Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Što trebam znati prije tetoviranja?

Kao što naslov kaže, a i možda još nekom pomognu informacije, molila bih savjet što sve učiniti prije, tijekom i nakon tetoviranja? Koja su najbolnija mjesta za tetoviranje, pomaže li i smije li se koristiti anestetska krema i koja? Kako njegovati kožu nakon tetoviranja i što pomaže tijekom samog tetoviranja? Hvala, imam velike nade da će se netko javiti i pomoći oko ove teme <3
2021 03 14
Prvo i i osnovno moja preporuka gledati ne gdje manje boli nego tetovirati nešto što stvarno želiš gledati svaki dan i i ma neko značenje pa onda odrediti gdje ju staviti ili ne stavljat uopće jer će ti dosaditi i pogotovo ne na vidljivo mjesto jer i dalje u ˝normalnoj˝ radnoj okolini nisu tatoo friendly . . koliko znam manje mesa više kosti više boli... Prije nema alkohola ni ništa slično, tijekom bit, što mirniji, slušat i tražit pauza koiko god treba ako treba, nakon prala antibakterijskim (mislim safeguard sampunom) i mazala bepantenom... ja sam bila upozorena doduše kad sam rekla da bi ispod vrata na lopatice da se širi i dobila komentar uuhh thats gonna hurt darling (suvenir iz praga) , al ok tetovirao je po samim kostima i koži pa sam imala 150 pauza, muziku po želji, slatkiše čak me jedva uspio uvjeriti da sjenčanje manje boli (???) jer sam htjela zbrisat kad je obrise napravio do kraja... A nisam mimozica baš inače piercala sam prije toga jezik, nos, pupak, tragus, smiley + 3 ˝bezvezne˝ na hrskavici i 9 po resicama ... Ostale dvije manje i na pametnijim mjestima prošle puno bezbolnije i opet tretirane na isti način jer taj salon iz praga prema našima je spejsšatl, a cijena je bila smiješna naši bi mi bar 3 puta više naplatili i filozofirali.. (platila oko 100 eurića i to nije mogla bit moja s neta ili njegovog kataloga ista takva nego je napravio 8 skica jer hoće da mu je svaka bar malo drugačija osim ako nije doslovno nešto prepoznatljivo iz aviona)... I da na kraju priče drago mi je što je tamo di je jer kad me netko pita kaj ti imaš tetovažu?????? :o i ja se znam iznenaditi a i zbog posla je definitivno pametniji izbor od npr. ruke (hodala bi u dugim rukavima i po ljeti) ... ,:(
2021 03 14
Svakako boli više na mjestima gdje je ispod sama kost. Ne preporuča se konzumirati alkohol u nadi da će te opustiti😀 Tokom tetoviranja traži pauzu ako ti treba, inače budi mirna i opuštena koliko možeš biti, obzirom da je prvi put. Koliko će boljeti je vrlo individualno i ne razbijaj glavu previše s tim jer ćeš se u startu unervoziti i preplašiti od potencijalne boli. Meni ovisno o mjestu koje tetoviram stavlja anestetsku kremu ili sprej. Ako je potrebno. Nakon tetoviranja oni ispiru tetovažu, dezinficiraju, osuše, stave foliju pa kad dođem doma, operem ponovo, osušim i stavim second skin foliju koju držim par dana i onda skidam (to mi je više neugodo od tetoviranja😁) i onda trackam nekoliko puta dnevno s Bepanthen kremom cca 2 tjedna. Nakon toga održavam ih mazanjem losionom za tijelo nakon tuširanja i po ljeti prilikom izlaganja suncu stickom sa SPF 50.
2021 03 14
Hvalaa pepssi i sanja85 Može pitanje? Gdje nabaviti tu foliju (ima li online za naručiti)? Hvala! :)
2021 03 14
Iskreno nemam pojma za ovu second skin prvi put čujem.. pošto je ovo bilo usred ljeta samo mi je rekao da do odredišta držim foliju, a nakon toga samo pazim na nju (definitvno ne na sunce i ne kosu trackat po njoj nego bit u ne znam kak se izrazit normalnim uvjetima da će se to brže zacijeliti al da trackam stalno bepanthenom i ispalo sve ok - doduše klinki može svašta prodat) , ostale dvije isti postupak samo ipak malo folije ali obične zbog pozicije i opet sve ok... i sa sve tri potpuno zadovoljna prva i najstarija ova konkretna sad ima skoro 12 god... svakakve savjete sam čula od svih i valjda svi drugačije i reagiraju ali kod mene je konkretno ovo funkcioniralo.. A drugi primjer pupak za koji su me svi koji ga imaju uvjeravali da ništa ne boli me srušio u krevet, a jezik za koji sam umirala od straha je na kraju ispalo da sam poslušala piercera i nisam inzistirala da hoću na baš tom mjestu nego cca. 5mm dublje tamo gdje mi je preporučio i na kraju 2 noći nisam spavala ne zbog boli ili otečenosti nego od očekivanja kad će počet bolit :') :') :')
2021 03 14
Hvala svima na odgovorima, ako imate još koji savjet slobodno pišite, puno ste pomogli! Znači bepanten i neki sapun blagi, jel bi bio dobar :dermowash'? Hvala još jednom!
2021 03 14
Folija je suprasorb f, nosite ju 5-6 dana i za to vrijeme nemate nikakve brige osim da se ne izlazete suncu. Moze se naručiti za nekakvih 80ak kn s postarinom
2021 03 14
> Azaleasensia: > Hvalaa pepssi i sanja85 > Može pitanje? Gdje nabaviti tu foliju (ima li online za naručiti)? > Hvala! :) Dobijem u salonu, nekima stavljaju odmah nakon tetoviranja, a nekima kao meni, obzirom da mi curi limfa (pretpostavljam), pogotovo nakon crvene boje, stavi mi običnu pa za koji sat operem, posušim i stavim ss foliju. Jako je bitno mackati nakon što se folija skine, i to ne kilo kreme pa da se zaguši već količinu dovoljnu da možeš umasirati kako bi hidratizirala. A osjetit ćeš točno kad je potrebno ponoviti, počne zatezati.
2021 03 14
Nije preporučljivo sa tetovažama na sunce, baš čitala. Kako onda ljeti ?
2021 03 14
Zaštitni faktor u debelom sloju kako bi tetovaža što duže zadržala punoću boje. Deff nisam za tetoviranje u ljeto zbog oštećenja kože koje tetoviranje izazove, a koliko god pazilli sigurno se u nekom trenutku izlože suncu.
2021 03 14
> sanja85: > > Azaleasensia: > > Hvalaa pepssi i sanja85 > > Može pitanje? Gdje nabaviti tu foliju (ima li online za naručiti)? > > Hvala! :) > Dobijem u salonu, nekima stavljaju odmah nakon tetoviranja, a nekima kao meni, obzirom da mi curi limfa (pretpostavljam), pogotovo nakon crvene boje, stavi mi običnu pa za koji sat operem, posušim i stavim ss foliju. > Jako je bitno mackati nakon što se folija skine, i to ne kilo kreme pa da se zaguši već količinu dovoljnu da možeš umasirati kako bi hidratizirala. > A osjetit ćeš točno kad je potrebno ponoviti, počne zatezati. Krema je isključivo Bepanten?
2021 03 15
> Azaleasensia: > > sanja85: > > > Azaleasensia: > > > Hvalaa pepssi i sanja85 > > > Može pitanje? Gdje nabaviti tu foliju (ima li online za naručiti)? > > > Hvala! :) > > Dobijem u salonu, nekima stavljaju odmah nakon tetoviranja, a nekima kao meni, obzirom da mi curi limfa (pretpostavljam), pogotovo nakon crvene boje, stavi mi običnu pa za koji sat operem, posušim i stavim ss foliju. > > Jako je bitno mackati nakon što se folija skine, i to ne kilo kreme pa da se zaguši već količinu dovoljnu da možeš umasirati kako bi hidratizirala. > > A osjetit ćeš točno kad je potrebno ponoviti, počne zatezati. > Krema je isključivo Bepanten? Da ali Bepanthen mast, ne krema 😀
2021 03 15
Evo da se i ja ukljucim, s ipak malo drugacijim savjetima, nadam se da vas necu pomutiti Imam istetoviranu vecu povrsinu tijela, takoder od "vidljivih" mjesta vrat i podlakticu, i sama sam tetovirala do prosle godine i to mi je bio izvor prihoda, ali i bolje da sam prebacila fokus s toga na vrijeme zbog korone Radije nemojte stavljati nikakvu anestetsku kremu, pogotovo na svoju ruku, jer koza postane "gumasta" i tesko je s njom raditi, za sprej isto prvo konzultacija, staviti ce vam oni ako smatraju da je potrebno, nemojte sami prije dolaska u salon Prije tetoviranja ne piti alkohol, kao ni 24h poslije (minimalno toliko, sto duze to bolje), i obavezno jesti nesto slatko npr krafna ili cokolada, da vam se padne secer i da se ne srusite - to je cesto kod prvih tetovaza iako su male jer tijelo nije nikad to iskusilo, a bol je realno neugodna, kao da vas puno komaraca bocka istovremeno Ja nisam za folije koje se drze na tetovazi, nikad to nisam imala na sebi niti preporucila ljudima, iako sam imala jednog decka koju ju je drzao po tjedan dana i sve mu je super bilo, ja na sebi ne bi nikad, uvijek sam pobornik toga da tetovaza (tj realno rana) dise i stoji na zraku s tankim slojem kreme (bepantena). I nije bepanten krema, nego mast (postoji razlika, svi govorimo krema ali u ljekarni trazite MAST). Nemojte mazati na odredene vremenske intervale koje ce vam mozda reci, nego kad osjetite da se ta koza "osusi" - nekad ce to biti 3h, nekad cijela noc. U principu, slijedite osjecaj, ako ne zelite drzati foliju koja ce vam mozda biti puna sukrvice, skinite ju, a ako vam odgovara folija, nemojte ju skidati. Takoder, prvo pranje tj tusiranje nakon tetoviranja isperite samo vodom i posusite papirnatim rucnikom, kasnije jako blagi gel za tusiranje, nemojte sapunima jer oni isusuju kozu i jako ce vas zatezati i boliti, ali sapun vam je super kad jednom u par dana zelite temeljito oprati i odmastiti kozu.
2021 03 15
Sto se sunca tice, dok je svjeze (1 mj) radije izbjegavajte neka suncanja i solarij, za kasnije vam je moj savjet da mazete istim faktorom i na isti nacin kao sto mazete taj dio tijela, nista deblji sloj. Ako koristite 50, nemojte ici na 80 za taj dio tijela. Ja npr idem u solarij bez faktora, kasnije faktor stavljam za odlazak pravo sunce (vrat 20, ruku 10, leda 10 pa ulje). Nije mi izblijedilo nista, i ne bi se reklo da mi tetovaze imaju godina koliko imaju. U principu, moj savjet vam je da tetoviranu kozu tretirate isto kao i ostalu kozu, ako nakon zacijeljivanja osjetite da vam je suha, namazete ju normalnom krememom kao sto mazete taj dio tijela, faktorom po obicaju, sve kao sto inace radite, jer nakon sto rana tj tetovaza zacijeli, to je vasa uobicajena koza kojoj odgovaraju i neodgovaraju sve stvari kao i inace...nadam se da sam vam pomogla bar malo
2021 03 15
evo da i ja nešto kažem.. možete uzeti balein antibakterijski sapun - košta nekoliko kn u dm-u. To ja uvijek koristim i čisto je ok. A za mazanje ili bepanthen MAST ili ako možete nabaviti Hustle Butter (malo je skuplji, ali je odličan!!) Second skin ja osobno ne bi jer koža mora disati (to eventualno u situacijama ako radite baš neki posao gdje ste stalno izloženi prašini) I ne pretjerivati s mazanjem jer onda isto friška tetovaža ne diše, lagani sloj je čisto dovoljan. sretno s bockanjem! :)
2021 03 15
1 2