Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Savjet u vezi pirsa u nosu?

Prije dva mjeseca sam probušila nos. Imam onaj najmanji mogući pirs, jedva se vidi, ima jednu veću kuglicu koja ide van i manju koja bi ga trebala držat da ne ispadne. Prvih mjesec dana je sve bilo bez problema, redovito sam ga čistila octeniseptom i pazila da ne diram prljavim rukama. Kasnije se oko pirsa pojavilo nešto slično bubuljici i povremeno mi je krvarilo 'samo od sebe'. Tj, to se još uvijek događa, unatoč tome što ga i dalje čistim. Nisam nikad bila alergična na materijale, tako da to vjv nije razlog. Pročitala sam na internetu da se to zna dogoditi ako je pirs premali i da se nikako ne smije izvadit 'za stalno' tj pustit da zaraste. Sad.. dal da ja njega izvadim pa stavim veći, čistim otopinama soli, odem doktorici po neku kremu, postoji li spas... ? [:place] Ima li netko iskustva s ovim? Stvarno ga se ne bih htjela riješiti jer sam ga između ostalog i dosta platila. [:hihot]
2014 11 26
nisam imala tih problema, al mi se svakih par mj upalilo , bolilo 2 dana i to je to ... odi tamo di si busila , oni ce ti najbolje savjetovati
2014 11 26
odi tam di si pirsala pa pitaj da kucnem u drvo ja ni s jednim svojim jos nisam imala problema
2014 11 26
to je najvjerojatnije keloid, ja sam ga imala isto, pirserica mi je preporučila kremicu maxitrol koja se izdaje na recept jer sadrži kortikosteroide. prođe nakon što namažeš tri-četiri puta. ali ipak se najbolje posavjetovat s pirserom [:smijesi]
2014 11 26
Keloid, dosta je čest. Osobno ga nikada nisam dobila, posvajetuj se u piercing studiju, nije neuobičajeno. :)
2014 11 26
hm..meni se to znalo dešavait kada je pirs bio jako pripijen uz nos, promijenila sam pirs i sad je ok. Kad mi se to pojavilo, par puta sam znala očistiti sa onim 3% hidrogenom za dezinfekciju kože, ima ga u ljekarni za kupit (dezinficira, a ne nadražuje) [:smijesi]
2014 11 26
na žalost ne mogu pitati tamo gdje sam pirsala jer je to bilo u drugom gradu :'( izgleda da ću morati kod doktorice
2014 11 26
ako je dobar pirser, uvijek ga mozes nazvati i objasniti o cemu se radi. eventualno poslat sliku.ako jest keloid, a zvuci tako... lako ce te savjetovati...
2014 11 26
Odi dermatologu!
2014 11 26
[:vrti] a čemu sve to...
2014 11 27
Možda si ipak alergična, ako taj nakit koji trenutno nosiš nije od čelika ili titanija, zamijeni ga.
2014 11 27
Meni je prvi put bilo sve u redu i ista stvar mi se pojavila nakon par mjeseci (nisam bila mijenjala nakit, pa ne vjerujem da je zbog toga). Uzela sam malu iglicu, probila sama, izašlo je krvi. Stavila sam octenisepta i sve je bilo u redu. Drugi put kad sam pirsala nos, napravila sam pirs s obje strane nosa (na obje nosnice) i opet mi se dogodila ista stvar, ali samo na jednoj strani (na obje strane je bio isti nakit, pa, opet ponavljam, ne vjerujem da je zbog nakita). Taj put sam otišla kod pirsera koji mi je to isto probio, sanirao s nekim sredstvima (ne sjećam se što je stavio) i rekao da stavljam octenisept. Taj put nije nikako prolazilo i na kraju kad sam pirs potpuno izvadila povuklo se...
2014 11 27
Ja imala u obrvi.kratko jer mi jednostavno tijelo odbilo.komplikacije i nakraju mi se istanjila skroz koza od ciscenja i izvadila ga.odi u neki studio za te stvari u svom gradu.il negdje gdje tetoviraju tam se obicno kuze u te stvari.doktori na te stvari gledaju malo kriticno bar je moja doktorica bila takva.
2014 11 27
E to ti se pojavilo mom bivšem dečku, čak nakon tri mjeseca od bušenja. Nakon svih masti, kremica, sprejeva, povlačilo se pa se ponovno pojavilo Jedino rješenje je maknuti nakit zauvijek. I nikakvi doktori i dermatolozi ti u tome neće pomoć jer je sve stvar pirsa, a ne kože ili ne znam čega.
2014 11 27
Pomoć se traži u studiju gdje si obavila bušenje.
2014 11 27
1 2