Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Vadenje umnjaka

> Ljiljanalj: > > KreativnoSelo: > > I ja se spremam psihički uskoro na to. Složite si u glavi da za valjda max 1h je gotovo i to je to. Barem ću ja tako. S tim da ću svoju zubaricu ispitati detaljno procjenu koliko min ću sjediti u stolcu. :') :'( > > Sretno, bude to sve ok! > Kad ste vi naruceni?ja u pon idem.. > Hvala,takoder Molim & hvala! Još nisam, na zadnjem pregledu mi je rekla da kroz mjesec ili 2 ćemo :'(
2023 03 15
> KreativnoSelo: > > Ljiljanalj: > > > KreativnoSelo: > > > I ja se spremam psihički uskoro na to. Složite si u glavi da za valjda max 1h je gotovo i to je to. Barem ću ja tako. S tim da ću svoju zubaricu ispitati detaljno procjenu koliko min ću sjediti u stolcu. :') :'( > > > Sretno, bude to sve ok! > > Kad ste vi naruceni?ja u pon idem.. > > Hvala,takoder > Molim & hvala! > Još nisam, na zadnjem pregledu mi je rekla da kroz mjesec ili 2 ćemo :'( Ja kad rijesim javim kako je proslo... Sve ok sam da ne budu neke komplikacije ostalo se prezivi. 😀
2023 03 15
Javite! :") Samo hrabro, na kraju se sve riješi, za 5min ili 1h ali se riješi :)
2023 03 15
Jučer izvadila umnjak ,,danas ne boli. Preporuka za stomatološki fakultet u Gundulićevoj . Malo je bilo trajalo i raspao se ali nije preintenzivna bol jer Vam daju injekciju... Meni drago da je prošlo
2023 03 16
![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/a04a5d8da74693531121022e44381b24.jpg) Sretno 🐞🐞❤️ bez straha ☮️☮️☮️
2023 03 16
Ne bojte se..ja sam izvadila kod svog zubara,nisam ni znala da ce ga izvadit,samo mi je rekao da ce odmah i umnjak izvadit..a isto komoliciran zub pod mesom skroz koji je isao u koso na druge zube..natecenotoar dana,brufeni obavezno,nista posebno
2023 03 16
> KreativnoSelo: > Javite! :") > Samo hrabro, na kraju se sve riješi, za 5min ili 1h ali se riješi :) Samo da de budu komplikacije ostalo bude sve proslo nekak 😭
2023 03 17
> Azaleasensia: > ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/a04a5d8da74693531121022e44381b24.jpg) > Sretno 🐞🐞❤️ bez straha ☮️☮️☮️ Hvala vam, nadam se da ce i meni tak biti ☺️☺️
2023 03 17
> nina56: > Ne bojte se..ja sam izvadila kod svog zubara,nisam ni znala da ce ga izvadit,samo mi je rekao da ce odmah i umnjak izvadit..a isto komoliciran zub pod mesom skroz koji je isao u koso na druge zube..natecenotoar dana,brufeni obavezno,nista posebno Moje raste pravilno ali nema mjesta s jedne strane kost s druge strane zub i tak stoji vec jedno 5,,6 godina ne otice ali me boli zub pored koji je mrtvi a slika uredna.. Cudno da vam je zubar vadio obicno ne zele ni cuti za vadenje umnjaka... Kako god jos je najbolje to rjesit cim prije
2023 03 17
Čak ni blizina živca nije uvijek alarm da mora biti komplikacija..ja sam valjda u onih 2% koji zbilja nadrljaju, ali statistika ne znači ništa ako si ti taj. Prva dva tjedna su mi propisani opijati jer apsolutno ništa nije moglo pokrit te bolove. Kasnije kad je živac nategnut ili što se već desilo pa je došlo do neuralgije nije pomagalo ni to već sam trebala na antiepileptike...ali nekako sam pregurala i to. Sad je bolje i čekam da prođe pola godine da završi koštano srastanje u potpunosti, u međuvremenu se i dalje mučim, ali manje.
2023 03 17
> Ljiljanalj: > > nina56: > > Ne bojte se..ja sam izvadila kod svog zubara,nisam ni znala da ce ga izvadit,samo mi je rekao da ce odmah i umnjak izvadit..a isto komoliciran zub pod mesom skroz koji je isao u koso na druge zube..natecenotoar dana,brufeni obavezno,nista posebno > Moje raste pravilno ali nema mjesta s jedne strane kost s druge strane zub i tak stoji vec jedno 5,,6 godina ne otice ali me boli zub pored koji je mrtvi a slika uredna.. > Cudno da vam je zubar vadio obicno ne zele ni cuti za vadenje umnjaka... Kako god jos je najbolje to rjesit cim prije Da i meni je bilo cudno jer su mi svi prije govorili obavezno na kirurgiju ic vadit,covjek to izvadio ko i svaki drugi zub..bit ce to sve u redu
2023 03 18
> Fraagaria: > Čak ni blizina živca nije uvijek alarm da mora biti komplikacija..ja sam valjda u onih 2% koji zbilja nadrljaju, ali statistika ne znači ništa ako si ti taj. Prva dva tjedna su mi propisani opijati jer apsolutno ništa nije moglo pokrit te bolove. Kasnije kad je živac nategnut ili što se već desilo pa je došlo do neuralgije nije pomagalo ni to već sam trebala na antiepileptike...ali nekako sam pregurala i to. Sad je bolje i čekam da prođe pola godine da završi koštano srastanje u potpunosti, u međuvremenu se i dalje mučim, ali manje. Uff vi ste bas ruzno prosli...al hvala bogu da vam je bolje...
2023 03 18
> nina56: > > Ljiljanalj: > > > nina56: > > > Ne bojte se..ja sam izvadila kod svog zubara,nisam ni znala da ce ga izvadit,samo mi je rekao da ce odmah i umnjak izvadit..a isto komoliciran zub pod mesom skroz koji je isao u koso na druge zube..natecenotoar dana,brufeni obavezno,nista posebno > > Moje raste pravilno ali nema mjesta s jedne strane kost s druge strane zub i tak stoji vec jedno 5,,6 godina ne otice ali me boli zub pored koji je mrtvi a slika uredna.. > > Cudno da vam je zubar vadio obicno ne zele ni cuti za vadenje umnjaka... Kako god jos je najbolje to rjesit cim prije > Da i meni je bilo cudno jer su mi svi prije govorili obavezno na kirurgiju ic vadit,covjek to izvadio ko i svaki drugi zub..bit ce to sve u redu Da i cak ako imate umnjak koji se moze izvadit ko i obican zub nema sanse .. imali ste srece rjesili ste brzo i bez komplikacija i psihickih priprema :D
2023 03 18
> Nitospitos: > A, to se bas operira? Ja obožavam injekcije, i to mandibularke, niš ne boli nakon njih. Nemaj straha jer svi se mi bojimo zubara😂😂😂. > A, najsretnija sam kad idem na pregled i nemam niti jedan karijes😂😂😂 Haha ,hvala 😆
2023 03 18
Ja sam operirala umnjak. Dobijete anesteziju, izvade zub i sve što treba, zaše i to je to. Preporučam dobro se najesti prije zahvata jer kada popusti anestezija, moglo bi biti jako bolno opće za otvoriti usta. Ja nisam funkcionirala par dana nakon zahvata od boli, ali zato jer sam imala dosta kompliciranu operaciju. Mnogim ljudima koje znam je prošlo sve minimalno bolno tako da se usudim reći da je iskustvo dosta individualno. Dobit ćeš antibiotik i anelgetike da lakše podneseš bol nakon toga, ali kažem ti, ne mora kod tebe opće biti neka drama. Tri umnjaka su mi izvadili samo kliještima bez ikakvih problema, taj četvrti sam morala baš operirati jer je korijen bio nekako komplicirano postavljen pa je bilo riskantno vaditi kliještima. Sretno i samo hrabro! Kako god bilo, proći će i biti ćeš sretna da su ti to izvadili :D
2023 03 19