Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Dom /

Kupiti bebi psića? Da ili ne?

snaucer!! [:smijesi]
2015 01 14
meni je predivno viditi mamu kako seta u kolicima bebu i pokraj mali pas [:kesi] ja bih ti predlozila maltezera imam i sama jednog doma,jako je dobar i razgiran,obozava manju djecu [:smijesi] znaci +10000 sto se tice djece,ja bih ti preporucila da kupis [:poljubac]
2015 01 15
i da zaboravih napisat maltezeru ne otpada dlaka i anti alekrigijski je pas tako da ima jos prednosti,mozes na forumima i stranicama citati o njemu i slicno [:smije] sretno [:sramezljiv]
2015 01 15
imam dva francuza, oba nebo zemlja. kad se mali rodio imali smo jednog starijeg francuza i kujicu koja je jos bila stene. kad je stariji uginuo par dana smo imali stene mjesanca koje je na zalost kod nas doslo otrovano pa je jadnik uginuo. iza toga smo opet uzeli francuza ali je vec bio star godinu i odrastao je s djetetom. e sad, kujica je super prema malome, skupa su odrasli, inace je plaha i submisivna dok je ovaj novi muzjak zeznut. moguce da ga je to dijete prije "maltretiralo" jer je agresivan (sad vec dosta manje) ali i dalje grize nepoznate, pse, ljude. prvo vrijeme je jako napadao samo mog malog, nas nikad, sad je to pod kontrolom i reagira samo ako mali pretjera. inace jesu generalno flegmasti ali djeca to jako koriste pa dodje do pucanja filma sto je normalno a njihov ugriz nije bezopasan. s druge strane binuli smo o mjesanki tornjaka, ulicarki, koja je prema mom malom bila stvarno predivna tako da je tesko reci uzmi u tipu ovoga ili onoga. jedino za djecu nikako ne bih preporucila terijere jer po mom misljenju imaju kratak fitilj. mozda je najbolje odvesti dijete kod psa da vidis kako reagiraju jedan na drugog a s druge strane opet ne uzeti lovacko nesto ako nemas za taj tip psa vremena (setnje, istrcavanje)
2015 01 15
i jos da dodam, ovaj mali ulicar je bio super s nasim klincem, bio je miks ko zna cega ali neki predobar pas. kako nam se zaredalo odlazenje pasa iza duge malome je sad smrt ok, on zna da se ide iza duge i kad smo nedavno izgubili 2 clana uze obitelji jako dobro je to prihvatio, samo je rekao da su isli kod naseg gizma cuvati ga. plus sta mu je imunitet super, od rodenja je sa psima i zaista jako jako rijetko je bolestan
2015 01 15
evo ovako je to kod nas najcesce [:smije] [slika:adb3d6c4-04c4-46c5-895e-6ec5959db11f]
2015 01 15
angelwing pratim ti slike na fejsu i preslatki su :D obozavam ti ih ja imam maltezera i to je nervozna pasmina-pa ti bas i ne bi preporucila, odnosno ako si zapela za tu pasminu, prije gledaj zenku ja imam muzjaka i sa djecom je odlican, ali tocno po njemu vidim kad mu je dosta igre pa bjezi, ne voli puno mazenja, ali s djecom je strpljiv, vuku ga za usi, rep, a on mirno stoji, no kad je dosta, ode i sakrije se.. dok npr rotvajlericu sam mogla stalno gnjavit i nista, ali sve ovisi, kakav vlasnik-takav pas, bitan je odgoj :) i bravo za udomljavanja!
2015 01 15
Labradori jesu veliki,ali kad su bebe i djeca u pitanju su itekako pažljivi.nas je imao dvije godine kad nam se prvo dijete rodilo tako da je već bio veliki.dvoje ; djece mi je prohodalo držeći se za njega a u ljeti će isto i treće. Mali psi poput tih maltretira itd su stalnozivcani i nadrkani i idu mi na živce. Spanijeli su jako svojevoljni i egocenteicni. Imala sam te sve vrste. Nije sve stvar SAMO odgoja, dosta toga je i u samom karakteru psa.
2015 01 15
Hrvoicl 100%u pravu imam djete imam maltezera super su,al za djete od 1 god on nije,i neke stvari su stvarno karakter,retriver je predivan i moze sa bebom u rodiliste neka tezi 40 kg!
2015 01 15
Sad ste i mene potaknule da nabavim psića [:hihot] Samo što bi kod mene morao biti većinom u kući , nekom većem psu poput retrivera ili labradora se to baš i ne bi svidjelo. Mislim da se toj veličini psa ne bi mogli sada ni prilagodit (i idućih godina). Kojeg manjeg preporučate ? Curica će za 8 dana 3 godine :) Maltezer mi se čini ok, mada mi se po izgledu i ne sviđa u potpunosti , mada bi i njega kao i svakog psa jednako zavolila jer obožavam životinje. Smeta mi malo to ajmo reći neuredno krzno, pogotovo na licu jer volim kada ljubimcu dobro vidim pogled - oči [:smije] haha Znam da se šiša ali opet..
2015 01 15
I da, teško je naći da ih netko poklanja a nekako mi je muka kupiti psa kad ima hrpa njih koji čekaju da ih netko udomi bez toga, nadam se da znate što mislim.. No što ako je na kraju baš to vrsta koja mi odgovara ? [:tuzan]
2015 01 15
mislim da stan ne treba biti prepreka da se uzme veliki pas, bitno je da ima svoj kutak-kusin di ce boravit i spavat, i setnje 3x dnevno i to je to maltezerici i sve te manje pasmine imaju kraće fitilje, isto kao i ljudi kad se pogleda :D
2015 01 15
Mi smo dobili psa čim se rodio mlađi brat.Uvijek je sve bilo super, ona je mješanac labradora i još nečega..svakako super ideja, bebe +psi = prekrasno prijateljstvo i neizmjerna ljubav :)
2015 01 15
Moj je prvi bio čisto lovački pas, mješanac jazavčara i još neke vrste.. ne znam točno, jer je to bilo dosta davno, ali recimo taj pas ne bi bio prikladan, jer je s vremenom postala agresivna i na zujanje muhe [:smije] . Drugi je bio iz Karlovca, mješanac haskija i također još neke vrste, ne znam točno koje, ali je nesretnim okolnostima morao dalje biti udomljen, jer gazdin shih tzu nije podnosio mog psa i onda je nastalo cijelo rivalstvo na dvorištu. Kako sam ja birala da pas dođe u sigurne ruke.. ni dan danas ne znam gdje mi je pamet bila. [:ljut] Neko vrijeme sam ju obilazila jer sam se jako teško odvojila od nje, da bi na kraju preseljenjem u drugi grad čula da je ZAKLANA, jer je poubijala sve kokoši iz dvorišta i ne samo to, nego da je bila vezana lancima (mogu misliti koliko je bila luda od toga) [:frustriran] [:frustriran] Evo slike moje pokojne ljubimice, Aske. [:zaljubljen] [slika:ff9459f5-29c6-4f17-b39a-6e61faaf1f28]
2015 01 15
Kao što Hrvoicl kaže, sve ovisi o karakteru psa. Pasmina ne "propisuje" karakter. U ovoj temi smo naišli na priče o živčanim malim psima, ali isto tako naišao je i pokoji mali ali jako brižan psić. Moj je malinois-labrador i oprezan je i sumnjičav prema strancima, ali prema djeci je pažljiv, a sigurna sam da bi se rijetko tko usudio malinoisu prepustiti dijete - moja đukela izgleda, prema tuđim riječima, zastrašujuće. Eno ga, spava mi pod nogama, a pod glavom ima plišanog medu. Ako kažeš da su svi mali psi živčani ili pak da su svi pit bulli agresivni - isto je kao da kažeš da su svi crnci lopovi. ;)
2015 01 16