Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Cjepljenje

> embrace: > Za sve koji ne znaju, španjolica je nestala sama od sebe nakon 2 godine, nisu imali cjepivo. Isto očekujem i sa koronom na proljeće. > A ove bisere što ko papige ponavljaju da nema prisile, ja ne znam gdje živite i pratite li iole situaciju u svijetu. > Uradite test, nemam uopće problema sa time, ali onda neka ih rade i svi koji imaju potvrde, jer šire virus isto kao i ostali. > Pa kad bi svi plaćali test 110 kn kako bi uopće mogli studirati, poslati na pošti paket sa krpica, platiti račune, a ubrzo će biti i za zaposlene kako bi uopće mogli raditi itd...zanima me dali bi onda bila prisila. Postojalo je cjepivo i pandemija je trajala 3 godine. I slažem se da bi testove morali raditi svi, ali da su isključivo na teret države, ne da to pojedinci plaćaju sami, jer za ovo si nisu pojedinci krivi sami.
2021 11 14
@jackrussel Vi ste Lancet u potpunosti krivo interpretirali i uopće niste shvatili poantu tamo napisanog. Čak i oni govore za kolektivni imunitet putem cjepljenja. Virusi imaju veliku sposobnost prilagodbe i naravno da mutiraju, no zato su i osmišljena cjepiva kako bi se djelovalo na njihovu sposobnost mutacije. Odnosno ajmo to ovako smisao i poanta je svega kako bi što manje bilo ovakvih velikih šokova za čovječanstvo. Pa se osmislio način koji to ipak može držati pod kontrolom. I mene pitate jel znam što o virusima? Samo istražujem, a vi vidim ne znate ni ono osnovno o njima i vjerujete osobama koje su blagorečeno "nerseđene" u glavi. Kako objašnjavate onda činjenicu da smo svi primivši cjepiva kao djeca i generacije i generacija prije nas doveli određene viruse pod kontrolu unatoč njihovoj mutaciji? Nemojmo se zavaravati da su ti virusi nestali, jer nisu, nego zahvaljujući kolektivnom imunitetu, mi ih samo držimo pod kontrolom, da samo par generacija se ne cijepi, garantirano bi krenula nova pandemija.
2021 11 14
I opet pozivamo se na slobodu, ok neka svatko odlučuje sam o sebi, ako je to rješenje. Prirodna selekcija, ajmo se vratiti na prirodne postavke, bez zakona, bez tehnologije, okrenimo se prirodi. Čist legit, ok pravo izbora. No postoji jedna kvaka, živimo u civilizarnom društvu, gradovima, modernim državama gdje bi zdrastveni sustav doslovno došao do kolapsa, ne bi više bilo moguće obavljati ni osnovu zdrastvenu pomoć, realno pandemija bi mogla potrajati i oko 5,6 godina, dok se prirodno ne bi dovelo u ravnotežu, naravno ne bi svi umrli, dosta bi ljudi preživjelo, jer imunitet čovjeka je kod pojedinaca itekako jak. Umrlo bi otprilike oko 1 milijun ljudi samo u Hrvatskoj. Samim time bi nam se i životi promijenili, a da ne pričam tek o drugim granama i djelatnostima. Ok onda opet ispočetka, pa čekamo sad što bude do slijedeće pandemije, koja možda bude opet za 200 godina, a možda smo mirni samo 20-ak godina. Jer pričamo o životu znači skroz bez cjepiva.
2021 11 14
Nemam vremena za pisanje romana. Svoju energiju mogu trošiti pametnije. Tko je shvatio-shvatio je. Ljudi koji razmišljaju kao ja moraju se boriti za svoja osnovna ljudska prava dok se druga strana može zavaliti na svoje kauče, upaliti TV, jesti kokice i smijati se svojim sunarodnjacima, ludim neistomišljenicima. U Lancetu stoji, pročitajte ponovo, da se 118 ljudi treba cijepiti da bi se od zaraze zaštitio 1 čovjek. Bolnice će uskoro puniti više cijepljenih sa nuspojava a nego zaraženi. Već se nazire koliko su nas lagali, polako. Koga zanima i tko je voljan kritički razmišljati, naći će odgovore. Tko želi raditi kako mu Vlada kaže, slobodno. Inače ljudi od punog povjerenja i blistavih karijera, nema što. Slika govori tisuću riječi... ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/007dd729f1401a40369df134de860224.jpg)
2021 11 14
Budući da je tema aktualna, predlažem otvaračici da ju osvježi da bi bila vidljivija. Ako ne, sve pet.
2021 11 14
> jackrussel: > Budući da je tema aktualna, predlažem otvaračici da ju osvježi da bi bila vidljivija. > Ako ne, sve pet. Tu ste nažalost zakasnili, jer se već poveliki broj ljudi cjepio, imalo bi smisla prije, ovako što? Samo zastrašivati ljude kako će ionako umrijeti? Ako nisu od korone, sad će od cjepiva. Ma bravo.
2021 11 14
> andrejama: > @jackrussel > I sad sam malo bolje išla pogledati još sve one linkove, tj podfoldere u folderu. Ukratko ako vi vjerujete u to ispada da je zaraza prevara, a virus izmišljen i sve jedna velika teorija zavjere protiv čovječanstva kako bi svi bili čipirani zombiji, a sve s ciljem kako bi se elita još više uzdigla i naravno sve se vrti isključivo oko novaca i prevlasti. > Znači vas to brine? > A kažete i sami ste preboljeli covid, kako onda to objašnjavate, onda nadalje i veliki broj ljudi na respiratoru, kao i broj umrlih ili je i to onda sve izmišljeno? Nije izmišljeno, tetak mi umro od korone.
2021 11 14
> jackrussel: > Nemam vremena za pisanje romana. > Svoju energiju mogu trošiti pametnije. > Tko je shvatio-shvatio je. > Ljudi koji razmišljaju kao ja moraju se boriti za svoja osnovna ljudska prava dok se druga strana može zavaliti na svoje kauče, upaliti TV, jesti kokice i smijati se svojim sunarodnjacima, ludim neistomišljenicima. > U Lancetu stoji, pročitajte ponovo, da se 118 ljudi treba cijepiti da bi se od zaraze zaštitio 1 čovjek. > Bolnice će uskoro puniti više cijepljenih sa nuspojava a nego zaraženi. > Već se nazire koliko su nas lagali, polako. > Koga zanima i tko je voljan kritički razmišljati, naći će odgovore. > Tko želi raditi kako mu Vlada kaže, slobodno. > Inače ljudi od punog povjerenja i blistavih karijera, nema što. > Slika govori tisuću riječi... > ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/007dd729f1401a40369df134de860224.jpg) Ma otkud vama samo takvi izvori, evo izvrsno pričam i govorim talijanski, pa sam našla i drugu stranu priče: ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/829dcf7a4aa6006203b4e1aa550e48f2.jpg) Tu se govori kako je Vittoria između ostalih problema morala i prekinuti nogometnu karijeru zbog problema sa srcem. A uostalom zar niste upoznati kako je općenita smrtnost među mladim sportašim vrlo povećana i kako su mnogi vrlo zabrinuti oko toga i kako sportaši i "sami" na svoju ruku uzimaju neke supstance ne bi li se istakli i bili što više i duže na vrhu. Sjećate se onog incidenta sa EP kad se nogometaš samo srušio, na sreću preživio je, također zar ne znate koliko je sportaša umrlo upravo zbog same zaraze covidom.
2021 11 14
> andrejama: > > embrace: > > Za sve koji ne znaju, španjolica je nestala sama od sebe nakon 2 godine, nisu imali cjepivo. Isto očekujem i sa koronom na proljeće. > > A ove bisere što ko papige ponavljaju da nema prisile, ja ne znam gdje živite i pratite li iole situaciju u svijetu. > > Uradite test, nemam uopće problema sa time, ali onda neka ih rade i svi koji imaju potvrde, jer šire virus isto kao i ostali. > > Pa kad bi svi plaćali test 110 kn kako bi uopće mogli studirati, poslati na pošti paket sa krpica, platiti račune, a ubrzo će biti i za zaposlene kako bi uopće mogli raditi itd...zanima me dali bi onda bila prisila. > Postojalo je cjepivo i pandemija je trajala 3 godine. I slažem se da bi testove morali raditi svi, ali da su isključivo na teret države, ne da to pojedinci plaćaju sami, jer za ovo si nisu pojedinci krivi sami. Nije istina. Napravili su eksperimentalno cjepivo za koje su vrlo brzo shvatili da ne funkcionira, zato što nisu ni znali da španjolsku gripu uzrokuje virus, a ne bakterija, kako su mislili. Dakle, imali su cjepivo za neke potpuno druge bolesti, ne gripu. Tek su 30ih godina izolirali virus gripe, što je izrodilo prvim uspješnim cjepivima. 1919. se službeno smatra završetkom pandemije, negdje malo kasnije, ali otprilike je pravilo da svi virusi iz ove grupe kolaju oko dvije godine, dok se ne stvori kolektivni imunitet. Cjepiva za gripu nikada nisu spriječavala prijenos, i upravo zbog toga cijepljenje NIJE rješenje za spriječavanje zaraze. Po tome se razlikuju od svih drugih bolesti i cjepiva, te je tako trebalo od početka postupati sa bolešću, ali to malo ljudi razumije. Toliko se već dugo priča o ovoj temi, tko je shvatio, shvatio je, kroz par godina kad se stvari iskristaliziraju, znati ćemo za sigurno što je prava istina.
2021 11 14
Doktorica Gajski, ako je se uopće može nazvati tako, napisala je knjigu o tome kako su lijekovi otrovi i kako je sve stvar u prirodi. Licemjerno je onda od nje govoriti to, ako je istovremeno liječnica koja obnaša svoju dužnost u domu zdravlja i te iste otrove prepisuje svojim pacijentima. Ali lijepo je primati sigurnu plaćicu. Nisam zagovornik lijekova i uvijek smatram kako je najbolje prvo se okrenuti prirodi i tražiti rješenje tamo, no isto tako ne mislim kako je svaki lijek otrov, a niti svaki lijek iz prirode odlično rješenje za sve ljude. Svaki je pojedinac sam za sebe, nismo svi isti. Najinteligentnija i najidealnija je baš suradnja između prirode i znanosti i pritom mislim na njene naizvornije, najiskrenije i neiskvarene ideale i oblike. Mnogo je i prirodnih lijekova baš zahvaljujući znanosti tehnologije dokazano i evaluirana njihova djelotvornost, također zahvaljući tom napretku unaprijedili smo i proizvodnju prirodne kozmetike.
2021 11 14
Ali naravno kao nijedna grana čovječanstva, pa tako ni znanost, medicina, odnosno farmakologija nije izuzetak, pokvarenost kao osobina je prisutna svigdje i stara od početaka postojanja. Iako se većinom sada priča i veliko povećalo je baš isključivo na farmaceutskoj industriji i kako im je samo u interesu da su ljudi bolesni, a oni zarađuju. Pa nema te grane koje ne misli na zaradu, modna industrija je toliko porasla, da smo doslovno svi poblesavili i kupujemo nenormalno što god nam treba i ne treba, pa si nitko ne razmišlja kako nas čine bolesnicima i ovisnicima u glavi. Postali smo i robovi i bolesnici tehnoligije, to nas sve oslabljuje i fizički i psihički, a samim time i naš imunitet. Također se mnogo okrivljuje i farmaceutske industrije kako su krive za mnoge autoimune bolesti i bolesti općenito, no da li je to sasvim točno. Kao prvo lijekovi nisu obaveza, oni su preporuka, uvijek se navode sve moguće i nemoguće nuspojave, od kojih se neke nikad doslovno ne dogode. Nadalje koliko je samo ostavilo traga narkomanija/droge na ljudski organizam u posljednjih 40 godina, što polako sada dolazi kroz naraštaje vidljivo, pa porast HPV-a baš kroz nepromišljeno promiskuitetno ponašanje. Naravno da je lijepo imati skroz slobodu i odlučivati o svemu i da bi u krajnu liniju i lijekove trebali doživljavati kao isključivo hitnu pomoć, pa bilo to "obični" aspirin, voltaren ili "samo" nadopuna vitaminčeka u obliku kapsulica za imunitet, no ponekad nama i sama majka priroda govori ne. Pravi primjer je prehrana, da li smo zaista toliko slobodni da možemo jesti doslovno sve što leti, hoda, raste, gmiže ili kopa tunele? Baš i ne, a to "pravo" ili sloboda ili kakogod nam je uskraćeno samim time što za neke od njih nemamo enzime za probaviti, odnosno svatko može slobodno probati. Od nečeg će se samo otrovati sa nesmrtnim posljedicama, stvoriti izvor zaraze za drugo živo biće ili pak najgore umrijeti.
2021 11 14
@embrace https://faktograf.hr/2020/08/31/objave-pune-netocnosti-o-spanjolskoj-gripi-sire-se-facebookom/
2021 11 14
> andrejama: > > jackrussel: > > Nemam vremena za pisanje romana. > > Svoju energiju mogu trošiti pametnije. > > Tko je shvatio-shvatio je. > > Ljudi koji razmišljaju kao ja moraju se boriti za svoja osnovna ljudska prava dok se druga strana može zavaliti na svoje kauče, upaliti TV, jesti kokice i smijati se svojim sunarodnjacima, ludim neistomišljenicima. > > U Lancetu stoji, pročitajte ponovo, da se 118 ljudi treba cijepiti da bi se od zaraze zaštitio 1 čovjek. > > Bolnice će uskoro puniti više cijepljenih sa nuspojava a nego zaraženi. > > Već se nazire koliko su nas lagali, polako. > > Koga zanima i tko je voljan kritički razmišljati, naći će odgovore. > > Tko želi raditi kako mu Vlada kaže, slobodno. > > Inače ljudi od punog povjerenja i blistavih karijera, nema što. > > Slika govori tisuću riječi... > > ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/007dd729f1401a40369df134de860224.jpg) > Ma otkud vama samo takvi izvori, evo izvrsno pričam i govorim talijanski, pa sam našla i drugu stranu priče: > ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/829dcf7a4aa6006203b4e1aa550e48f2.jpg) > Tu se govori kako je Vittoria između ostalih problema morala i prekinuti nogometnu karijeru zbog problema sa srcem. A uostalom zar niste upoznati kako je općenita smrtnost među mladim sportašim vrlo povećana i kako su mnogi vrlo zabrinuti oko toga i kako sportaši i "sami" na svoju ruku uzimaju neke supstance ne bi li se istakli i bili što više i duže na vrhu. Sjećate se onog incidenta sa EP kad se nogometaš samo srušio, na sreću preživio je, također zar ne znate koliko je sportaša umrlo upravo zbog same zaraze covidom. Recepcionerka sam i razumijem što piše jer govorim jezik. U krvi nađeni metadon i kokain, itd. Pitanje je kome ćemo vjerovati.
2021 11 14
@jackrussel i koliko vidim @embrace ajmo ovako znači zdravo razumski bez prepucavanja, tko je u pravu, a tko nije. Koliko sam shvatila vaš je zaključak da tko se želi cijepiti, neka to učini, a tko ne, nikom ništa. Ok. Virus evidentno postoji (koliko sam skužila to ne negirate obje), ok od njega je nastala dalje zaraza, mnogo ljudi je do sada umrlo, mnogo veći broj preživio, došao je i novi val u malo žešćem obliku, više sada ljudi umire nego prije, ali opet veći broj ostaje na životu. E sad moje pitanje znači vi bi pustile da ide sve svojim prirodnim tokom, jer eventually jednom će sigurno završiti, uostalom kao i sve ima svoj početak i kraj. Već spomenuta ŠG je prošla isto tako i trajala 3 godine, ajmo reći najzadnja velika pandemija. No moramo uzeti i činjenicu kako u to vrijeme je na planeti živjelo mnogo manje ljudi i mnogo manje se putovalo kao danas, znači u naše doba ova epidemija bi mogla potrajati možda i 6 godina u velikom zamahu, a onda bi se kasnije javljala vjerojatno samo sezonski kao gripa ili toliko oslabila da bi bio zanemarivi broj slučajeva. No ono što je meni upitno i glavno pitanje što mislite da će se u međuvremenu događati sa našim životima dok tako eto čekamo prirodnim putem da se ovo sve završi? Znači pričamo o tome da evo nitko se nije cijepio.
2021 11 14
Dovoljno je proučiti stopu smrtnosti i usporediti je sa sezonskom gripom. Ništa novog nema u tome da starije i imunokompromitirane osobe imaju rizik od težih posljedica. Njima je oduvijek preporučalo da se cijepe. Ali, ono što zaboravljamo, a slušali smo svake jeseni, godinama, cjepivo štiti od jednog ili 2 soja virusa. A njih je cijeli spektar u isto vrijeme aktualan. Stoga je zaštita vrlo upitna. Protiv prirode čovjek ne može, ma koliko znanost napredovala i to je jedina istina. Ona je uvijek korak ispred.
2021 11 14
1 2 ... 5 6 7 8 9