Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Dom /

Kupiti bebi psića? Da ili ne?

Pozdrav svima, doma imam mališana od 17 mjeseci. Čini mi se dosta osamljen, kako je često bolestan.. uvijek neke prehlade, viroze i slično, nemamo previše vremena za igraonice, a ja vidim da mu nisam dostatno društvo, tim više što i radim, jer je JAKO zaigran pa sam razmišljala kako da mu to ''društvo i ludorije'' nadomjestim i dosjetila se kućnog ljubimca, jer se na drugom djetetu ne radi i neće još izvjesno vremena. [:hihot] Da ne bi uslijedio napad, naravno da bi isti ljubimac bio održavan i šetan i hranjen i cijepljen, bez daljnjega. Sama sam imala dva psa, tako da mi briga oko istih nije nepoznanica. Poučena iskustvom i igrom koju su meni moji pružili, mislim da bi mu se cijela ideja svidjela. [:zaljubljen] Naravno,pod ljubimcem mislim na nekog koji bi s njim ''komunicirao, družio se i mazio'' , znači ribice, ptice i tome slično ne dolazi u obzir, jer bi si istima samo natovarila još jednu obavezu na leđa, a ovo bih napravila isključivo u svrhu njegovog druženja. [:znoji] Razmišljala sam o psiću.. mačke su mi nekako, ne znam, sad ih vidiš, sad ih ne vidiš.. nije još na tom nivou. Zato bih htjela savjete mama ili cura koje znaju nekoga čija beba ima psa za kućnog ljubimca u toj dobi ili ranijoj... Koju pasminu odabrati, da nije agresivna, da je društvena, zaigrana i prikladna jednogodišnjaku? Ili imate li neki još bolji prijedlog, neku drugu životinju koja je prikladna za igru i druženje? Kako su Vaše bebe ili bebe koje znate da imaju kućne ljubimce reagirale na njih? Je li bilo problema u odnošenju prema bebi? Otvorena sam za sve opcije. Molim savjete i puno Vam hvala. [:poljubac]
2015 01 14
Pasminu "sinterajski" pas, ti su najzahvalniji.
2015 01 14
Kupiti - ne, udomiti - da. Ja sam uvijek za to da dijete od najranije dobi razvije ljubav prema životinjama, što se tiče pasmina, ja sam jedna od onih koja misli da je svaka pasmina stvorena za sve, ovisno kako ju se odgoji, ali inače, zlatni retriveri su najpoznatiji od svih kao oni koji vole djecu, imaju puno strpljenja, nisu agresivni, blabla, iako, opet - kako odgojite psa, takav će vam i biti. [:smijesi]
2015 01 14
Volim pse...ali ne bih kupila....nekako mi 100 strahova [:sramezljiv] [:sramezljiv]
2015 01 14
I pogledaj Sklonište Lič, ili Utinju u Karlovcu, tamo ih ima na pretek, a kastrirani, cipirani, cijepljeni itd, samo se treba dogovorit s udrugom.
2015 01 14
Imam psa al za manje djete neznam bas,mozda najbolje zlatni retriver slazem se,ima ga moja prijateljica prekresan miran,pazljiv,poslusan,njezan,sve najnaj..u mene je maltezeric u pogonu 24h,tako da ne bi za manju djecu preporucila!
2015 01 14
Ah, Pero.. malo si me pretekla.. kod mene kupovina ljubimaca nije nikada dolazila u obzir, eventualno ako bi se odlučila za nekoga kog ne mogu udomiti, a da ga baš žarko želim, mada nije se nikada dogodilo isto. Oba psa su bila udomljena. Inače sam iz Rijeke i sama sam udomila psa iz Karlovca, ali tada nisam brinula o pasmini, jer meni su generalno svi psi preslatki pa se ne kužim u te agresivnije/pitomije, a sad ipak mislim da bi trebala pripaziti. [:smije]
2015 01 14
Pratim temu... i mi imamo curicu od 2ipo godine, a djece više ne planiram imati. Vodimo je u igraonicu ili na igralište kad je vrijeme ok, no sve je to nekako malo, pogotovo jer nitko od naših prijatelja nema djecu - pa smo isto razmišljali o nekom ljubimcu.
2015 01 14
labrador ili retriver. [:smijesi]
2015 01 14
moji su odrasli sa psom i nije to nikakav rizik
2015 01 14
ZaraAntonija Ma i ja sam u 100 strahova da ne bi ''krivog'' uzela, da se ne preplaši, jer inače je plašljiv po prirodi, sve mora biti provjereno i ''ispipano'' pa se te onda opusti. Tako je sa svime, zato me strah da nekom neodgovarajućom pasminom ne napravim problem zbližavanja. Mislite li da je dobra ideja odvesti ga pa vidjeti kako on reagira na njega (koji god bio) pa se onda odlučiti? [:sokiran]
2015 01 14
Znam ljude koji imaju maltezericu i jako je dobra prema djetetu. Čak i svoju hranu dijeli s njim [:smijesi] Neovisno o pasmini, svaki pas je drugačiji, ali ako uzmeš mladog štenca i od početka radiš s njim neće biti problema.
2015 01 14
Moje oboje djece je prohodalo i odrasta uz psa. Ja sam za udomljavanje iz azila. Svakako za dijecu preporucam psa za kucnog ljubimca
2015 01 14
Dajana, u opisu na stranici na fejsu, koju mozes vidjeti i ako nisi na fejsu, sve pise i ima ih svakakvih. Samo malo pronjuskas i naci ces sigurno, bas sam gledala sada i nasla sam za redom 3 za koja pise da su mili i privrzeni, znaci sigurno bi se naslo nesto. Ne mora bit iskljucivo lab
2015 01 14
Imam i ja retrivera, ali nikako nije miran... nije da bi namjerno nekoga ozlijedio, ali kad mi stane na nogu s 40 i nešto kila nije mi baš ugodno. [:smije] Možda neki manji pas, ne mora bit igračka, samo manji (nisu baš svi živčani). Uvijek sam za psa i mislim da to nikad nije loša ideja i da djecu uči samo dobrome.
2015 01 14
1 2 3 4