Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Psihologija /

bas me zanima...

evo gledam slike na fejsu od svojih poznanika, sugrađana.. pa mi nije jasno jel se ljudi stvarno toliko druze i kako imaju vremena, a ja izadjem tu i tamo.. i to s deckom, i jos 1-2 prijateljice.. studiram, smatram da sam otvorena osoba, ali kao sto sam rekla, nemam bas bliskih prijateljica,, nekad i sebe smatram odgovornom jer sam imala iskustvo da mi je doticna prijateljica pocela jako ici na zivce i jednostavno sam se maknula od nje jer mi ide na zivce kada ljudi dramatiziraju previse, i sama osjecam da sam pocela zivjeti opustenije otkad ne slusam njezine svakodnevne zalopojke, a i ne dam se vise za*ebavati kao ranije.. sada imam osjecaj da mi se niti ne da upoznavati nove jer imam te 2 s kojima sam kao ni s kim ikad,, ali kao sto rekoh na pocetku, gledam eto slike na fejsu vec sat vremena i onda se deprimiram kako ljudi uspiju imati tako veliko drustvo.. znam da su na fb 99% slike kojima se ljudi "hvale", i u par navrata sam razmisljala da ga obrisem i prestanem se sama bacati u depru, ali ne mogu zbog faksa i udruga u kojima sam, jer normalno sada sve ide preko ide njega... pa eto zanima me je li vi imate veliko drustvo ili samo 1-2 dobre frendice, jesmo li cudni mi koji nemamo puno prijatelja.. i da, nikad nisam imala muskog prijatelja [:hihot] [:kesi]
2015 01 13
Nisi cudna,ja sam se toliko puta razocarala,da je danas i bolje imat tako dvije najbolje ili jednu najbolju i jos par ovako,i decka :) meni je decko ujedno i najbolji prijatelj,i znam iz iskustva da dosta fb slika drustva bude samo slika,a zapravo ni nije pravo prijateljstvo tako da ne zamaraj se :) danas je to normalno :) ali svakako ti nece skodit tu i tamo upoznat nove ljude
2015 01 13
Ja sam imala veliko društvo, uživala sam biti okružena hrpom ljudi, različitih, međusobno gotovo nespojivih. I sa svakim sam imala neku posebnu spiku, s nekima sam se družila površno jer smo se dobro zabavljali, izlazili i sl. S nekima je to bilo puno intimnije, šetnje, otvoreni razgovori. I s vremenom, kako je vremena za druženje postalo sve manje, ostali su samo oni najbliskiji, ovi 'šetači' [:zaljubljen] Mislim da nisam čudna, baš kao ni ti [:smijesi] S poznanikom ću uvijek rado popričati i popiti kavu kad se sretnemo u gradu, ali samo onih par najbliskijih su pravi prijatelji. I jedan pravi prijatelj je neprocjenjivo bogatstvo [:kesi] A fejs... meni je postao kao neki mozaik poznanika. S prijateljima se ionako čujem uživo [:kesi] Ljudi koji na fejsu objavljuju stotine slika gdje su posvuda i beskrajno sretni uglavnom uređuju svoj idealni virtualni svijet i istu takvu sliku o sebi ... Iako ima i onih koji žive punim plućima i zaista uživaju u životu,
2015 01 13
ajme kako se slazem s tobom Mysecretgarden :) setaci ostanu na kraju hh i istina s poznanikom popricat ali bliskih malo :)
2015 01 13
evo ja isto imam jednu najbolju frendicu koju znam cijeli zivot i jednu koju takoder znam jos od vrtica i zajedno smo isle u razred.. S njih dvije se najvise druzim. Odem ja na kavu ponekad i s ostalima, ali ne smatram ih bas bliskim prijateljima. I meni dode ponekad da se zapitam jesam li cudna?! Uz njih imam i najboljeg frenda koji zivi u inozemstvu pa se vidamo samo nekoliko puta godisnje.. Tako da uz decka i tu bas najbolju frendicu, nemam prijatelje..
2015 01 13
Ja u Ri imam veliko drustvo [:zaljubljen] no ne druzimo se svi svaki dan ili vikendom.. uglavnom se bas cijela ekipa okupi za rođendane ili novu godinu :).. ostale dane se se druzimo nas 4,5 [:smijesi] U zg-u sam se bacila u depru.. ocekivala sam da cu tu naci neku veliku ekipu... eto tu imam par poznanika.. [:tuzan] no, drugi mi jednostavno nisu pasali..
2015 01 13
Fb statusi nisu nikakvo mjerilo pravog stanja stvari.Iskrivljena stvarnost tj.prezentacija savršenog svijeta i slike o sebi u kojem se želi živjeti.Uljepšana stvarnost.Rijetki su oni koji će o sebi na faceu staviti baš sve odnosno i onu svoju manje fensi šmensi stranu života.Objavjulju se ciljane fotke,samo one savršene,izabrane da se to sve skupa uljepša.Tako da nisi jedina.Ako imaš bar jednu žemsku priju s kojom možeš bit opuštena,razgovarat bilo bi blagotvorno i osjećala se drugačije.Dečko-muž nekad nisu dovoljni.Ne kuže oni baš sve naše momente i nemožemo samo njima baš sve dati što živimo.Ne kuže oni naše ponekad banalne sitnice koje samo mi žemske međusobno djelimo. [:jezik] Ne mora to biti čopor žena dosta je bar jedna ali vrijedna [:smijesi] Ti sebi uredi život i prijateljstva po tvojoj mjeri, da se ti osjećaš dobro i zadovoljno.Nemoj se uspoređivati s nikim ti si original a ne kopija. [:zaljubljen]
2015 01 13
dečko i ja smo skupa 4 godine,ali pored njega stvarno nemam nikoga. ni jednu najbolju prijateljicu...jer ni sa jednom ne možeš popričati kvalitetno,ne znaju ti dati savjet ni poslušati te..te nijedna nema razumijevanja...npr.dečko studira i vidimo se vikendom i to ne svaki i ako ih ja odbijem jer želim biti s njim one se naljute a kad ja želim ići onda one ne mogu i tako to ide u krug.. i iskreno ja sam baš jako čudna osoba i ta druženja i slušanja njihovih jadikovanja,avanturica,opijanja su i meni počela ići na živce...tako da sam sve smanjila..nekad sama sebi idem na živce što sam takva i onda pokušam odem s njima na kavu i onda opet iste priče...pa im samo dođem kao psiholog [:smije] [:smije]
2015 01 13
Ista stvar, mogu biti društvena, ali i ne moram, ako je društvo kvalitetno, nemam ništa protiv. Ali nekad radije izaberem da se družim sama sa sobom, nego s nekim da se mogu poslikati i lijepiti na nekom fejsu kako bi drugi vidjeli da imam društveni život. [:smije] Meni je FB mjesto gdje mi se može poslati besplatna poruka, gdje mogu pročitati zanimljive članke i vidjeti puno lijepih stvari jer sam fan zanimljivih stranica i to je 90% onoga što mi se pojavljuje na zidu. Osobno nemam potrebe stavljati nikakve statuse, mislim da imam jednu ili čak nijednu svoju sliku tamo, ne piše mi da sam u vezi, ne piše mi gdje radim ili ne radim i sl. Mislim da je jedan od najljepših osjećaja kada shvatiš da se ne moraš nikome dokazivati.
2015 01 13
Da baš tako...a dodala bih i to da mnogi stavljaju fotke zbog lajkova,svako malo idu vidit jeli tko lajk,lajk,lajk-šta više to bolje.Ako nema lajk ode cjeli dan k vragu,ka da se nije ni živilo taj dan,kao da nisi nitko i ništa tj.ne valjaš ne vrijediš.Trebao bi Frojd dopuniti svoju psihoanalizu poglavljem facebook.Bilo bi tu svakojakih slučajeva.
2015 01 13