Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Vadenje umnjaka

> doricaSmb: > Ja sam operirala umnjak. Dobijete anesteziju, izvade zub i sve što treba, zaše i to je to. Preporučam dobro se najesti prije zahvata jer kada popusti anestezija, moglo bi biti jako bolno opće za otvoriti usta. Ja nisam funkcionirala par dana nakon zahvata od boli, ali zato jer sam imala dosta kompliciranu operaciju. Mnogim ljudima koje znam je prošlo sve minimalno bolno tako da se usudim reći da je iskustvo dosta individualno. > Dobit ćeš antibiotik i anelgetike da lakše podneseš bol nakon toga, ali kažem ti, ne mora kod tebe opće biti neka drama. Tri umnjaka su mi izvadili samo kliještima bez ikakvih problema, taj četvrti sam morala baš operirati jer je korijen bio nekako komplicirano postavljen pa je bilo riskantno vaditi kliještima. > Sretno i samo hrabro! Kako god bilo, proći će i biti ćeš sretna da su ti to izvadili :D Danas to rjesavam kak bude bude... Hvala vam ☺️
2023 03 20
> Ljiljanalj: > > KreativnoSelo: > > > Ljiljanalj: > > > > KreativnoSelo: > > > > I ja se spremam psihički uskoro na to. Složite si u glavi da za valjda max 1h je gotovo i to je to. Barem ću ja tako. S tim da ću svoju zubaricu ispitati detaljno procjenu koliko min ću sjediti u stolcu. :') :'( > > > > Sretno, bude to sve ok! > > > Kad ste vi naruceni?ja u pon idem.. > > > Hvala,takoder > > Molim & hvala! > > Još nisam, na zadnjem pregledu mi je rekla da kroz mjesec ili 2 ćemo :'( > Ja kad rijesim javim kako je proslo... > Sve ok sam da ne budu neke komplikacije ostalo se prezivi. 😀 Evo da javim ,rijesila sam i morali su mi kost makivat nije nista boljelo ali su mi rekli da da postoji velika sansa da mi zivac bude utrnut...operacija trajala mozda kakvih 20minuta nije bilo strasno koliko sam se prepala samo se nadam da ne bude komplikacija a ostalo nekak bude .
2023 03 20
Bitno da je prošlo sve ok, nadam se da neće biti komplikacija nikakvih. 🥰 Bravo!
2023 03 20
> KreativnoSelo: > Bitno da je prošlo sve ok, nadam se da neće biti komplikacija nikakvih. 🥰 > Bravo! Za sad je sve ok nadam se da ce i ostat tako..hvala na podrsci i nadam se da cete i vi rjesit sve bezbolno i bez ikakvih komplikacija 🥰🥰
2023 03 21
Super, baš mi je drago! Hvala, i ja se nadam :")
2023 03 22
> doricaSmb: > Ja sam operirala umnjak. Dobijete anesteziju, izvade zub i sve što treba, zaše i to je to. Preporučam dobro se najesti prije zahvata jer kada popusti anestezija, moglo bi biti jako bolno opće za otvoriti usta. Ja nisam funkcionirala par dana nakon zahvata od boli, ali zato jer sam imala dosta kompliciranu operaciju. Mnogim ljudima koje znam je prošlo sve minimalno bolno tako da se usudim reći da je iskustvo dosta individualno. > Dobit ćeš antibiotik i anelgetike da lakše podneseš bol nakon toga, ali kažem ti, ne mora kod tebe opće biti neka drama. Tri umnjaka su mi izvadili samo kliještima bez ikakvih problema, taj četvrti sam morala baš operirati jer je korijen bio nekako komplicirano postavljen pa je bilo riskantno vaditi kliještima. > Sretno i samo hrabro! Kako god bilo, proći će i biti ćeš sretna da su ti to izvadili :D Da li vam se desilo mozda da nakon vadenja umnjaka postala osjetljiva sedmica? Imam umrtvljenu sedmicu koja boli na lagani dodir prstom,
2023 03 25
Recite mi kad ste izvadili osmicu da li su vam sedmice bile osjetljive? Meni oteklina splasnula ali mi kod sedmice ko meso nabubreno(ali nije crveno) i boli na lagani dodir sa prstom... Sad nez jeli to normalno nigdje ne mogu naci.. Poludjeti cu 😭
2023 03 25
> Fraagaria: > Čak ni blizina živca nije uvijek alarm da mora biti komplikacija..ja sam valjda u onih 2% koji zbilja nadrljaju, ali statistika ne znači ništa ako si ti taj. Prva dva tjedna su mi propisani opijati jer apsolutno ništa nije moglo pokrit te bolove. Kasnije kad je živac nategnut ili što se već desilo pa je došlo do neuralgije nije pomagalo ni to već sam trebala na antiepileptike...ali nekako sam pregurala i to. Sad je bolje i čekam da prođe pola godine da završi koštano srastanje u potpunosti, u međuvremenu se i dalje mučim, ali manje. Recite mi kad ste izvadili osmicu da li su vam sedmice bile osjetljive? Meni oteklina splasnula ali mi kod sedmice ko meso nabubreno(ali nije crveno) i boli na lagani dodir sa prstom... Sad nez jeli to normalno nigdje ne mogu naci.. Poludjeti cu 😭
2023 03 25
Bitno da se završilo! Super! Meni je sedmica isto u početku bila malo osjetljiva, ali to je poslije prošlo. Osmicu sam vadila da bi se sačuvala sedmica i bolje je možeš oprati svakodnevno ako nema osmice. To je možda normalno da je sedmica osjetljiva, možda da pitate stomatologa? Također mi se znalo dogoditi da kad popravljam neki zub koji me uopće nije bolio da mi stomatologinja kaže da će par dana biti osjetljiv...
2023 03 26
> sanjaurban: > Bitno da se završilo! Super! Meni je sedmica isto u početku bila malo osjetljiva, ali to je poslije prošlo. Osmicu sam vadila da bi se sačuvala sedmica i bolje je možeš oprati svakodnevno ako nema osmice. To je možda normalno da je sedmica osjetljiva, možda da pitate stomatologa? Također mi se znalo dogoditi da kad popravljam neki zub koji me uopće nije bolio da mi stomatologinja kaže da će par dana biti osjetljiv... Ma jos osjecam ko blagu otecenost oko tog mesa i sedmice..ovak ne boli mogu bez tablete mozda na moment zaboli al kad lagano jako lagano taknem sedmicu uzasno je osjetljiva...brusili su mi kost pa i to mozda boli ne zub..inace sedmica je mrtva i imala sam prethodno problema s njom al je slika bila uredna pa je biila pretpostavka da je umnjak ...ne zalim umnjaka jer je bio cjeli pod mesom i mislim da bi karijes kad tad nastao i svakak bi mi na naplatu doslo prije ili poslije 😀 A idem na vadenje konca u cet pa cu tad pitat .. Hvala.😊😊
2023 03 26
Kasnim ali evo moje isksutvo. vadila sam sva 4, 2 po 2. Djelomično su provirili, ali nisu baš bili laki za vadit. Rasli su prema drugim zubima i korijeni su bili nezgodno zavučeni, ne sjećam se više točno. Imam užasnu fobiju od doktora i tresla sam se ko šiba kad sma legla na stol. Sestra je uzela par minuta vremena i sjela smanom da se smirim. Doktorica je isto predraga, objasnila mi kako će ići i smirila sma se. Injekcije malo bole, najviše ona u zglob. Nakon toga nije boljelo NIŠTA. Oba puta rpvo donji, i tu je biilo piljenja, čupanja, izvučeni u komadima. Gornji oba puta samo klim klim i vani je. Kad je anestezija počela popuštat, pila sma knavon. I svaki put kad osjetim da me tolko boli da samo o tome razmišljam, popijem knavon i dobro je. mislim da sam 1-2 dana samo pila tablete protiv bolova. Nateklo mi je poprilično, al i to je brzo počelo popuštat. Isti dna nakon vađenja sma dobila 39 temperaturu. Zaa svaki slučaj sam idući popodne otiškla po antibiotike da nije upala, ali temperatura je sama od sebe prošla prije nego sam opće došla do doktorice, tako da sma ju pripisla stresu, sklona sam takvim stvarima. Prvi put sam imala biorazgradive šavove, iščupala sma ih sama kad su krenuli pucat. Drugi put sam nažalost morala ić vadit i nisam opće bila sretna haha ali nije tako strašno, više sma papak zbog doktora. Sve u svemu, nije baš neko iskustvo koje bih opet poželjela, ali nije bilo ni pretjerano strašno.
2023 03 28
Drage žene, ima li netko možda konkretnu preporuku za dr. za vađenje umnjaka na području Zagreba? Sjećam se da je ona Dorica na društvenim mrežama hvalila Niveus polikliniku jer je tamo vadila sva 4 umnjaka, ali niti je dovoljno pratim da bih joj vjerovala niti imam puno iskustva sa stomatolozima jer sam od malena bila kod jednog istog koji je sada u mirovini. Također imam zeznuti donji umnjak - raste ukoso već godinama, kada sam bila mlađa mi je moj zubar malo i capnuo iza to meso da ima više mjesta pa je bio mir neko vrijeme, ali svakih toliko on pokušava rasti pa me smeta cijela ta strana glave itd. jer se on probija, a ne ide kako bi trebalo (vjerujem da je to većini s ove teme poznato pa da ne duljim haha). Ukratko, trenutni zubar mi ne ulijeva puno povjerenja niti mi je rekao konkretno što ćemo s time - ne želi me niti "bez veze" slati na snimanje zuba dok ja ne kažem da ga sigurno želim vaditi (a uostalom on to niti ne radi sam nego bi zvao kirurga u svoju ordinaciju) pa bih voljela pitati još nekog stručnjaka za mišljenje i dogovor.
2023 03 28
> Nathaniel13: > Kasnim ali evo moje isksutvo. > vadila sam sva 4, 2 po 2. > Djelomično su provirili, ali nisu baš bili laki za vadit. Rasli su prema drugim zubima i korijeni su bili nezgodno zavučeni, ne sjećam se više točno. > Imam užasnu fobiju od doktora i tresla sam se ko šiba kad sma legla na stol. Sestra je uzela par minuta vremena i sjela smanom da se smirim. > Doktorica je isto predraga, objasnila mi kako će ići i smirila sma se. Injekcije malo bole, najviše ona u zglob. Nakon toga nije boljelo NIŠTA. > Oba puta rpvo donji, i tu je biilo piljenja, čupanja, izvučeni u komadima. > Gornji oba puta samo klim klim i vani je. > Kad je anestezija počela popuštat, pila sma knavon. I svaki put kad osjetim da me tolko boli da samo o tome razmišljam, popijem knavon i dobro je. mislim da sam 1-2 dana samo pila tablete protiv bolova. > Nateklo mi je poprilično, al i to je brzo počelo popuštat. > Isti dna nakon vađenja sma dobila 39 temperaturu. Zaa svaki slučaj sam idući popodne otiškla po antibiotike da nije upala, ali temperatura je sama od sebe prošla prije nego sam opće došla do doktorice, tako da sma ju pripisla stresu, sklona sam takvim stvarima. > Prvi put sam imala biorazgradive šavove, iščupala sma ih sama kad su krenuli pucat. Drugi put sam nažalost morala ić vadit i nisam opće bila sretna haha ali nije tako strašno, više sma papak zbog doktora. > Sve u svemu, nije baš neko iskustvo koje bih opet poželjela, ali nije bilo ni pretjerano strašno. Hvala, svakako ve nekom dobro doci :)
2023 04 04
> Nika_22: > Drage žene, ima li netko možda konkretnu preporuku za dr. za vađenje umnjaka na području Zagreba? > Sjećam se da je ona Dorica na društvenim mrežama hvalila Niveus polikliniku jer je tamo vadila sva 4 umnjaka, ali niti je dovoljno pratim da bih joj vjerovala niti imam puno iskustva sa stomatolozima jer sam od malena bila kod jednog istog koji je sada u mirovini. > Također imam zeznuti donji umnjak - raste ukoso već godinama, kada sam bila mlađa mi je moj zubar malo i capnuo iza to meso da ima više mjesta pa je bio mir neko vrijeme, ali svakih toliko on pokušava rasti pa me smeta cijela ta strana glave itd. jer se on probija, a ne ide kako bi trebalo (vjerujem da je to većini s ove teme poznato pa da ne duljim haha). Ukratko, trenutni zubar mi ne ulijeva puno povjerenja niti mi je rekao konkretno što ćemo s time - ne želi me niti "bez veze" slati na snimanje zuba dok ja ne kažem da ga sigurno želim vaditi (a uostalom on to niti ne radi sam nego bi zvao kirurga u svoju ordinaciju) pa bih voljela pitati još nekog stručnjaka za mišljenje i dogovor. Ja sam vadila u "Sv Katarini" tak da ti je to moja preporuka osoblje strucno i pazljivo... A sad za hzzo cujem svasta nekima super nekima uzas ovisi na koga naletis.
2023 04 04
1 2 3