Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Objave, novosti, komentari moderatora /

Dozvoljeni i nedozvoljeni artikli

> Sedgwick: > Može objašnjenje zašto se ne smiju stavljati slike s interneta? Zašto je to pravilo? Posebno zato jer većina oglasa ima uz sliku s interneta i sliku slikanu stvari od doma. Naime, stvari koje slikamo doma nikad nisu reprezentativne…a tako ih je teže i prodati-u ovom slučaju govorim isključivo o fotografiji (svjetlo, sjena,pozadina, boja…), pritom ne mislim na skrivanje nedostataka ili slično. Neki od nas ne stanu više u svoju odjeću pa da se možemo slikati vani da to što vjernije izgleda, a neke od tkanina npr.evo konkretno boju svjetlijeg baršuna je nemoguće uhvatiti na običnoj rasvjeti… > Ponovno napominjem-ne mislim na lažno predstavljanje artikla s nedostacima, već isključivo o što BOLJEM prikazu samog artikla. > Kupac i onako može tražiti ponovno slikanje i sve ostalo što se inače traži. > Evo ako admini mogu odgovoriti suvislo hvala. > Btw. Bilo bi u redu da nas se obavijesti prije nego nam se obrišu artikli pa da prije brisanja ako već imamo sliku s interneta da ju sami obrišemo…nije mi to u redu pogotovo zato što proces postavljanja oglasa nije bas najbrži posebno ako opisujete artikl detaljno. Slazem se.
2021 10 16
Kršenje autorski prava korištenjem tuđih slika s neta.
2021 10 16
Mislim da je dobro da se ne smiju stavljati slike sa neta. Morate slikati isključivo predmet koji vi prodajete. Ovaj sa neta nije vaš.
2021 10 16
Trebalo bi valjda 100 admina i slanje poruka 0-24 da bi se ekipi koja krši pravila javljalo da će oglasi biti obrisani, stvarno nema smisla… U pravilima je jasno navedeno što je dozvoljeno, što nije. Ne treba vam netko slati poruku da će vam izbrisati oglas, u pravilima piše da prva slika oglasa ne smije biti s neta, također - sve slike ne smiju biti s neta. Nitko vam ne brani staviti, ali ne kao prvu sliku i logično da morate objaviti slike svog predmeta kojeg prodajete > Sedgwick: > Može objašnjenje zašto se ne smiju stavljati slike s interneta? Zašto je to pravilo? Posebno zato jer većina oglasa ima uz sliku s interneta i sliku slikanu stvari od doma. Naime, stvari koje slikamo doma nikad nisu reprezentativne…a tako ih je teže i prodati-u ovom slučaju govorim isključivo o fotografiji (svjetlo, sjena,pozadina, boja…), pritom ne mislim na skrivanje nedostataka ili slično. Neki od nas ne stanu više u svoju odjeću pa da se možemo slikati vani da to što vjernije izgleda, a neke od tkanina npr.evo konkretno boju svjetlijeg baršuna je nemoguće uhvatiti na običnoj rasvjeti… > Ponovno napominjem-ne mislim na lažno predstavljanje artikla s nedostacima, već isključivo o što BOLJEM prikazu samog artikla. > Kupac i onako može tražiti ponovno slikanje i sve ostalo što se inače traži. > Evo ako admini mogu odgovoriti suvislo hvala. > Btw. Bilo bi u redu da nas se obavijesti prije nego nam se obrišu artikli pa da prije brisanja ako već imamo sliku s interneta da ju sami obrišemo…nije mi to u redu pogotovo zato što proces postavljanja oglasa nije bas najbrži posebno ako opisujete artikl detaljno.
2021 10 16
Istina. Suvislo. Totalno sam smetnula to s uma (jer sam i mislila na komerijalne fotografije sa Zara ili Mango web stranice). > VeraM36: > Kršenje autorski prava korištenjem tuđih slika s neta.
2021 10 17
Pa bas i nije tocno jer je isti proizvod koji je na slici samo s boljom rasvjetom itd. Onda bi svaka fotografija Zare ili Manga bio fake advertising jer to nije bas taj proizvod koji kupac kupi ( a slikaju se sample-ovi). > Vikili: > Mislim da je dobro da se ne smiju stavljati slike sa neta. Morate slikati isključivo predmet koji vi prodajete. Ovaj sa neta nije vaš.
2021 10 17
Hej! Možda moje pitanje nije pogodno za ovu temu, ali se baš ne snalazim na ovim forumima. Nova sam na krpicama i trebala bi mi mala pomoć, odnosno savjet od neke starije članice. S obzirom da nemam iskustva sa slanjem pošiljaka, barem ne ovog tipa, ne znam koji je način slanja najsigurniji i najpouzdaniji i za mene, ali i za kupca. Znam da se uglavnom šalje poštom ili tiskom. Ako šaljem poštom preporučeno, kupac plaća prilikom preuzimanja paketa? Kakav je onda princip kod slanja tiskom? Ako kupac plaća i poštarinu, uplatu izvrši nakon preuzimanja paketa u tisku ili je moguće da prethodno uplati na račun pa ja nakon vidljive uplate šaljem? Ne znam...preporučeno mi se čini najsigurnije. Jučer sam dodala proizvode i imam nekoliko upita, ali ne znam kako realizirati prodaju. S obzirom da sam nova i nemam nikavih povratnih informacija, razumijem da se nitko ne bi odlucio za uplatu na racun. Znam da sam ovo mogla pitati i tetu na tisku ili u pošti, ali one su svakako nervozne i bez toga :P , a ovdje sigurno ima netko s iskustvom prodaje na krpicama. Eto, ako ima netko voljan pomoci bila bih jakoo zahvalna. Hvala puno! Lp !
2021 10 19
> Iva2811: > Hej! > Možda moje pitanje nije pogodno za ovu temu, ali se baš ne snalazim na ovim forumima. Nova sam na krpicama i trebala bi mi mala pomoć, odnosno savjet od neke starije članice. S obzirom da nemam iskustva sa slanjem pošiljaka, barem ne ovog tipa, ne znam koji je način slanja najsigurniji i najpouzdaniji i za mene, ali i za kupca. Znam da se uglavnom šalje poštom ili tiskom. Ako šaljem poštom preporučeno, kupac plaća prilikom preuzimanja paketa? Kakav je onda princip kod slanja tiskom? Ako kupac plaća i poštarinu, uplatu izvrši nakon preuzimanja paketa u tisku ili je moguće da prethodno uplati na račun pa ja nakon vidljive uplate šaljem? Ne znam...preporučeno mi se čini najsigurnije. Jučer sam dodala proizvode i imam nekoliko upita, ali ne znam kako realizirati prodaju. S obzirom da sam nova i nemam nikavih povratnih informacija, razumijem da se nitko ne bi odlucio za uplatu na racun. Znam da sam ovo mogla pitati i tetu na tisku ili u pošti, ali one su svakako nervozne i bez toga :P , a ovdje sigurno ima netko s iskustvom prodaje na krpicama. Eto, ako ima netko voljan pomoci bila bih jakoo zahvalna. > Hvala puno! > Lp ! Bok, mene zanima ista stvar jer sam također nova, pa ako ima neka dobra duša da bi mi objasnila kako stvari funkcioniraju.☺️
2021 10 19
Preko tiska ti je sistem da kupiš njihovu ambalažu i sačuvas taj račun. Onsa moraš popuniti formular online (jeftinije) ili na fizičkom mjesto (skuplje) sa svim podacima koje te traže. To sve moraš pitati onog koji kupuje od tebe. Nakon toga ideš s paketom na tisak, daš onaj račun da ti skine sa poštarine cijenu ambalaže, daš joj kod sa podacima koje ona skenira i tjt. Ovo sa računom i ambalažom ovako radi: kupiš omotnicu od 3 kn. Sama poštarina je 13.Kada šalješ pošiljku uzmi taj račun i ona će odbiti 3 kn od poštarine i platit ćeš 10 kn poštarinu. Nadam se da ti je pomoglo. Ako nije javite se slobodno u dm
2021 10 22
> B_Fashion: > Pozdrav, iskoristila bih ovu temu da pitam da li ce biti kategorija za knjige? 😊 I mene to zanima. Bilo bi super!!
2021 10 22
Postovani moze li mi netko odgovorit zasto usluge ne rade????
2021 11 12
Pozdrav, opet su mi i to po treću put nestale sve stvari za prodaju koje sam oglasila, ne razumijem... imaju kategoriju, ne stavljam slike s interneta?? i to sve nestane nakon nekoliko dana, ne razumijem sto se dogadja? Zna li netko zbog čega bi se to moglo događati i kome da se obratim? poslala sam poruku adminu, no nisam dobila odgovor.. hvala :(
2021 11 15
> debela20: > Pozdrav, opet su mi i to po treću put nestale sve stvari za prodaju koje sam oglasila, ne razumijem... imaju kategoriju, ne stavljam slike s interneta?? i to sve nestane nakon nekoliko dana, ne razumijem sto se dogadja? Zna li netko zbog čega bi se to moglo događati i kome da se obratim? poslala sam poruku adminu, no nisam dobila odgovor.. hvala :( Ne može nešto istovremeno biti zarino, guess, asos... Izaberite jedno.
2021 11 15
Ne samo da je istovremeno nešto Guess i Nike već je i iznošeno-jednom nošeno. Ako se vidi na fotki kako je tek uživo.. Neznam ima li tema za to. Stvarno nema smisla, svi trebamo biti iskreni o svojim oglasima.
2021 11 15
Došlo je do najezde LOTova koji to nisu. Znači piše se da je nešto lot, navede se cijena najeftinijeg artikla u lotu, a kad otvoriš... Pojedinačna prodaja koja veze nema s lotom. Zašto se to dozvoljava? To mahom rade korisnice s debelim stažem, znači nema šanse da ne zna što je LOT. Evo primjer... https://mojekrpice.hr/items/zene/12853578/lot-torbica
2021 11 16
1 2 3 4 5 6 7 ... 10