Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

Udomljavanje životinje

Željela bi udomiti macu ali nitko ne želi dati macu da bude na dvorištu. Znači da spava u hodniku u kući li se slobodno odšeta van.na dvorište.Ima li tko iskustva s udrugama jer mi je nevjerojatno da nema maca za pokloniti od ljudi samo od Udruga. Želim mačku koja je zdrava slobodna vesela vani a ne debelu uškopljenu bolesnu mačku.Imala sam mačku 21 godinu prije ove tako da se znam brinuti za macu. Imate li Vi iskustva s Udrugama?
2021 04 04
Imam iskustvo sa udrugom.Dali su bolesnog psa i znali su ali nisu htjeli reći,već kroz prvih 7 dana kod nas je uginuo i gospođica je krivila mene.Na dan kad je uginuo je priznala....Prije dvije godine sam preko njuškala uzela psa jer necu više ikad da imam posla sa njima.
2021 04 05
Prije par godina sam htijela udomiti psa iz jedne udruge koja se nalazila doslovce Bogu iza nogu te sam se na putu izgubila, a oni mi nisu htijeli izaci u susret niti objasniti gdje se tocno nalaze niti ista, te sam se vratila doma i rekla da cu doci sljedeci dan jer nebi inace stigla na vrijeme na posao, na sta su oni meni rekli da ne dolazim da sam ja kriva jer ce tog psa sad morati zbog mene uspavati, izvrijedali su me samo tako, molila sam ih da ga samo jos jedan dan pricuvaju i nisu htijeli, mene je to slomilo, nisam bila dobro, i onda je moj prijetelj isao njih nazvati nakon nekoliko dana i pitati za tog psa i naravno pas je i dalje bio ziv i cekao udomitelje.. Da te udruge traze malo “normalnije” zathjeve nebi bilo toliko neudomljenih maca i peseka, stvarno pretjeruju, vecina trazi da se na sve prozore stave mrezice da macka ne moze pobjeci van, i da ce povremeno ljudi iz idruge banuti ljudima doma da provjere macu itd, ja imam kucnu macku, i naucila sam ju odmalena da smije van samo kad joj stavim povodac, pa lijepo prosetamo vani, jer macke obozavaju ici van. A psa (retriver labrador) sam na kraju udomila sa njuskala.😊
2021 04 05
Ima kućnih legala brdo, odi na njuškalu.
2021 04 05
> dudazg: > Želim mačku koja je zdrava slobodna vesela vani a ne debelu uškopljenu bolesnu mačku. Točno sam bljucnula na ovu izjavu. Kastrirana mačka nije sinonim za debelu i bolesnu mačku. Sad kad smo to riješili, idemo dalje jer mi je jasno zašto ti je nitko ne želi udomiti. Te sretne, vesele i neuškopljene mačke idu po okolo i pare se s drugim istim takvim mačkama. A neodgovorni vlasnici istih onda te mačiće ubijaju, bacaju u smeće, šume, ostavljaju tim istim groznim udrugama pred vratima da ih othrane na dudice, ulože sredstva na potencijalno liječenje i onda se nadaju da će ih uspjeti udomiti. Dalje, te vesele, sretne, mršave i neuškopljene mačke, odnosno mačori, se u sezoni parenja tuku što pridonosi ranama, gnojenju istih, prenošenju FIPa, FELVa i FIVa, od čega umiru ili završavaju na brizi neke udruge jer je liječenje NENORMALNO skupo. Te vesele, mršave i neuškopljene mačke lutaju u vrijeme parenja i veća je vjerojatnost da će se otrovati ili će ih udariti auto i da će poginuti ili opet završiti na skrbi udruge. Da su vlasnici iole odgovorniji i kastriraju svoje mačke, ne bi udruge minimalno 2x godišnje imale POPLAVU neželjenih mačića koje othranjuju na dude i sonde i nadaju se da ce im spasiti život.
2021 04 05
Garant si u udruzi jer sam tocno s takvima komunicirala. Samo ti bljucni jer kakav si ti ljubitelj zivotinje da joj ne das slobodu kretanja.Da ju drzis doma kao u zatvoru.i onda pisete srcedrapateljske poruke kak ste ih spasili od gadova. Pa to je zivotinja koja treba slobodu drvece miseve.Ne kuzim Naravo da ne misle svi isto al ako je vama pojam srece da zivi da jede i da spava meni nije. Imala sam macka 21 godinu.i da ne znam brinuti ne bi se javljala.
2021 04 05
Garant nisam u udruzi niti sam povezana s njima, ali nije problem samo po fejsu vidjeti kakve probleme imaju. Ovo "životinja je za van i u stanu je nesretna" nije čak ni stav moje bake sa sela, pa u tu diskusiju neću ni ulaziti. Mačka je toliko nezahtjevna životinja da se o njoj može brinuti malo bolje istrenirani majmun, pa ti ni taj argument ne drži bog zna kakvu vodu. I bzw, moj mačak je nađen u šumi! U plastičnoj prokletoj vrećici! Ostavljen da umre. Od vlasnika koji želi sretnu i neuškopljenu mačku. Evo, idem ga odmah vratit u tu istu šumu, al sutra, kad bude snijeg i hladno, da ipak ne bude u ovom toplom zatvoru i ne pati 🙄
2021 04 05
A jesi frustrirana zena.ja ak zelim zivotinju zelim joj dat slobodu i to je sve.I ne ne ostavljam macke u vreci. Veliki ponedjeljak je pa sam mirna.Hvala Bogu na tome i na mom stavu bake sa sela.
2021 04 05
Nisu udruge nista krive, krive ste si vas dvije same...
2021 04 05
Jedno je pustiti macu u dvoriste (gdje nije prometno) a drugo je imati takvu macku nekastriranu. Ima i ekstremista u udrugama sta traze svakakve nebuloze i dizu mi zivce s tim ali imati nekastriranu macu i pustat je van tako da "bude slobodna" (citaj sve one gadosti sta je SaraKedavra nabrojala, ne da joj se mogu desiti nego ce se sigurno desiti kad tad) je van svake pameti. Jel vi zelite da vam se maca nekontrolirano koti par puta godisnje (ajmo reci da uspijete macice udomiti a ne pobacati ko zna gdje)? Jel zelite da vam macak skupi ko zna kakve bolestine, rane, infekcije u tuci s ostalim mackama?
2021 04 05
Odite na mjesec dana volontirati u neku udrugu i vjerujem da vam se bude misljenje promijenilo...
2021 04 05
> Chinchilla: > Ima i ekstremista u udrugama sta traze svakakve nebuloze i dizu mi zivce s tim Apsolutno! Meni je apsurd nenajavljen dolazak u kontrolu. Dođi svakako u provjeru, vidi mačku u koje su uložili vrijeme, novac i ljubav, al nenajavljen dolazak toleriram samo policiji 😅 A ak je grozno šta udruge traže da se postave mreže na prozore kao što je ovdje navedeno kao problematično, eto ne znam.
2021 04 06
Pa naravno da sam uzela steriliziranu macu ajme. x-)
2021 04 06
> A ak je grozno šta udruge traže da se postave mreže na prozore kao što je ovdje navedeno kao problematično, eto ne znam. Da, meni bi to recimo bio problem, jer te mreze nisu jeftine, a fala Bogu u kuci imam 100 prozora, balkona itd, imamo mrezicu za komarce na vecini prozora, i prozore otvaramo samo na kip. Macka je sterilizirana, mirna. Dok mladi macak kojeg smo drzali u kuci je bio uzasno agresivan i radio nerede svaki dan, i macku mlatio, i nas grizao i grebao, tako da sad cim je zatoplilo smo ga ucili van, i macak se doslovce preporodio,vise nije agresivan, ne grize ne grebe, obozava biti vani, prati nas posvuda, sad je bas pravi macak. ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/4a8fa5fb3f16fa53f87611798a3316a7.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/b9f26bae659339705d527bcccea69798.jpg)
2021 04 06
Ajme koji ljepotani!
2021 04 06
1 2