... trazila sam epiduralnu na vrijeme. Uglavnom, sve pohvale bolnici i osoblju, tebi sretno i ne boj se, ceka te predivno iskustvo ☺😍
2020 10 16
Ako imaš mogućnosti odi u Podobnika :-)
2020 10 16
Mene su odgovorili od Podobnika jer kao šta ću plaćat, boli svuda isto. Krivo mi je što nisam otišla tamo. Boli svuda isto, ali pretpostavljam da kad platiš toliko, bar te ne tretiraju kao životinju. Ne kažem da je tako u svim rodilištima, vjerujem da puno žena ima lijepa iskustva i s državnim bolnicama, ali meni ako ikada više padne na pamet rađat, idem u Podobnika. Makar na kredit.
2020 10 16
još jedan glas za Vinogradsku.
2020 10 16
Također Vinogradska.
2020 10 16
Moj glas za Sveti Duh. Ekipa u rađaoni bila je fantastična, puna razumijevanja i podrške. S te strane sam jako zadovoljna. Odjel....ahhhh, to je već druga priča. Mislim da je slična situacijam u svim bolnicama.
2020 10 16
Zar se ne gleda po mjestu stanovanja/prebivališta u koju bolnicu pripadate? Mora da sam nešto propustila....Važan vam je vaš liječnik/liječnica pri porodu i sestra. Sve ostalo je manje važno. Sretno!
2020 10 16
> sanjaurban: > Zar se ne gleda po mjestu stanovanja/prebivališta u koju bolnicu pripadate? Mora da sam nešto propustila....Važan vam je vaš liječnik/liječnica pri porodu i sestra. Sve ostalo je manje važno. Sretno! Ne gleda se. Možete otići rodit gdje hoćete. Vi iz Zagreba možete i u Rijeku ići ako želite :) Tako je sada, a možda se prije nije moglo. Ja sam prvo dijete rodila hitnim carskim na Merkuru (2016.) a drugo prirodno u Petrovoj bolnici (2019.). Toliko su me isplašili (ne doktori nego dobronamjerni ljudi koji samo žele udjeliti savjete a u biti ti utjeraju strah u kosti) da sam se bojala i poroda i tretmana na istom. Sve je prošlo dobro. MOgu samo pohvalit i doktore i sestre jer su bili pristupačni i brižni. Jedina zamjerka su u Petrovoj bile sestre za bebe koje nisu baš od pomoći što se tiče dojenja i premataja bile. Da nisam znala to sve nebi ni saznala od njih. Ali da idem opet rodit birala bi ili Merkur ili Petrovu :)
2020 10 16
Istina je da ako porod ide po špagi nije važno u kojoj ste bolnici. Kad se zakomplicira onda je jako teško dati savjet koja je bolnica bolja. Ima horor priča iz svake navedene bolnice. Frendica nedavno imala jako loše iskustvo iz Vinogradske tako da nije uputno davati preporuke za bilo koju. Osobno sam rodila u Petrovoj i bilo sve super, ali ne bih nikome govorila da ide tamo jer znam horor priče i iz te bolnice. Ja sam išla u Petrovu jer me je tamo zapalo po mjestu stanovanja. Odlučila sam ne komplicirati s izborom jer sam o svakoj bolnici pročitala svašta (uključujući Podobnik) i shvatila da ne mogu utjecati na to.
2020 10 20
Preporuke za Podobnika! Nije stvar samo u komociji i ljudskom pristupu, nego i u bolje odradenom carskom rezu prilikom kojeg se RAZDVAJAJU, A NE REZU trbusni misici. To znaci da sam se ja ustala iz kreveta isti dan (cca 12h sati) nakon carskog reza, a sljedeci dan uspravno hodala i nosila bebu, dok moja sestra (carski u Vinogradskoj) nije tjednima mogla ni kihnuti od bolova, a kamoli se uspraviti. Ne forsira se kod Podobnika carski rez, ali postoji kao opcija (I TO PRAVOVREMENA) ako ne ide prirodni porod. I malo patetike za kraj: dolazak djeteta je nesto posebno.... a kod Podobnika to zaista tako i bude. 🥰💕💗
2020 10 21
Koliko čujem, sad se zbog korone može rodit i doma, a pogotovo ako bude lockdown. To vam je dobra opcija, u toploj kadi, kućna atmosfera. Ja sam dvaput rodila u Petrovoj. Plašili su me da sam tamo samo broj, ovo, ono, međutim pošto su glavni za Zagreb ja sam tamo bila najsigurnija jer baš zbog toga velikog protoka imaju i iskustva i opremu. Preporučujem da muž/dečko bude s vama ako to bude moguće kad budete rađali jer drukčije gledaju kad je netko s vama, a i mogu vam pomoći pozvati doktora/babicu ako rađate usred noći isl., a i prihvaćaju plan poroda ako ga imate. Sobe su obnovljene tako da imaju wc-e. Uglavnom, ja sam imala samo pozitivna iskustva.
2020 10 29
Podobnik ♥️
2020 11 01
Eco frisko iskustvo od Podobnika. Prirodni porod, doduse treci al nema veze.. u odnosu na ostale, tretiraju te kao covjeka. Plus sto je hrana fina i nema nadrkanih komentara. Cisto, uredno, ma milina.. zao mi je sto sam bila tako kratko, trebala sam ostat duze da se odmorim kao covjek
2020 11 04