Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Njega tijela, ljepota, kozmetika /

Minival, iskustva

Pozdrav cure🙂 Zanima me jel koja radila minival i kakva su vasa iskustva? Zanima me sve, da li isusi kosu, kolika je postojanost, kako izgleda kosa nakon postojanosti... Razmisljam o tome, ali se bojim da mi ne unisti kosu. Trenutno imam zdravu kosu, nikad bojanu. Prirodno imam lagane kovrce, ali bi ja to malo bolje.😀 Ako tko ima kakve slikice slobodno stavi da vidim🙂 Moze i preporuke za dobre salone od cura iz Međimurja, Varaždina😊
2021 01 04
Ja mogu reći iz iskustva svoje sestre, imala je isto nefarbanu, prirodnu kosu, ali tanku koja se brzo masti pa je odlučila to napraviti da ima frizuru i super je ispalo, isušilo je kosu, ali uz njegu je to bilo ok. Problem je nastao kad je odlučila pustiti opet ravnu kosu i kad je to krenulo izrastati, to je trajalo godinama jer ima dugu kosu, nije ličilo ni na šta, taj donji dio je uvijek morala peglati da ne bude pola ravna a pola frćkava... E sad ako Vi već jeste valoviti moguće je da kod Vas u tom periodu ta razlika ne bi bila očita pa bi bilo lijepo
2021 01 04
> Fraagaria: > Ja mogu reći iz iskustva svoje sestre, imala je isto nefarbanu, prirodnu kosu, ali tanku koja se brzo masti pa je odlučila to napraviti da ima frizuru i super je ispalo, isušilo je kosu, ali uz njegu je to bilo ok. Problem je nastao kad je odlučila pustiti opet ravnu kosu i kad je to krenulo izrastati, to je trajalo godinama jer ima dugu kosu, nije ličilo ni na šta, taj donji dio je uvijek morala peglati da ne bude pola ravna a pola frćkava... > E sad ako Vi već jeste valoviti moguće je da kod Vas u tom periodu ta razlika ne bi bila očita pa bi bilo lijepo Da smo sto se ja bojim da mi se ne uniste i te prirodne kovcre🙈 Hvala na podjeljenom iskustvu🙂
2021 01 04
Mislim da je krajnji rezultat teško predvidjeti, čula sam baš za različita iskustva iz svoje okoline neovisno o tehnici i frizeru, izgleda da je i struktura kose dosta važna u svemu tome... Sretno ako se odlučite :")
2021 01 04
> Fraagaria: > Mislim da je krajnji rezultat teško predvidjeti, čula sam baš za različita iskustva iz svoje okoline neovisno o tehnici i frizeru, izgleda da je i struktura kose dosta važna u svemu tome... > Sretno ako se odlučite :") Hvala Vam😊
2021 01 05
Ja sam bila u Ruzi kerastase. Moja se kosa poravnala poslije trudnoce i ostala valovita. Nisam radila onaj sitni vec nesto krupniji. Imam gustu kosu koja je takve teksture da ionak izgleda unisteno. Ali neupitno je da vam unisti kosu. Doduse ja sam kupila cijelu kerastase liniju za njegu kose i ajmo rec da to spasava,ali noras uzet u obzir da taj set kosta preko 1000kn. Ono sto je najgore je da ionak moras stiskat i gnjecit kosu pjenom da bi imala formu jer se to zna spljostit,a to je nesto kaj mozes i bez mini vala radit s pjenom ako ti je kosa vec valovati i lagano kovrcava. Meni je sad gornji sloj kose kovrcav,ispod valovit,a uz glavu skoro pa ravna haha. Ali ja sad koristim kremu aktivator za kovrce malo je poguzvam rukama i pustim da se prirodno posusi(dio uz glavu mozes i difuzorom prosusit). U svakom slucaju ti savjetujem da prije minivala isprobas to i vidis. Ja se iskreno ni ne sjecam kak sam se rjesila minivala,al vjerovatno sam osisala dobar dio kose jer mi ionak brzo raste. E da i cesto sam kod njih isla u salon na rascesljavanje jer se normalno sve na zatiljku pretvori u dredlokse zato treba pazit kako se spava.
2021 01 05
> kkorina: > Ja sam bila u Ruzi kerastase. Moja se kosa poravnala poslije trudnoce i ostala valovita. Nisam radila onaj sitni vec nesto krupniji. Imam gustu kosu koja je takve teksture da ionak izgleda unisteno. Ali neupitno je da vam unisti kosu. Doduse ja sam kupila cijelu kerastase liniju za njegu kose i ajmo rec da to spasava,ali noras uzet u obzir da taj set kosta preko 1000kn. Ono sto je najgore je da ionak moras stiskat i gnjecit kosu pjenom da bi imala formu jer se to zna spljostit,a to je nesto kaj mozes i bez mini vala radit s pjenom ako ti je kosa vec valovati i lagano kovrcava. Meni je sad gornji sloj kose kovrcav,ispod valovit,a uz glavu skoro pa ravna haha. Ali ja sad koristim kremu aktivator za kovrce malo je poguzvam rukama i pustim da se prirodno posusi(dio uz glavu mozes i difuzorom prosusit). U svakom slucaju ti savjetujem da prije minivala isprobas to i vidis. Ja se iskreno ni ne sjecam kak sam se rjesila minivala,al vjerovatno sam osisala dobar dio kose jer mi ionak brzo raste. E da i cesto sam kod njih isla u salon na rascesljavanje jer se normalno sve na zatiljku pretvori u dredlokse zato treba pazit kako se spava. Da ja trenutno koristim Easilocks sampon bez sulfara, parabena i silikona, Sayosov regenerator, Cantu kremu i maske iskljucivo prirodne koje sama radim, a kosu susim ili difuzorom ili prirodno. Zato i je tako zdrava. Mislim da cu ipak odustati od minivala, previse se trudim oko kose da bi je jedna mala promjena unistila😏
2021 01 06
![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/11a7c28ac43a88815385c3a2879fe884.jpg) Ja sad koristim od Biobaze low poo sampon isto bez ikakvih stetnih tvari i svi proizvodi na koje sam sad presla su cg odobreni. Sampon je 40kn, ovo dvoje Cantu je svaki nekih 65kn u Mulleru. Garnier fructis maske sam jucer kupila i one au isto cg odobrene i nemaju nista stetno i 400ml je samo 50ak kuna. Bipa ionako ima svako malo 30 posto pa je onda nJbolje ih ulovit tada. Do sad sam trosila razne proizvode od Kerastasa do Loreal proffesionala te razne njihove linije od sampona do seruma i nije da sam bila bas ono wow izuzev toga kad mi je zbog minivala bila kosa ajmo rec suha. Na ovome vec sad vidim promjenu i da sam godinama kosu bespotrebno gusila proizvodima za koje sam mislila da ce napravit nesto super za moju kosu. Nadi na youtube-u videa kako da nakovrcas kosu koja je wavy i zbilja imas raznih videa pa isprobavaj i koristi curly girl metodu kao i do sada. ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/f8b4c77941617855978416f6029b097d.jpg) Videa tipa wavy to curly hair 2a 2b.... itd jer ne znam koji si tip kose kad nades videa usporeduj se sama i vidjet ces da ima super savjeta i vjerujem da ces nac nesto sto ce ti odlicno odgovarat i uspjet je ovak prirodno nakovrcat
2021 01 06
Ja sam bila izuzetno zadovoljna, u 3 mjesecu sam stavila minival i sve do sad prije jedno mjesec dana mi je držao. Minimum održavanja, opereš, stisneš i pustiš da se osuši. kad je skoro suha argan cream for curly hair i super. Mislim da je to idealno rješenje za lijenčine kao ja, mrzim raditi frizuru. Znači ako želite da vam jutarnje uređivanje zurke traje toliko koliko vam treba da provučete krste kroz kosu- to je to :) Sad kako se čuvamo radi moje mame, ne osudim se kod frizera i mrmljam dok uvijam kosu na četku,uh, posao :)
2021 01 06
Taman sam prekjucer bila na minivalu, moja teta je frizerka pa imam free sve :D meni je odlican minival i drzi mi vise od godinu dana. Kosa mi je po prirodi malo valovita tako da prvih mjesec dana ne licim na nista, previse je pufnasto ali to ja znam vec unaprijed da ce tako biti, ali nakon mjesec dana kad se kovrce malo opuste nemam uopce brige s frizurom. Nakon pranja malo postiskam rukama i to je to. Uvijek izgleda kao da sam se potrudila oko frizure. Najbolja opcija za takve kao ja koji nemaju pojma oko uređivanja kose :D
2021 01 07
> kkorina: > ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/11a7c28ac43a88815385c3a2879fe884.jpg) > Ja sad koristim od Biobaze low poo sampon isto bez ikakvih stetnih tvari i svi proizvodi na koje sam sad presla su cg odobreni. > Sampon je 40kn, ovo dvoje Cantu je svaki nekih 65kn u Mulleru. > Garnier fructis maske sam jucer kupila i one au isto cg odobrene i nemaju nista stetno i 400ml je samo 50ak kuna. Bipa ionako ima svako malo 30 posto pa je onda nJbolje ih ulovit tada. > Do sad sam trosila razne proizvode od Kerastasa do Loreal proffesionala te razne njihove linije od sampona do seruma i nije da sam bila bas ono wow izuzev toga kad mi je zbog minivala bila kosa ajmo rec suha. Na ovome vec sad vidim promjenu i da sam godinama kosu bespotrebno gusila proizvodima za koje sam mislila da ce napravit nesto super za moju kosu. > Nadi na youtube-u videa kako da nakovrcas kosu koja je wavy i zbilja imas raznih videa pa isprobavaj i koristi curly girl metodu kao i do sada. ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/f8b4c77941617855978416f6029b097d.jpg) > Videa tipa wavy to curly hair 2a 2b.... itd jer ne znam koji si tip kose kad nades videa usporeduj se sama i vidjet ces da ima super savjeta i vjerujem da ces nac nesto sto ce ti odlicno odgovarat i uspjet je ovak prirodno nakovrcat Ma da vec sam sve proucila oko toga. Mislim da cu sada samo malo posisati i s vremenom bi trebalo ici na bolje🙂
2021 01 07
ja sam iz međimurja i isto si razmisljam al nez, imam gustu duugu kosu, prirodno mrvicu kovrcavu al, nit je ravno nit kovrcavo moderniji saloni tu ja mislim da ne rade to, dobila sam potvrdu od jednog da nema u ponudi ak bi isla bi isla kod podosta starije frizerke koja 'bakice' frizira, i znam takvu u centru čka.. hah radila je u gradskom salonu nekadasnjem.. pa je prosla dosta minivala
2021 01 17
> vintage.red.cat: > Ja sam bila izuzetno zadovoljna, u 3 mjesecu sam stavila minival i sve do sad prije jedno mjesec dana mi je držao. Minimum održavanja, opereš, stisneš i pustiš da se osuši. kad je skoro suha argan cream for curly hair i super. Mislim da je to idealno rješenje za lijenčine kao ja, mrzim raditi frizuru. Znači ako želite da vam jutarnje uređivanje zurke traje toliko koliko vam treba da provučete krste kroz kosu- to je to :) Sad kako se čuvamo radi moje mame, ne osudim se kod frizera i mrmljam dok uvijam kosu na četku,uh, posao :) Pozdrav, može preporuka u kojem to salonu si bila?
2022 02 25