Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Korisnice koje svakodnevno iznova uploadaju iste artikle

> sivkolina: > Ne znam kolika je matematička vjerojatnost, ali ja znam da viđam jedne te iste artikle tjednima. Tjednima! Očito onda i prodaja ne ide tako dobro. Prije će ih prodati ako spusti cijenu nego ako non stop opsesivno reuploadava oglas. Slažem se
2022 05 18
> teehee: > https://mojekrpice.hr/help/23/kako-se-racuna-korisnicka-ocjena > Bilo je o tome govora prije par godina. To spada u "umjetno podizanje korisničke ocjene". Možda negdje drugdje piše detaljnije o tome, ne stižem kopati po FAQ-u. Mislim da cijela problematika oko umjetnog podizanja ocjene bila što je tadašnja "Top korisnica" Micamaca (ili tako nešto je username bio) svaki dan označavala stari oglas artikla kao prodanim (to je donosilo dosta bodova) i onda stavljala novi i tako za sve oglase koje je imala. Posljedično je to napravilo da sa znatno manje prodanih artikala i pozitivnih ocjena je bila stalno u toj "Top korisnik" kategoriji, a da to nije zaslužila. Mislim da obnoviti tu i tamo oglas nije "ilegalno", mislim kako bi inače išta prodale, pogotovo uz ove grozne nove tražilice. Ali to da se stari oglasi stavljaju kao prodani i onda se reuplodaju - to je "ilegalno".
2022 05 18
@Fenriz, u pravu si, tako nekako je bilo. Slažem se s ovime što si napisala. Ipak, prečesto obnavljanje oglasa je također podizanje bodova jer i objava nosi bodove. To pravilima nije definirano pa je onda vjerojatno dozvoljeno.
2022 05 18
> Fenriz: > > teehee: > > https://mojekrpice.hr/help/23/kako-se-racuna-korisnicka-ocjena > > Bilo je o tome govora prije par godina. To spada u "umjetno podizanje korisničke ocjene". Možda negdje drugdje piše detaljnije o tome, ne stižem kopati po FAQ-u. > Mislim da cijela problematika oko umjetnog podizanja ocjene bila što je tadašnja "Top korisnica" Micamaca (ili tako nešto je username bio) svaki dan označavala stari oglas artikla kao prodanim (to je donosilo dosta bodova) i onda stavljala novi i tako za sve oglase koje je imala. Posljedično je to napravilo da sa znatno manje prodanih artikala i pozitivnih ocjena je bila stalno u toj "Top korisnik" kategoriji, a da to nije zaslužila. > Mislim da obnoviti tu i tamo oglas nije "ilegalno", mislim kako bi inače išta prodale, pogotovo uz ove grozne nove tražilice. Ali to da se stari oglasi stavljaju kao prodani i onda se reuplodaju - to je "ilegalno". evo sad su mi stvari malo jasnije...hvala na ovom objašnjenju
2022 05 19
> Fenriz: > Mislim da obnoviti tu i tamo oglas nije "ilegalno", mislim kako bi inače išta prodale, pogotovo uz ove grozne nove tražilice. Ali to da se stari oglasi stavljaju kao prodani i onda se reuplodaju - to je "ilegalno". Postoji velika razlika između tu i tamo, i svakodnevno.
2022 05 19
Koje su pogodnosti statusa "top korisnica"?
2022 05 19
> sivkolina: > > Fenriz: > > Mislim da obnoviti tu i tamo oglas nije "ilegalno", mislim kako bi inače išta prodale, pogotovo uz ove grozne nove tražilice. Ali to da se stari oglasi stavljaju kao prodani i onda se reuplodaju - to je "ilegalno". > Postoji velika razlika između tu i tamo, i svakodnevno. I ovo je točno.
2022 05 19
> marbil: > > sivkolina: > > Dakle, radi se o korisnicama koje svakodnevno uploadaju iste artikle, kako bi oni uvijek bili među "posljednjim artiklima" pri pregledavanju... Užasno me to iritira, jer upišem određen pojam (npr.vintage) u tražilicu i eto nje opet sa svojom kožnom smeđom jaknom, kompletom i čime sve ne. I onda moram preskrolavati preko nečijih, već 1000 puta viđenih krpa, da dođem do novih stvari koje me ekšli zanimaju. > > Smatram to trolanjem i užasno me iritira. Ako netko želi istaknuti svoj artikl, zar ne postoji opcija plaćenog promoviranja? > > Ima li smisla javiti se adminu? > Čini mi se da ovo o čemu ti pišeš je legalno, a protiv pravila je kad staviš više istih oglasa (kad recimo svaki dan objaviš isti oglas, a onog prije ne obrišeš) ... Neka mi netko pošalje link sa pravilima pa ću provjeriti...baš me to sad zanima. Nažalost puno ljudi ne vjeruje u opciju plaćenog promoviranja jer i sama imam iskustvo da to ne donosi bolju prodaju. > Mene najviše živciraju krivo tagirani proizvodi, što čini pretraživanje po tagovima niškorisnim :-( meni je fora kako neke za sve artikle stavljaju tag "zara" 😂😂😂
2022 05 19
> GinaGoga: > > marbil: > > > sivkolina: > > > Dakle, radi se o korisnicama koje svakodnevno uploadaju iste artikle, kako bi oni uvijek bili među "posljednjim artiklima" pri pregledavanju... Užasno me to iritira, jer upišem određen pojam (npr.vintage) u tražilicu i eto nje opet sa svojom kožnom smeđom jaknom, kompletom i čime sve ne. I onda moram preskrolavati preko nečijih, već 1000 puta viđenih krpa, da dođem do novih stvari koje me ekšli zanimaju. > > > Smatram to trolanjem i užasno me iritira. Ako netko želi istaknuti svoj artikl, zar ne postoji opcija plaćenog promoviranja? > > > Ima li smisla javiti se adminu? > > Čini mi se da ovo o čemu ti pišeš je legalno, a protiv pravila je kad staviš više istih oglasa (kad recimo svaki dan objaviš isti oglas, a onog prije ne obrišeš) ... Neka mi netko pošalje link sa pravilima pa ću provjeriti...baš me to sad zanima. Nažalost puno ljudi ne vjeruje u opciju plaćenog promoviranja jer i sama imam iskustvo da to ne donosi bolju prodaju. > > Mene najviše živciraju krivo tagirani proizvodi, što čini pretraživanje po tagovima niškorisnim :-( > meni je fora kako neke za sve artikle stavljaju tag "zara" 😂😂😂 Joooj mene više ti krivi tagovi živciraju :(
2022 05 19
Jooj upravo sam samo na Fprum došla da vidim jel ima tem o tome. Ja stalno pratim parfeme i doslovno već tjednima jedna korisnica jedno te iste stvari nanovo objavljuje😤😤😤 Ako neće nitko kupiti a toliko ti je stalo da prodas onda snizi cijenu a ne da svaki dan iste stvari gledamo u određenoj kategoriji 🙄
2022 05 21
Pozdrav zna li netko zbog cega mi se brise post u kojem trazim torbicu za kupit? Ne smije se to vise? Hvala
2022 05 22
> Aurora77: > Pozdrav zna li netko zbog cega mi se brise post u kojem trazim torbicu za kupit? Ne smije se to vise? Hvala Ne smije već neko vrijeme, za potražnju je stvari otvorena tema na forumu. Sretno! :)
2022 05 22
Nisam primjetila da se stavljaju jedni te isti oglasi. Kad se otvori prva str npr kategorije "žene" na prvoj str uvijek prvo budu promovirani i posebni artikli. Isti se kupuju za period od jednog odnosno više dana. Možda vidite te artikle pa mislite kako su nonstop friško stavljeni, a u biti, radi se o plaćenoj usluzi (od par dana)
2022 05 22
> VexSkuljeva: > Nisam primjetila da se stavljaju jedni te isti oglasi. Kad se otvori prva str npr kategorije "žene" na prvoj str uvijek prvo budu promovirani i posebni artikli. > Isti se kupuju za period od jednog odnosno više dana. Možda vidite te artikle pa mislite kako su nonstop friško stavljeni, a u biti, radi se o plaćenoj usluzi (od par dana) Uopće ne pričam o tome, nego o tražilici. Upišem u tražilicu "vintage", i namjestim na sekciju posljednji artikli, a tamo su uvijek jedni te isti artikli jedne te iste korisnice. Dakle zanima me određen pojam, odnosno sekcija i je li je što novo dodano pod tom ključnom riječi, a tamo ova trolerica svaki dan ponovno uploadava svoje oglase. Nisam luda, znam što tražim i znam što vidim. Većina razumije. U tome i je problem što je dotična, odnosno dotične, škrte platiti uslugu isticanja artikla. DAKLE JA NE PRIČAM O OGLASIMA. Već o artiklima koji sve svakodnevno IZNOVA UPLOADAJU.
2022 05 23
1 2