Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Pitanje za mame-dječja odjeća

Drage mame, zanima me kakva su vaša iskustva s robicom za bebe koja baš i nije za prodaju? Što radite s robicom koja ima pokoju flekicu od hrane, mucicu ili je pomalo izblijedila od pranja? Imamo nešto takve robice koju sam ovdje i sama dobila u kupljenim lotovima i kao takve izdvojila, jer smatram da to nije za prodaju. Imamo nešto i svojih novih stvari, ali imaju flekice nastale prilikom hranjenja (neke više, neke se ni ne primjete na prvu). Ima li smisla to poklanjati? Dosad sam takvu robicu znala ponuditi prilikom kupnje nečega kad se netko javi kako bi usput poslala u isti paketić. Ali zapravo rijetko tko to hoće. Ja ipak pitam da bez veze nekog ne zatrpavam ili ne uvrijedim s tim dodatnim slanjem. Razumijem da je toliko te robice u opticaju i da većina od nekog i dobije pa mu ne treba još. Neki i ne žele platiti poštarinu, jer valjda misle da su to zaista stare krpe pa ne znaju što će dobiti. Što vi radite s tim? Znam za opciju vrećice stare robe u H&M za popust prilikom kupnje, samo što mi je ta opcija daleko. Mi nemamo HM.
2023 04 13
Vjerojatno sve mame imaju hrpu odjećice za bebe pa zato ne žele to za poklon. Ne znam, možda doista netko nema niti to pa bi mu dobro došlo. Osobno nisam ljubiteljica flekavog, rupičastog i baš jako iznošenog i takve stvari nosim najčešće u reciklažno dvorište, a povremeno i u hm. Pada mi na pamet odjevni predmet kojeg valjda najčešće "bacam": tajice. Dakle vrlo često dobiju boju trave, a nerijetko i rupe/rupice. Sve naravno na mjestu koljena. Ako ih gđica zafleka, lijepo ih nosi takve u park i dalje. Ako ih podere, ponekad ih šivam, a ponekad likvidiram. Svakako u konačnici završe u reciklaži. Nedavno sam doduše čak jedne i poklonila u lotu s drugima, ali gđa ih je htjela i vidjela ih je na primopredaji. Malo zelenila je bilo, tek toliko da se može nastaviti s igrama u travi... 😆
2023 04 13
Sve što se da zakrpati, zakrpam.Ako je trenirkica za doma, prišijem, a ako je nešto novo, kupim zakrpu. Ako ima flekicu, nosi po doma. Ako se mrlja jako ne vidi,ništa neće biti ako ode takav u vrtić,svejedno će se zaprljati. Ja nisam uvrijeđena, ako dobije i malo zaprljanu odjeću.Što vrijedi kupiti novo, ako znate da će se brzo zaprljati. Bitno da je oprano. Ako bi nekom poklanjali, napišite da imaju flekicu i poslikajte. A neke mame možda nemaju od koga dobiti pa nemaju ni tu stariju odjeću.
2023 04 14
Vidjela sam na youtube baš zgodne ideje kako se mogu našiti neki fora oblici na mjestu mrlje. Znam da je i Humana nova primala odjeću. I Zara.A mi isto nemamo to blizu.
2023 04 14
> teehee: > Vjerojatno sve mame imaju hrpu odjećice za bebe pa zato ne žele to za poklon. Ne znam, možda doista netko nema niti to pa bi mu dobro došlo. > Osobno nisam ljubiteljica flekavog, rupičastog i baš jako iznošenog i takve stvari nosim najčešće u reciklažno dvorište, a povremeno i u hm. > Pada mi na pamet odjevni predmet kojeg valjda najčešće "bacam": tajice. Dakle vrlo često dobiju boju trave, a nerijetko i rupe/rupice. Sve naravno na mjestu koljena. Ako ih gđica zafleka, lijepo ih nosi takve u park i dalje. Ako ih podere, ponekad ih šivam, a ponekad likvidiram. Svakako u konačnici završe u reciklaži. Nedavno sam doduše čak jedne i poklonila u lotu s drugima, ali gđa ih je htjela i vidjela ih je na primopredaji. Malo zelenila je bilo, tek toliko da se može nastaviti s igrama u travi... 😆 Mi tek istražujemo hodanje pa nismo još došli do igranja u travi 😁 Mogu zamisliti kad krene što će tek biti 😊
2023 04 14
> iskrica83: > Vidjela sam na youtube baš zgodne ideje kako se mogu našiti neki fora oblici na mjestu mrlje. > Znam da je i Humana nova primala odjeću. I Zara.A mi isto nemamo to blizu. Da, za stariju djecu mi je ok ako se može spasiti i vrijedi spasiti nesto od robice pa se zašije nešto. I nose dalje. Ja sam ipak nešto od baby veličine 50-74 bacila ako je bilo poderano, jer smo to i prerasli. Ne znam i je li bi nekome to bilo lijepo da sam zakrpala s nečim. Nisam toliko spretna 😊 Ubrzo ću i 80 odvajati, tu je više toga u flekicama od hrane, neke stvari su i slabo nošene, ali izblijedile od pranja. Mislim da je još teže pokloniti upravo odjeću do godine dana starosti, jer toga ima dosta. Ni mi nemamo ni Humanu ni Zara blizu. 🤷‍♀️
2023 04 14
Ako nije jako primjetni trag nosenja ili je malo isprano,al i dalje u lijepome stanju onda poklonim,nekad pitam,a nekad samo umetnem ako je kutija poluprazna.Takvu odjecu inace koristimo po doma i dvoristu.Volim kada nesto uhvatim na poklon ,za doma super🙂 Ono sto vise nije za nositi stavim u krpe imamo ljubimce pa uvijek zatreba za nesto pobrisati i baciti.
2023 04 14
Neznam koliko se baš kod tako malih beba može uništiti odjeća, a fleke po meni se sve daju skinuti i oprati , tako je napravila moja snaha gdje je bilo fleka , oprala ionako to je samo koji put obučeno i odnesem sve u Crveni križ, naravno ima tu i odjeće koja nije došla na red pa je potpuno nova i uvijek su veseli kad donesem jer mi kažu da ima puno ljudi u potrebi te da sve ode za čas., da i tako mala djeca trebaju nešto za svaki dan kod kuće ako je uredno i oprano može se pokloniti doista ima potrebitih ljudi pa im sve dobro dođe. :D
2023 04 14
Što se tiče robice za bebe koja je zaista isflekana i rupava, ja sam znala skidati krajeve sa gumbićima, rasjeć i sa time guzu brisati. Imala sam hrpe takvih velikih krpica, pa sam znala raditi "vlažne maramice" od njih. A dragi bio u moleraju, pa se i kod njega znale izgubiti....
2023 04 14
Ako je nešto poderano onda to stvarno se nemože nikom dati ali tu je reciklaža, dobro je tko ima u mjestu te trgovine i mi nažalost nemamo za sve se ide u Zagreb ili Bjelovar. :D
2023 04 14
Imam posebnu vrecu za to pa koristim prilikom "generalki" doma :)
2023 04 14
Nekako si mislim da prvu veličinu najmanje nose,obično ju za mjesec dana prerastu. Ako je dobiveno novo, može bar još dvoje djece nositi. Ako izblijede boje, što ima veze za po doma. Možda crveni križ ili stavite oglas da poklanjate,možda se netko javi.
2023 04 14
Mi baš imamo u vrtiću akciju skupljanja starog tekstila
2023 04 14
Face, grupe sharing is carring. Imate po gradovima i mom addition. Mislim da će vam sve otići. Meni jad poklanjam niko ne pita jel flekano, kad se nema za novu robicu a djeca traže jer rastu, sve bude ok. Moji nose flekanu u vrtić jer se tamo i flekaju, tempere, boje, trava, hrana. Oprano je, ne smrdi. Samo ima plavu fleku od akrilnih boja na roza haljini.
2023 04 14
Hvala na savjetima. Skroz sam zanemarila prijavu na fejs pa i nisam nešto upoznata s grupama. U jednoj sam "lokalnoj grupi" ali tu je slabo uspjeha, dosta neozbiljnih žena. Rezerviraju pa se ne jave. Svi bi direktnu dostavu na vrata u vrijeme kad im odgovara i da nemaju nikakve obaveze. Zasad mi je evo otišao višak pomoću i ove teme, nešto je poklonjeno, imala sam 2-3 upita pa je super prošlo. A moram još napraviti inventuru, naći će se još prerasle robice 😊
2023 04 17
1 2