Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Dom /

Flora /

Prekrasne Orhideje

ma moja nemoze do prozora.. i bolje da nemoze,ionak skace ko zec :S :D
2014 03 12
Ja svoju zaljevam jednim tjedno tako da višak vode ostane u podlošku, ali posuda s orhidejom je na uzdignutom da ne bude u vodi. orhideja voli vlagu pa je dobro da ima nekakve vode koja isparava u blizini. Stoji na jugoistočnom prozoru, zaštićena od sunca zavjesom. puno cvate [:smije]
2014 03 12
u onom bivšem centru na žitnjaku (kako li se zvao?) su ih zalijevali sa šlaufom, teta izlijevala po njima rijeku vode dok ih nije pošteno natopila (ne mogu oni ko mi to potapati, previše ih je), no doma je najlakše tako potapati kako bi ti se taj njihov supstrat pošteno navlažio. I kao što rekosmo, samo ne držati vodu u podlošku...
2014 03 12
Ja ne znam otkud to s vlagom [:vrti] Neki ljudi pobožno prskaju orhideje. Ja sam jednu davno držala na kamenčićima i uvijek je bilo vode u podlošku pa je istrunula. Onaj treset je dostatan da bi ju snabdjevao vodom ,a ako nije, onda treba preseliti u veću teglicu i dodati novu "zemlju" za orhideje koja se dade kupiti bilo gdje.
2014 03 12
dada jasno, hvala vam :))))))))))))) ma ova moja posuda za nju ima to brdo, ja cak mislim da to i je za vodu, jer je ona na brdu kak da kazem haha xD
2014 03 12
Ma nikakva voda, slušaj nas stare iskusnjare [:smije]
2014 03 12
hanami, i moja koju sam prskala i pazila na nju kao da je mjehurić sapunice, je odapela. ove koje "mazim" kao i ti - uživaju. Mislim da su te biljke nedruštvene, čisti individualci [:hihot] [:hihot]
2014 03 12
ovo mi je druga orhideja (prva je stradala kada je došla nekom drugom na brigu) i obje sam stavila na naopaki tanjurić u veliki podložak s vodom i sve super, nikakvo trunjenje. [:smijesi]
2014 03 12
...i doragem, dođi na onu temu za vrtlare - vrtlarska tema :)
2014 03 12
Millt da, ja na orhiće gledam kao na mačke [:smije] Nego, jeste primijetile one neke kao kapljice na svojim orhidejama? Nalik su vosku, ali rjeđe? Čitala sam jednom da se pojavljuju kad je biljka sretna [:sokiran] [:zaljubljen]
2014 03 12
hanami, ja nisam, onda moje nisu sretne [:sokiran] [:sokiran] idem im ipak otpjevati nešto [:hihot] ali te kapljice sam uvijek imala na sanseverijama kad cvjetaju... i na još nečemu, ali se sad ne mogu sjetiti na čemu [:vrti]
2014 03 12
a, sjetila sam se! napišem na vrtlarskoj temi ! [:smije]
2014 03 12
1 2