Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Švercerice

Nađe se tamo i dobre robe. Imam kolegicu koja, nažalost nije zaposlena i ovisi o tuđim novcima, ali, kao i svaka cura, voli se obući i srediti i to je jedino mjesto gdje se ona obuče. Ima aparatić za skidanje dlačica i mucica pa se potrudi srediti stvar koju kupi. JA najviše govorim o varanju s cijenama te načinu zarađivanja na curama koje, da znaju odakle je stvar i koliko je plaćena, možda ne bi pristale nekome dati 2 ili 3 puta veći iznos. Mogle bi same otići u secondh hand i nakupovati si odjeće. NAžalost, Textile House je kod nas u Slavoniji posato nužan, jer ljudi nemaju novaca. Legica koja radi ondje kaže kako već znaju za prekupce ali ne reagiraju, jer i oni sami od njih zarade (ipak se u nekoliko puta potroši novaca, a sama zaradi triput toliko i vrati potrošeno), ali znaju i za ljude koji su prisiljeni kupovati ondje jer ne mogu drugdje. Ima obitelji na socijali koje si onamo dolaze obnoviti garderobu jer su djeca iz nje izrasla i nije im važan izgled. To bi bila neka "socijalna" trgovina. Zato mi smeta što netko to iskorištava i vara ljude, za mene je to varanje. Da treba otići negdje odraditi posao u protuvrijednosti toga što zaradi nisam sigurna da bi pristala. Naslikavanje i mazanje očiju nije posao i nekima je užitak. I još za to dobiješ novac! Paa, di bi bolje! Sve te pozitivne ocjene ne bi bile toliko pozitivne da su cure, koje su joj majicu u vrijednosti 20 kuna platile 60 kuna i još poštarinu, znale koliko su ju više platile. Ali, dobro, zanimalo me je samo mišljenje. Ja osobno, hvala Bogu, ne moram (još) kupovati ondje, ali da voda dođe do grla, naravno da bih kupovala tamo i birala bolje komade. Ali, da preprodajem i lažem, top ne. Hvala svima na mišljenju, pozdrav!
2014 11 23
Ja ne shvaćam što te toliko ljuti, ok, nije u redu lagat, ali ovdje nikakve štete nikom pogotovo ako curke nemaju opciju kupiti a možda i bi..ma ne znam više..mene puno puno više brine kada bakice na placu kunu sve domaće i zdravo a ono ŽIVI OTROV....e to je problem, i to me ljuti..a kupuješ za dijete, za bolesne i sl..takve bi zadavila jer štete drugima zbog novca, jednom je baba pričala u busu tipa Kunem se da nisam prskala i sl..onda kaže babi do sebe al muž je..pa ajd sad reci... A ovo je čista trgovina...mane smo već naveli i laganja i sl.. [:kesi]
2014 11 23
U pravu ste sve, slažem se. Svatko svoje. Danas je najvažnije biti snalažljiv
2014 11 23
Tasha, potpisujem onaj gore post. Ovaj dole ne. Ali sigurna sam da je bio sarkastican. Jer se zna da odavno vec u ovoj sredini/drzavi/cemugod, su se srozale sve vrijednosti rada, postenja. Zato nam je drzava u stanju kakvome je, jer svi samo kupuju i preprodaju, pa prepreprodaju..i tako unedogled. Nitko ne bi zasukao rukave. Kako kazu: "Snadji se, druze". I znaci, laganje je dozvoljeno dokle god se ne truje nekoga...? Hm... Dobro da znam :)
2014 11 24
Prvo cu vas sve lijepo pozdravit! :) ne pisem ovo u losoj namjeri nego samo da pokusam razjasnit neke stvari. zasigurno nisam ta (te) krpicarka koja je na tapeti jer nemam ni priblizno toliko pozitivnih ali moram priznati da u zadnje vrijeme recimo radim isto sto i ona(e). i da, prodaja ide bolje! registrirala sam se da bi prodala neke svoje stvari koje ne nosim, no nakon par prodaja sam shvatila da neke preprodaju pa si mislim, zasto nebi i ja probala? da se osvrnem na uvodni post, naime neznam zasto je napomenuto da se u textile housu krecu cijene u rasponu od 5 do 15 kn? to jednostavno nije tocno. krecu se da, zadnji tjedan, a recimo 3 tjedna prije su po cijeni kao i u ducanu (kaputi po 150 kn, prsluci po 120 kn, hlace po 80..), 1.12. dolazi nova kolekcija pa ko ima vremena neka slobodno ide pogledat. bila je otvorena tema o SH ducanima a famozni TH bio opisan kao jako skup i da se za te novce mogu naci na rasprodaji nove stvari u ducanima. i opet- ne valja! i opet, nove? sta znaci novo? ko pohodi SH ducane zna da se po vecim cijenama itekako znaju nac nove stvari, stvari sa markicama,istaknutim cijenama.. i ako cura ima toliko pozitivnih mislite da ne pise stvarno stanje robe? ili barem, na ocigled? uostalom, zasto ste tu ako toliko patite na novo? neznam dal ste gledale reportere i proizvodnju te iste robe za neke lance prodaje (na tapeti su bili stradivarius, bershka, c&a) i kako postupaju s njom, gdje roba zavrsava prije nego dode na nase police? a da ne pricam o sirocekima koji rade u proizvodnji od jutra do sutra (ko je gledao dobro zna o cemu govorim).. i nemojte mi rec da je u npr new yorkeru sve cisto, speglano i mirisljavo?! nije. nego vam se samo tako cini. bacite NOVU stvar u kadu i probajte oprat na ruke, vidjet cete koliko prljavsine ispliva.. nikad niste vidle ofucanu majicu u ducanu? kardi ili vesticu punu mucica? :D
2014 11 24
i dal znate koliko ima posla oko preprodaje? SH ducana ima hrpa kod nas, svaki dan im dolazi nova roba i ti moras biti medu prvima, sjest u auto ili tramvaj i od jutra pa do navecer peglat po ducanima od dubrave pa do crnomerca.. di je tu benzin? tramvajske karte? tegljenje te robe? prebiranje? vrijeme? naravno da svi teze robici koja je poznatija marka (zara, h&m) i da je sto novija? nova? izgledom kao nova? onda slikanje, naslikavanje, cekanje dobrog vremena, jos sad je zima pa se mrak brzo spusta, mozda moras i davit nekog sa strane da te slika. pa postavljanje slika, smanjivanje rezolucije, uredivanje, dodavanje slika, opisa.. milijun nebitnih pitanja od strane krpicarka, zavlacenja, zivaca.. :D znaci, ne gledajte ko zaprezni konji, samo ravno, pogledajte malo siru sliku. ja sam doma, da. imam vremena jer sam trenutno igrom slucaja nezaposlena, nije da kukam ali imam doma i malu bebu. suprug cisto dobro zaraduje ali i ja sam zeljela nesto sebi sa strane zaradit i uspjela sam. par dana u tjednu me nema doma jer idem u pohod ali isplati se. pogotovo ako imas dobro oko i nos za te stvari. a ja mislim da imam. zasto to ne iskoristit? igrom slucaja sam nasla i jednu gospodu koji se bavi "preprodajom" jednog poznatog brenda, ali ne zivi u mojem gradu pa kad joj dode roba (nova, da noooova, ona koja je iz nekog razloga morala biti unistena) putujem. nema me opet doma cijeli dan.
2014 11 24
hrelic? svaku nedjelju u 8 ujutro sam ja tamo. ima uzasnih stvari ali ima i zapakiranih, novih. samo se treba dic ujutro rano, smrzavat se, kopat, trazit, hodat, gurat, snalazit.. i dala bi ruku u vatru da se barem 90% cura to jednostavno nebi dalo. ebay? meni nije tesko do 5 ujutro, dok svi spavaju, kopat i trazit povoljne, lijepe, moderne stvarcice. meni je to gust :D no, svaka budala ima svoje veselje. preprodaja od drugih korisnica? da i toga ima! i neznam zasto vam to smeta. mozda su curi trebali sto prije novci? mozda joj se nije dalo to kvalitetnije oglasavat? mozda jednostavno nije imala srece? ja jesam. i meni se dalo. i netrebaju mi (nekad) novci odmah. strpljenje je vrlina! :) preprodaja stvari iz, da ne kazem ducana, jer je i SH ducan, reci su iz ducana koji prodaju novu (?!) robu? zasto ne? kad su rasprodaje znam hodat od centra do centra. prosle godine sam u NY naletila na hlace, snizene s 249 kn na 9, 99!! 9.99! naravno da necu napisat, kupljene za 9,99 prodajem za 7,50! i da, prodala sam ih, preprodala, zaradila.
2014 11 24
i da se razumijemo ne zagovaram prodaju bljakavih stvari, govorim o lijepim stvarima. stvarima koje bi i ja sama obukla, jer ja trenutno radim po principu, ako se ne proda, ostaje meni. no svaka roba nade svog kupca, tako da.. :) posto su mi najvise zapeli za oko postovi od krafne, imam par pitanja za tebe. znaci, kvotam: postoji puno načina od samog preprodavanja da se zaradi pošteno za novac. POSTENO? sta je tocno u tome neposteno? :D to je kao i da napises to je istina? sta je istina? istine nema. kvotam: Kupiti nešto u second hand, oprat (eventualno) poslikati i opet prodati... nije mi to baš neki "rad". Rad oplemenjuje stvari i ljude. Ovo baš i ne. nije da omalovazavam ali jednostavno, tvoje "rukotvorine" su rad? sklepat lancic (ako ga upoce i sklapas) i tehnikom decoupaga nakeljit slicicu? skinut slike s ebaya? neka me isprave ako grijesim ali to mi se cini daleko jednostavnije nego pohodit SH ducane.
2014 11 24
i kako je majalike napisala, SVI trgovci rade istu stvar. kao sto sam navela gore primjer sa hlacama iz NY. dal hodate okolo i ljutite se na prodavace kakvu su marzu nabili? i po koliko oni zapravo te stvari odkupe? i koliko plate u proizvodnji ljude koji rade za njih. ne. naravno da ne. lakse je tu cure napadat i po forumu proljevat svoju zuc jer se, eto niste toliko domisljate :D nisam ljuta, samo mi je sve to jako smijesno. tasha kvotam: Naši secondhand dućani nisu isto što i oni vani, pogotovo Textile House. Tamo je sve u nekim vrećama, izgužvano do bola, čak i smrdi na stajanje i ustajale stvari. Moja je mama išla jednom i rekla"Bože sačuvaj, tko zna tko je umro u tome, pa da ja stavim na sebe?" kakve crne vrece? svaka stvar ima svoju vjesalicu. na kojoj visi. izguzvano do bola, ja nebi rekla. rekla bi da je u granicama normale. isto kao i po "novim ducanima". jednostavno, nemozes rec da u ny i bershki stvari mirise i da nisu zguzvane?! :D trebaju doc do hrv, a i trebaju nac pristojne kupce koji isprobanu stvar vrate na mjesto i ostave ju u onakvom stanju u kakvom su ju nasli! tvoja mama je rekla.. [:hihot] neznam sta joj onda kcer radi na krpicama i na kome je zaradila 91 pozitivnu kao kupac. sigurno svi cekaju da netko umre, po mogucnosti prirodnom smrcu pa da s njega brzo skinu robu i preprodaju ju ?! citam i ne vjerujem :D dobro ti je elena rekla, jos stignes, AKO ti se da. bolje te frustracije iskoristi za nesto pametno. to ti je mama zaboravila rec.
2014 11 24
nemojte se ljutit, ali to su cinjenice. ja sam iznjela svoju pricu i kod mene je tako. svu robicu (osim onu s etiketama) prije slanja obavezno operem. to sam radila od prvog dana, to radim i sa "svojom" robom pa i za preprodaju. ja se snalazim, kao i svi ostali. koji imaju volje. neki nemaju, neki prose, neki su snalazljivi. ja prezivljavam. i ne vidim nista lose u tome. i upravo mi je stigla poruka od TH da je danas sve do 30 kn. ovo vam je zadnji tjedan i kako tjedan odmice cijene padaju. a od iduceg tjedna su normalne. eto, idite, vidite da nije sve tak jeftino kak vi mislite. naglasak na- mislite! sorkac na odgromnom postu (nije mi sve stalo u jedan :D) no morala sam sve to iznjet. i jos jedan kvot od krafne: Zato nam je drzava u stanju kakvome je, jer svi samo kupuju i preprodaju, pa prepreprodaju..i tako unedogled. Nitko ne bi zasukao rukave. Kako kazu: "Snadji se, druze". ko slag na kraju. mislim da je vec sve receno.. preprodaja? nitko nebi zasukao rukave? ali, ljudi ko ljudi- mnogo je teže suditi sebi samome nego drugima iliti mnogo je lakse suditi drugima nego sebi samome. budite mi pozdravljene!
2014 11 24
Ajme, piklpakl, baš grizeš. Ne znam u kojem si ti gradu kad je u Textilu toliko skupo. Kod nas je prvi dan ("nova kolekcija"), sve po 20kn. Naravno da i tada kupuje stvari, jer se onda nađu najbolje kvalitete, pa ih, opet, preproda po skupljoj cijeni, ali najviše operira danima kada su cijene one koje sam navela. I ne radi se da li je stvar u lijepoj i očuvanoj haljini ili čak i novoj, niti da li je izgužvano ili što ti ja znam, na stranu sad to sve; u pravu si štos etoga tiče. ALI, ono najvažnije je čin zarade, tj prekupnja, tj. kupovanje odjeće po niskim cijenama, lažno deklariranje (ne mislim na marku) i zatim zarađivanje na drugima varanjem. TO je POINT!!! Žao mi je što si se našla prozvana pa si nam se morala ispovijedati i opisivati što se sve događa, itd. HVala ti na tome, zaista je trebalo truda i za to. JA sam, po svom osobnom nahođenju ili osjećaju, pitala za , ajmo reći, moralnu stranu priče; osjećaj "boli me dupe" što ćeš nekome "uzeti" novac, tj više nego što treba i što si ga slagao, pa kakvagod bila ta laž. Nekima je to normalno, meni, i drago mi je vidjeti da ih ima još, nije.
2014 11 24
I, naravno, nitko ovdje nije došao "prosipati žuč"#, draga piklpakl. Samo me zanimalo vaše mišljenje o tome i mislim da još nitko (osim tebe) ovdje nije rekao ništa "žučno ili zavidno ili bijesno", samo raspravljamo. Ali, kao da smo u Sjevernoj Koreji, ne smije nitko imati svoje mišljenje, je li?
2014 11 24
a zasto se pise sa laznog profila?
2014 11 24
Ajojoj, kud ovo ode........a sve ovo vam je znak uključujući i krpice i sec.hand kakvo je stanje u državi..došlo je normalno da ljudi kopaju po smeću, i to ne skitnice i beskućnici već normalni prosječni ljudi..uvijek se zapitam tko je idući, život ništa ne garantira, možda i ja sutra budem u takvoj situaciji,tko zna šta nas čeka..a ljutnje i žuči ima posvuda i to s razlogom, ali nisu razlog niti sec.hand niti preprodaja. Svi bi mi rađe imale love koliko hoćeš i šetale po dućanima i kupovale skupe stvari, kupale se u bazenima, ne radile, išle u salone i sl ( čast izuzecima, malo karikiram [:zaljubljen] ), ali danas si sretan ako radiš ko konj i imaš crkavicu od plaće i možeš platiti struju da ti je ne isključe.. I da, snalaze se ljudi kako mogu, šta drugo da rade....
2014 11 24
ja sam u zagrebu. ti si u vinkovcima. ajde ako vec meni ne vjerujes, razmisljam malo logicki. roba im dolazi SVAKI DAN, svaki dan oni zato napisu nova kolekcija. no nova, KOMPLETNO nova, znaci SVE nove stvari dolaze svaki 5. tjedan. ovo su provjerene informacije od prodavacica, i tad i ona roba u izlogu ide u prodaju. tokom tih 4-5 tjedana cijene idu dolje. zadnji vikend tj petak i subotu (to je bas ovaj vik) je sve po 5 kn. danas je recimo 30 kn (vidi sliku, dobivena danas u 10:02) imas i na popisu vinkovce, i cijene su 30 kn (tako da provjereno, cak i iz zagreba nisu 20 kn, a ni 15, ni 5) [slika:09181aca-e236-44e3-8f91-5bd3487c0af4] i ja tebi pokusavam objasnit kakav je to CIN zarade ali ti se nedas krstit. ali ako ni tome ne vjerujes odi tamo i pitaj ih, ili im posalji upit preko fejsa/maila. zasto bi to bilo varanje?pa nije to ukradena roba. pa nitko nikome iz dzepa ne krade/uzima novce. ti imas pravo izbora kod koga i kaj ces kupit. tvoja dobra volja je napravit sa tvojim novce kaj god hoces. zasto mislis da su sva to hodocascenja, navlacenje i nekad hebanje besplatni? benzin? gdje je tu necija satnica i zasto mislis da je od drugog slobodno vrijeme i trud manje vrijedan od tvojeg? neznam. meni se to cini ko omalovazavanje. i nema ti kaj biti zao sto su se neki (ukljucujuci i mene jer na kraju krajeva i ja to radim) osjecali prozvani kad si to i napravila. svjesno.htjela si to.
2014 11 24