Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

Svrha doznake

Molim vas da li je uobičajeno da osoba kod plaćanja robe na tekući račun u svrhu doznake napiše...”uplata tenisice”? Po meni to nije u redu jer bi nam uskoro svima sjela porezna na vrat. Drugo, kad ti ista mušterija odmah na prvu napiše da ima loša iskustva jer je jednom platila i nije dobila robu...ja nemam što za reć osim da je to ničim opravdano izazivanje osjećaja krivnje prodavaču. Ako ne vjeruje onda nek ne kupuje. S takvim se pristupom samo izaziva animozitet a lopova neće spriječit u prevari. Hvala unaprije na vašim mišljenima. A.
2021 01 22
Mene su neke cure tražile da u svrhu doznake baš tako upišem- naziv što kupujem, inače ukoliko netko ne napiše što želi da mu upišem ja uvijek stavim- uplata IrenaAR. Meni kad su uplaćivali razno su upisivali i nisam vidjela neki problem u tome. Ako vam se ne sviđa u startu komunikacija s njom nemojte surađivat i to je to.
2021 01 22
U ovakvim suradnjama uvijek jedna osoba mora ići na povjerenje, ali hvala bogu zato su tu povratne i procjena profila i osobe s kojom surađuješ. Jednostavno ili će prvo uplata ili slanje, nešto mora prvo. Rizika ima uvijek, ali nekako se mora surađivat. Ja sam osobno uvijek prvo za uplatu.
2021 01 22
Ni ja nikad nisam isla za time što je stavljeno pod opis uplate. Osobno uvijek navedem samo predmet koji kupujem 'tenisice', 'kosulja'.. Sto se tiče loših iskustva, možda je gospođa jednostavno još uvijek ogorčena, ali po ovom što ste napisali, platila Vam je. Pa ne vidim u čem je problem. Ljudi se vole jadati, netko u inbox, netko na forum, netko uživo...
2021 01 22
Nema nam razloga porezna sjesti za vrat ako prodajemo rabljene tenisice ;)
2021 01 22
> Antonia38: > Molim vas da li je uobičajeno da osoba kod plaćanja robe na tekući račun u svrhu doznake napiše...”uplata tenisice”? > Po meni to nije u redu jer bi nam uskoro svima sjela porezna na vrat. > Drugo, kad ti ista mušterija odmah na prvu napiše da ima loša iskustva jer je jednom platila i nije dobila robu...ja nemam što za reć osim da je to ničim opravdano izazivanje osjećaja krivnje prodavaču. Ako ne vjeruje onda nek ne kupuje. S takvim se pristupom samo izaziva animozitet a lopova neće spriječit u prevari. > Hvala unaprije na vašim mišljenima. > A. Meni je normalno da u opis plaćanja upišem o čemu se radi, tako i ja i druga strana imamo uvid za što je bila ta transakcija.
2021 01 22
Ja uvijek napišem uplata tene, košulja.... da ja znam kome poslat potvrdu o uplati najviše.
2021 01 22
> NadaMihaljevic: > Nema nam razloga porezna sjesti za vrat ako prodajemo rabljene tenisice ;) Tako je. Ja uvik od cura trazim da upisu sto uplacuju, osobito ako netko drugi uplacuje u njihovo ime jer na taj nacin se smanjuje mogucnost prevare, jer je bilo slucajeva di su pojedine korisnice oglasile da prodaju nesto sto ne postoji, pa bi dale broj racuna od trece osobe kod koje im se nesto svida, da njihov kupac uplati toj osobi na racun. Sta je rezultiralo time da bi osoba koja kupuje od prve korisnice nepostojeci artikal, bila prevarena. Ne znam jeste uspili skuziti, jer su razvile cijeli sistem varanja na taj nacin. Ovako kad bas tocno pise za sto se uplacuje, ce u najmanju ruku biti sumnjivo platitelju pa ce obratiti pozornost.
2021 01 22
> blozo29: > Ni ja nikad nisam isla za time što je stavljeno pod opis uplate. Osobno uvijek navedem samo predmet koji kupujem 'tenisice', 'kosulja'.. > Sto se tiče loših iskustva, možda je gospođa jednostavno još uvijek ogorčena, ali po ovom što ste napisali, platila Vam je. Pa ne vidim u čem je problem. > Ljudi se vole jadati, netko u inbox, netko na forum, netko uživo...
2021 01 22
Prvo me je poklopila s time da ima loša iskustva, tek je danas platila, dakle nije se radilo o jadanju i ne znam o čemu se radilo...da ju nagovaram da kupi jer sam ja poštena?! To je skroz besmisleno jer htjela ona to ili ne direktno me je time optužila da bih ju i ja mogla prevarit. Vrlo neugodno.
2021 01 22
> IrenaAR: > Mene su neke cure tražile da u svrhu doznake baš tako upišem- naziv što kupujem, inače ukoliko netko ne napiše što želi da mu upišem ja uvijek stavim- uplata IrenaAR. Meni kad su uplaćivali razno su upisivali i nisam vidjela neki problem u tome. Ako vam se ne sviđa u startu komunikacija s njom nemojte surađivat i to je to.
2021 01 22
> Antonia38: > Prvo me je poklopila s time da ima loša iskustva, tek je danas platila, dakle nije se radilo o jadanju i ne znam o čemu se radilo...da ju nagovaram da kupi jer sam ja poštena?! > To je skroz besmisleno jer htjela ona to ili ne direktno me je time optužila da bih ju i ja mogla prevarit. Vrlo neugodno. Smatram da zeni nije bilo u cilju Vas poklopiti i uvrijediti nego je zena cisto dala do znanja da artikl koji joj se svidio nije dobila zbog prevare pa je cisto napomenula vjerojatno kroz razgovor da nebi htjela opet to iskustvo dozivjeti i ostati bez novaca i artikla, posto Vam je uplatila znaci stekla je povjerenje u vas kroz razgovor, uopce ne vidim problem....
2021 01 22
> Antonia38: > Prvo me je poklopila s time da ima loša iskustva, tek je danas platila, dakle nije se radilo o jadanju i ne znam o čemu se radilo...da ju nagovaram da kupi jer sam ja poštena?! > To je skroz besmisleno jer htjela ona to ili ne direktno me je time optužila da bih ju i ja mogla prevarit. Vrlo neugodno. Smatram da zeni nije bilo u cilju Vas poklopiti i uvrijediti nego je zena cisto dala do znanja da artikl koji joj se svidio nije dobila zbog prevare pa je cisto napomenula vjerojatno kroz razgovor da nebi htjela opet to iskustvo dozivjeti i ostati bez novaca i artikla, posto Vam je uplatila znaci stekla je povjerenje u vas kroz razgovor, uopce ne vidim problem.... A ako bi radite pošteno, nemože vam niko nabit osjecaj krivnje jer bi vasa savjest trebala bit cista
2021 01 22
> Antonia38: > Prvo me je poklopila s time da ima loša iskustva, tek je danas platila, dakle nije se radilo o jadanju i ne znam o čemu se radilo...da ju nagovaram da kupi jer sam ja poštena?! > To je skroz besmisleno jer htjela ona to ili ne direktno me je time optužila da bih ju i ja mogla prevarit. Vrlo neugodno. Ja mislim da pretjerano razmišljate i mozgate o toj komunikaciji. Žena je možda samo iznijela svoje iskustvo da vidi kako ćete vi reagirati na to. Prevarantice obično obećavaju brda i doline te se kunu u svoje poštenje. Nadalje, ovo sa svrhom doznake je vrlo korisna stvar, objasnila je krpičarka iznad, a prodaja rabljenih stvari je dozvoljena jer je porez na takve artikle već jednom plaćen. Sve u svemu, bez povoda se osjećate poklopljeno, a i žena vam je uplatila, zar ne?
2021 01 23
> Antonia38: > Molim vas da li je uobičajeno da osoba kod plaćanja robe na tekući račun u svrhu doznake napiše...”uplata tenisice”? > Po meni to nije u redu jer bi nam uskoro svima sjela porezna na vrat. > Drugo, kad ti ista mušterija odmah na prvu napiše da ima loša iskustva jer je jednom platila i nije dobila robu...ja nemam što za reć osim da je to ničim opravdano izazivanje osjećaja krivnje prodavaču. Ako ne vjeruje onda nek ne kupuje. S takvim se pristupom samo izaziva animozitet a lopova neće spriječit u prevari. > Hvala unaprije na vašim mišljenima. > A. Ako se bavite ilegalnim radnjama, nece vas spasiti zakamufliranje opisa transakcije. Na druge je nacine vidljivo u banci koja je priroda uplate, napisali vi sto god hocete u opis. Stvarno smijesno.
2021 01 30
1 2