Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Za buduće mame /

Izdajalica

Pozdrav, zanima me koje su vama bile najbolje izdajalice? Rucna ili elektricna, koja marka i sve to? Ovo je moja prva bebica pa stvarno nisam pametna, sto vise istrazujem sve sam vise zbunjena 🤯😅
2022 01 31
Ovisi za što Vam treba. Ako ćete isključivo izdajati, preporučam hospital grade izdajalicu - ja sam koristila Spectru. Ako Vam treba za povremeno izdajanje onda je super i Aventova ručna.
2022 01 31
Ne znam tocno kako ce sve biti, htjela sam kupiti da ju imam u pripravnosti za svaki slucaj. Htjela bih uloziti u neku dobru. Misljenja su podijeljena, nekome su rucne dobre a nekome ne. Sestricna je imala rucnu i njoj je bila oke, dok frendici nije bila dobra i dok nije kupila elektricnu nije mogla skoro nista se izdojiti. 🤷🏼‍♀️
2022 02 01
Ja bi vam preporučila zasad ručnu. Meni je Tommy Tippie bila ok. Iako sam ja koristila samo kod zastoja ili ako sam negdje išla za pripremu mlijeka. Cure su većinom sisale kad smo bili skupa. Ako vidite da ćete se morati češće izdajati, onda kupite električnu tek.
2022 02 01
neke ljekarne iznajmljuju izdajalice pa možete probati i tako. Ja sam prije poroda posudila ručnu, nije mi valjala. Obzirom da nisam znala je li do mene ili do izdajalice, prvo sam išla unajmiti električnu (Medelu), vidjela sam da puno bolje funkcionira pa sam se odlučila uzeti Spectru. nisam požalila. Moja preporuka vam je da probate posuditi od nekog za prvu ruku, pa ako vam bude potrebno da kupite. Ili kupite neku jeftinu sad pa ćete vidjeti za dalje nakon što rodite. Šteta kupovati/bacati pare za nešto što ni ne znate hoćete li koristiti ili ne.
2022 02 02
Predlazem prvo posuditi izdajalicu jer ne znate hoce li Vam uopce trebati. I ponijeti ju u rodiliste za svaki slucaj ako bude problema s dojenjem. Jer je bolje da se izdoji malo vlastitog mlijeka i da bebici nego da se tamo da dojenacki pripravak. Ja sam osobno s prvim koristila izdajalicu bas u rodilistu jer je bradavica bila malo uvucena pa bih ju tako malo izvukla da bebica moze lakse povuci. A i kasnije za poticanje proizvodnje mlijeka. Imala sam, tj jos uvijek imam, rucnu Avent i sada mi povremeno zatreba (bebica broj 2 je tu :)). Ali, ako dodje do problema s dojenjem i cesce morate izdajati, tlaka je s tom rucnom. Ali, na kraku krajeva, moze se dogoditi da dojenje uopce ne uspije (imam prijateljica kojima se to dogodilo iz raznih razloga) ili Vam uopce ne zatreba, tako da ste onda novac bacili u vjetar. Pa je bolje malo pricekati uz posudjenu. Nitko te zapravo ne pripremi na to da uspostava dojenja moze biti vrlo teska i bolna, samo treba biti uporan i oprostiti sebi i ako ne uspije. Uzivajte u trudnoci i s bebicom, to su carobni dani :*
2022 02 07
Hvala vam svima na odgovorima, mislila sam posuditi ali stvarno oko mene nitko ne doji tako da nemam od koga posuditi nazalost, morat cu kupiti. Steta sto se ne moze u ljekarnoj iznajmiti to bi bilo dobro. 🥰
2022 02 09
Preporucam Medelinu elektricnu dvostruku, da nije bilo nje odustala bi od izdajanja. Imaju i top koji drzi bocice na grudima pa mozete se izdajati i raditi po kuci istovremeno jer radi i na struju i na baterije. Jos jedan plus je Medelina bocica tj sisač Calma. Jedina na trzistu (koliko ja znam) sa tako slabim protokom, imitira dojku i beba se mora stvarno potruditi da povuce mlijeko iz bocice sto moze puno pomoci ako se beba pokusava vratiti na dojku tj. uspostaviti dojenje.
2022 02 11
Elektricna Tommee tippe. Imala sam i rucnu ali sam odmah presla na elektricnu. 5 stupnjeva masaze, 9 stupnjeva izdajanja. Doslovno razbija sve kvrge. Bucna je, ali ne previse i brzo sve povuce. Bocice tt su zakon. Generalno TT preporucam svima. Mene je spasila. U ljekarnama se moze iznajmiti i probati (bar u Puli) jer cure cesto posude
2022 02 14
Zanima me dali se može izdajati od prvog dana u rodilištu ili te sile na mučenje i bolove (rekla je frendica da njoj nisu dozvolili da unese izdajalicu)? Imam na bradavicama oduvijek nešto i oduvijek me boli kada se stisne i želim se izdajati od prvog dana, tj ne želim dojiti jer znam da će me to boliti više nego druge mame i da ću završiti na atb što nije dobro niti za bebu. Dali se može počet izdajati prije poroda da počne mlijeko ići?
2022 07 07