Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Jesam li paranoična ili....???

Pozz cure, molim Vas za savjet u vezi oglasa sa njuškala. Sve svoje krpice paralelno prodajem na njuškalu. Svi smo već čuli za prijevare pa sam uvijek oprezna prilikom ostavljanja svojih podataka iako do sada nikad nisam imala problema. Javila mi se žena na oglas za stradivarius haljinu i odmah mi je upalo u oko jer je postavila pitanje koje je u opisu oglasa znači mogla je pročitati, drugo njezin razgovor je nimalo pristojan čak što više "zapovjednim tonom" traži podatke o računu, registrirala se na njuškalo taj dan kad je poslala poruku...kako sam bila sumnjičava rekla sam da je haljina u međuvremenu rezervirana i sad se ponovno javila s istim pitanjem. Evo da vidite kako je razgovor tekao, inače haljina je 60 kn nisu neki novci radije bi je prodala na krpicama jer ovo mi se čini mutno, a opet možda sam stvarno paranoična? I još nešto potražila sam adresu koju ima na profilu taj kućni broj ne postoji na toj adresi. ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/1c6d8e075b1a0bcc4377f1341915ae30.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/59953ef69ac552ac1aef3e7cafd2268e.jpg) https://www.njuskalo.hr/korisnik/albi18
2022 04 28
evo opet isto pitanje ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/109e50c808d00a004c4feac0d90114f2.jpg) Jel to način komunikacije u novije vrijeme ili sam ja prestara ono ja bih nekako pitala možete mi poslati Tiskom ovo utovar itd... :(
2022 04 28
Tražila sam je podatke za slanje Tiskom, odgovorila je vidim na zaslonu mobitela čirilica ili neko drugo pismo? ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/441e5bb853283015d4f9e6d894881ac8.jpg)
2022 04 28
Sa ibanom ne može ništa, osim uplatiti. Mozda joj hrv nije materinski, pa se ne snalazi sa jezikom.Kultura je već nešto drugo :s Ne djeluje mi kao klasična prevara, ne nudi, bar za sada, "poslati dostavu", ne traži presliku kartice isl... Žicanje popusta, koliko god odbojno, meni bi bilo zeleno svjetlo :') prevarantima cijena nije bitna, oni bi "platili" i više samo da se dočepaju podataka sa kartice.
2022 04 28
Ocito koristi google translate. Imala sam vise puta istu / slicnu situaciju i svaki put se radilo o pokusaju prevare najcesce s ukrajinskog pozivnog broja moba. Krene sve fino s pristojnim upitima, a zavrsi se tako da posalju link preko kojeg traze da se upise broj kartice kako bi toboze oni meni uplatili novac. Nazalost dosta starijih ljudi nasjedne na to jer ne znaju da se broj kartice nikako ne smije davati vec samo iban. Ne znam kakva je taktika ovima koji su se Vama javili, ali najbolje da ne racunate na tu prodaju i naravno - oprez…
2022 04 28
Meni isto izgleda kao da je strankinja, možda ukrajinka, pa zbog toga ovakvo nespretno slaganje rečenica.
2022 04 28
Ja isto mislim da je strankinja, vrlo vjerojatno ukrajinka. S ovim podacima Vam ne može ništa osim uplatiti.. tako da ste sigurni..
2022 04 28
Kod ovakvih čudnih upita obično su stranci. Kad sam imala slične upite ja sam ignorirala.
2022 04 28
Hm, hvala cure, mislim da ću se gospođi zahvaliti na upitu i odustat od prodaje, povući ću haljinu s njuškala ostaje na krpicama, na kraju krajeva cijena je stvarno niska i neću ništa izgubiti ako je ne prodam, jer ipak uz IBAN moram dati i ime i prezime ne znam....nekako sam nepovjerljiva, znam da ne može ništa sa IBANOM ali neki unutarnji glas mi zvoni da nešto ne štima.
2022 04 28
To su prevare, ne možeš staviti jedan oglas na njuškalo a da se ne jave, na SMS, whatsapp, što god treba. Često imaju i HR brojeve, profilne slike, sve izgleda u redu, pa pošalju link od hrvatske pošte (koji isto izgleda kao prava stranica), i onda tamo treba upisati podatke od kartice i jednokratnu lozinku za plaćanje sa kojom dignu pare sa kartice. To je jedan način. Drugi način je da tvrde kako su uplatili novce, ali da bi ih podigli vi morate njima na račun uplatiti pola iznosa. Za njuškalo jedino preferiram poziv, da čujem uživo osobu, i dogovor za slanje ili primopredaju.
2022 04 28
Meni ovo izgleda kao netko čiji hrvatski nije materinski jezik, ne čini mi se kao prevara. Ali kako smo svašta vidjeli i ovdje i na drugim prodajnim stranicama, pušemo na "hladno" .
2022 04 28
Ma, prevara je, nemorate uklanjati oglas, oni probaju, traze podatke s vase kartice pa, ide-nejde... Prvi put kad se jave je uvjek neugodan osjecaj a poslije vam bude smijesno. Isto kao ovi na krpicama koji traze da im odgovorite na mail.
2022 04 28
Ne mora značiti da je prijevara, ima gomila Ukrajinaca sada već u HR, i dosta njih imaju nešto novaca no ne za nove fensi stvari pa traže ili akcije ili second hand. I sama volontiram s Ukrajincima, i davala sam im link na krpice i na njuškalo kada su tražili stvari (poput odjeće, stvari za klince, itd.). Tako da ne bih rekla da je prijevara, već da se radi o Ukrajinki koja je trenutno smještena u Dubrovniku :) Mislim uvijek je možete tražiti osobnu ili nešto, za svaki slučaj, barem bih ja to napravila :D
2022 05 04
Jeste.
2022 05 04
> Nitospitos: > Ma, prevara je, nemorate uklanjati oglas, oni probaju, traze podatke s vase kartice pa, ide-nejde... Prvi put kad se jave je uvjek neugodan osjecaj a poslije vam bude smijesno. Isto kao ovi na krpicama koji traze da im odgovorite na mail. Pozdrav, i ja sam nova ovde i nije mi bilo jasno zasto mi trazi da odgovorim na drugi mail i da joj pošaljem cijenu svih stvari koje imam na prodaju a sve piše na oglasima😁
2022 05 07
1 2