Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

Ja bolji građanin - Dobro jutro Hrvatska

Dijelim ovo jer mi je jako poučno SVI SMO MI POTROŠAČI Zanimljivu i korisnu temu ovog utorka donosi naša Zrinka Štimac - zbrinjavanje otpadnog tekstila. U trendu je spora moda - ikorištena roba, iz druge ruke, može biti lijepa i očuvana. #DJH #dobrojutrohrvatska #paliPrvi #tvshow #uživo #dobro #jutro #dobrojutro #dobrojutro☀️ #hrvatska #hrvatska🇭🇷 #emisija #tekstil #otpad #ptrpđači #secondhand
2023 03 24
👍
2023 03 25
Danas se veliki broj odjeće baca zbog tzv. "brze mode" koja dođe i prođe. Odjeća se nosi svega 2,3 puta nakon čega završi na dnu ormara ili u kontejneru. Ne moram govoriti koliko sve te sline krpice zagađuju planetu. Rado kupujem ovdje preko krpica, facebook grupa upravo iz svima nam poznatih razloga, a super su mi i sachenhand shopovi. Ono što je nama višak, dosadno itd. nekome će poslužiti, a planet ćemo sačuvati od nepotrebnog smeća.
2023 03 27
Slažem se. I ne samo da se radi o brzoj modi, nego i o nekvalitetnoj odjeći koja se kupuje u današnje vrijeme.
2023 03 28
KOLIKO TI STVARI ZAPRAVO TREBA? Znaš li da je za sve ljude na ovom planetu već proizvedeno dovoljno odjeće, obuće i hrane? Nemoj kupovati novo, nego posjeti second hand shop. U zemljama EU-a postoje trgovine u kojima možeš nabaviti sve za sebe, i za bebe, od odjeće do opreme, od roditelja koji to više ne trebaju. Posuđuj, kupi rabljeno, popravi što možeš ili uredi i upcycleaj. Pogledaj ovaj primjer socijalne zadruge Humana Nova koja od starih komada odjeće pravi nove, uz to zapošljava društveno isključene osobe. U svijetu je već proizvedeno dovoljno za sljedećih nekoliko generacija. Ne kupuj novo nego kupuj i koristi već gotove ili rabljene stvari. Preuzeto sa stranice Odrzivizivot.net
2023 04 11