Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Suradnja s profilima s 0 povratnih

Pozdrav! Surađujete li s profilima s 0 povratnih i kakva su vam iskustva takvih suradnji? Mislite li da bi s tim profilima trebali surađivati tako da im se uplaćuje prije slanja artikla ili nakon? Ako neki takav profil odbije suradnju sa uplatom nakon slanja treba li ostaviti neutralnu povratnu kako bi se upozorilo druge krpičarke na moguću prevaru? Zanimaju me iskustva takvih suradnja, negativna i pozitivna! :)
2023 03 18
Uvijek treba biti na oprezu, jer ima svakakvih prevaranata.. Mi kad smo počinjale prvo smo kupovale dok nismo skupile koju povratnu.. Nedavno sam kupovala od curke sa 0 povratnih, ponudila sam joj uplatiti pt pa poslije ostatak novca, pristala je i suradnja je bila odlična, artikl super! Jedna druga kojoj sam ponudila isto jer nema povratnih odgovorila je da šta meni pada na pamet! Tako da od te suradnje nije bilo ništa
2023 03 18
Ako smo iz istog grada, pitam za primopredaju. Ako nismo, ovisi. Neki skuplji artikl ne bih kupila, nešto povoljnije već bih. Ovisno o tome kakav mi dojam ostavlja profil - koliko ima artikala, kakvi su oglasi, izgledaju li slike kao da su skinute s interneta, koliko su detaljno opisani artikli, je li prodavačica nešto napisala u opisu profila i sl...
2023 03 18
Surađujem sa svim profilima bez obzira na broj povratnih ukoliko je komunikacija pristojna i normalna. U slučaju da profil nema niti jednu povratnu preferiram primopredaju ako smo u istom gradu. Ako nismo, zamolila bih za slanje prije moje uplate. Inače ne vidim nikakav problem ni u tome da to korisnica odbije, to je njeno pravo. Samo što tad artikl ne bih ni kupila, to je pak moje pravo☺️ Za ovo što ste pitali o neutralnim povratnim; U tom slučaju ne bih ostavljala nikakvu povratnu jer do suradnje nije ni došlo...
2023 03 18
Zasto bi bila moguca prevara ako netko ne zeli slati prije uplate? Sasvim je razumljivo ako nece i njena je dobra volja da posalje tako.
2023 03 18
> Desinićka: > Zasto bi bila moguca prevara ako netko ne zeli slati prije uplate? Sasvim je razumljivo ako nece i njena je dobra volja da posalje tako. Ako netko nema namjeru prevariti nekog, a ima 0 povratnih zašto ne bi poslao prije uplate? Ovdje se suradnja bazira na povjerenju, koje se pak bazira na povratnima.
2023 03 18
> NoirRouge: > > Desinićka: > > Zasto bi bila moguca prevara ako netko ne zeli slati prije uplate? Sasvim je razumljivo ako nece i njena je dobra volja da posalje tako. > Ako netko nema namjeru prevariti nekog, a ima 0 povratnih zašto ne bi poslao prije uplate? Ovdje se suradnja bazira na povjerenju, koje se pak bazira na povratnima. I ako ne želi poslati prije uplate, to bi trebao biti razlog za neutralnu ocjenu? Kak' ne. Zašto ne odmah dvije negativne i riješen problem. ;)
2023 03 18
Surađujem sa svima bez obzira na to koliko imali povratnih. S curkama koje su imale 0 povratnih sam imala divne suradnje, što više bilo mi je drago da sam ja ta koja je ostavila prvu povratnu. Razumijem one koje je strah no svjedoci smo da i profili s 100 i nešto povratnih varaju tako da više na žalost i broj tih povratnih nije nikakva garancija da ćemo dobiti svoj artikl ili novac. Osobno sam za to da se nove korisnice potrude skupiti povratne tako što kupuju, mjenjaju odječu itd. prije nego li se odluče prodavati ali treba svakome dati šansu i ukazati mu povjerenje. Mislim da čak nije problem u tome što je većinu strah da će biti prevareni od stane profila s 0 povratnih nego to što ljudi nemaju povjerenja jedni u druge, ali to je već drugi par rukava. Korisnica ima pravo odbiti da joj se novac uplati nakon što pošalje paket kao i Vi da odustanete od kupnje. Mislim da neki odbijaju slati paket prije vidljive uplate iz razloga što se također žele osigurati od eventualne prijevare kao i svi mi. Ostavljanje negativne u tom slučaju nije opravdano jer do suradnje nije došlo, a i ne možete nekoga optužiti da je prevarant bez ikakvih dokaza. Kupnja preko interneta nosi sa sobom određen rizik na koji morate biti spremni, ako ne želite riskirati odradite primopredaju ili kupite u prodavaonici artikl koji tražite.
2023 03 18
Surađujem sa svim profilima i ništa ne tražim drugačije nego inače, sjetim se samo da sam i sama počela sa 0, osim kad je otvoren profil i stavljene 2 ili 3 stvari sumnjivih slika sa astronomskom cijenom to mi već miriše na prevaru , mada nemora biti ali ne želim reskirati. Tko garantira da će biti sve super sa profilima koji imaju jako puno pozitivnih., evo i sad stoji prevara gdje ima 150 povratnih. A kako bi Vi ostavili bilo kakovu povratnu kad niste imali uopće suradnje s tom osobom, isto tako žena može biti uvrijeđena kad se traži da ona meni vjeruje a ja njoj ne, zato nikad nebih tražila da ona meni pošalje pa da onda njoj platim, mislim da i osobno bih se uvrijedila na to., znači ti meni nevjeruješ a ja tebi moram prekinula bih tu suradnju., to je njeno pravo i nitko se netreba ljutiti a kamoli si dozvoliti da ostavlja ocjene a nije surađivao kao što Vi navodite a i koliko znam neka me netko ispravi to je i protivno pravilima ovdje. :D :s
2023 03 18
Ketycaa u potpunosti se slažem s Vama i sama sam ženi ostavljala prvu povratnu i bila jako sretna i sa komunikacijom i artiklom novim kojeg sam kupila te prvom povratnom koju sam ostavila i uvijek mi je drago posjetiti taj profil jer ima jako puno uspješnih pravih suradnji. :D
2023 03 18
Koliko je priča bilo s prevarama od novih profila - a koliko onih s onima s nekoliko povratnih? Meni su se neugodne situacije uvijek događale s profilima s malo povratnih. Hvala na mišljenjima, različita su. Kupnja na krpicama je rizik, no mislim da je rizičnija kad je riječ o profilu s 0 povratnih. A što mislite o tome da se onda prije uplate zamoli prodavača dokaz identiteta? Npr. fotka osobne (može posve sakriti sve podatke osim imena) ili fotka kartice iz knjižnice, tako nešto?
2023 03 18
@NoirRouge, apsolutno te razumijem i sličnog sam razmišljanja. Što se tiče ostavljanja neutralne recenzije, to nije u redu zbog toga što nije došlo do suradnje, ali sasvim mi je na mjestu tvoje pitanje i razlog zbog kojeg si ga postavila. Jednom sam bila pitala korisnicu bez povratnih ocjena za slanje prije uplate i odbila je to. Dakako, nisam artikl kupila jer je bio nešto skuplji, a odgovor mi nije ulijevao povjerenje. Svjedoci smo višebrojnih tema o vrlo negativnim iskustvima kod kupnje od korisnica koje stoje iza profila bez recenzija pa mi je logično o tome promišljati i jednako tako nelogično odgovarati riječima: "zašto ne odmah dvije negativne..." No, sto ljudi sto ćudi.
2023 03 18
> NoirRouge: > > Desinićka: > > Zasto bi bila moguca prevara ako netko ne zeli slati prije uplate? Sasvim je razumljivo ako nece i njena je dobra volja da posalje tako. > Ako netko nema namjeru prevariti nekog, a ima 0 povratnih zašto ne bi poslao prije uplate? Ovdje se suradnja bazira na povjerenju, koje se pak bazira na povratnima. Isto vrijedi i za kupca. Prevaranata ima i s puno povratnih. A ako je nekoga strah od prevare, sto je realno uvijek moguce, onda neka ne kupuje na krpicama. Ja na markerplaceu nemam niti jednu povratnu, a ovdje ih imam dosta, i nema sanse da bi pristala na slanje bez uplate.
2023 03 19
Osim toga, postoji mogucnost slanja uz placanje pouzecem. Zar to ne rjesava problem nepovjerenja?
2023 03 19
> Desinićka: > > NoirRouge: > > > Desinićka: > > > Zasto bi bila moguca prevara ako netko ne zeli slati prije uplate? Sasvim je razumljivo ako nece i njena je dobra volja da posalje tako. > > Ako netko nema namjeru prevariti nekog, a ima 0 povratnih zašto ne bi poslao prije uplate? Ovdje se suradnja bazira na povjerenju, koje se pak bazira na povratnima. > Isto vrijedi i za kupca. Prevaranata ima i s puno povratnih. > A ako je nekoga strah od prevare, sto je realno uvijek moguce, onda neka ne kupuje na krpicama. > Ja na markerplaceu nemam niti jednu povratnu, a ovdje ih imam dosta, i nema sanse da bi pristala na slanje bez uplate. Ovaj stav bi možda razumijela da se na krpicama ne događaju prevare, pogotovo od novih profila. Ali, kad je samo u zadnjih dva dana otvorena ova tema i takve teme se ponavljaju konstantno, iz tjedna u tjedan, nije mi baš jasno. ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/ed13d4d63b843f449104d2d30a02f7c7.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/7b5fefc9cbf1c660914e60acc306c308.jpg) Ako je nekog (opravdano) strah prevare neka ne kupuje na krpicama - ili neka kupi predmet pouzećem iako to nitko tu radi jer 1) prodavač može ostati na dvije uplaćene poštarine i 2) značajno je skuplje nego tisak. Ne vrijedi isto za kupca - kupac je ovdje uvijek taj koji prvi uplaćuje iznos, i nije u mogućnosti prevariti ikog. Ako povratne ništa ne znače, zašto onda uopće postoje?
2023 03 19
1 2