Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

drzava oprasta dug :))

trebaju se otpisati dugovi kome god se moze jer iako ti ljudi nece zaraditi za nove dugove barem ce im malo biti lakse evo meni je banka htjela dio minusa pretocit u kredit, a to mi nikako sad ne odgovara jer sam u minusu vec 2-3 godine i nekim cudom su mi to odgodili na godinu dana iako mi uzimaju 10% djecjeg doplatka svaki mjesec. svaka kuna je dobro dosla tako da naravno da podrzavam da se ljudima koji god da jesu otpisu dugovi, ali tesko da ce se ista puno promijeniti ja sam htjela proizvoditi nesto, ali kad sam vidjela u offertissimi to za 5kn stalo mi je srce naravno MADE IN CHINA.. u hrv samo bi me materijal dosao 10X vise, ne da cu braniti nase politicare, ali svi svjetski politicari su pokvareni i tlace narod i zbog onih kineza koji se bacaju iz svojih spavaonica pored tvornica gdje rade dan i noc ni mi ne mozemo nista napraviti ni zaraditi [:frustriran]
2015 01 16
trebaju se otpisati svima, pod nekim normalnim uvjetima. zna se koliko novaca je potrebno jednoj prosječnoj obitelji da pristojno preživi mjesec. treba uzeti u obzir hranu, režije i troškove djece i jednostavnom matematikom doći do iznosa koji ako kućanstvo nema, tom kućanstvu se trebaju oprostiti dugovi. ali onda svima ili nikome (na temelju te svote) jer kažem, prava sirotinja dugova nema. njima bih dala sve treba rješavati prave probleme, ovo je samo posljedica problema.
2015 01 16
Nemamo ni jedan dug,ni jedan kredit.Nismo na grbači roditelja u startu smo se od njih odvojili.Ne patimo od kompleksa da moramo imati što i drugi.Rađe ću se odreći nego zadužiti tako razmišljamo muž i ja.Podstanari,jedna plaća,auto pristojan ništa pretjerano,dijete i može se,uspijemo čak štediti za malu.Za nju usprkos svemu stavljamo sa strane nek se nađe.Uvjek treba misliti na nepredviđene situacije koje se mogu desiti u životu.Treba se prilagoditi krizi i odabrati prioritete,odreći se nepotrebnih troškova.Pokriti se s onoliko koliko se može.Dodatne kartice ne želimo vaditi.Imamo samo one osnovne.Svaka kartica više je navlakuša.Ma nema šanse još na American niti Dajners ne želimo plaćati.Pokušajte izračunati koliko love na godišnjoj razini preko članarina dajete bankarima.Uredno nas vrbuju na šalterima ali no way.
2015 01 16
Branka85 kolko sam ja procitala 1250kn po clanu obitelji, ne samo samci.
2015 01 16
Posebno je vazno oprostiti dug od 7 tis.kn na mobitelu ili max tv koji je nabila osoba na socijalnoj pomoci. [:frustriran]
2015 01 16
Zamislim to uvijek kao situaciju kad dođemo u veliki hipermarket.Pa si uzmemo ona najveća kolica i krenemo među police a sve nas zove i mami.Sve je sistemski poredano da nas nagovori i privuče da nam baš to treba.Počnemo punit ta kolica,još ovo pa još ovo...uglavnom tako je u životu.Treba gledati da se ta kolica ne pretrpaju nepotrebnim stvarima jer svi moramo proći kroz tu kasu i sve to što smo potrpali dođe jednom na naplatu.Ono što mi je prenio moj muž koji je maher u organizaciji je da nikada ne smijemo otići u minus.Na početku sam se jogunila,pa bih ga probala nagovorit da možemo jedan mali shoping itd...ali tu je bio čvršći od mene i to nam je pomoglo.Nismo ni kunu u minusu uspjeli smo se odhrvati.Bankari nam preskupo prodaju svoj novac...a za ljude baš ih briga.Misle na svoju zaradu kao i svaki prodavač.Samo da što više ribica uđe u mrežu.
2015 01 16
Jedino u što se mozes pouzdat je u svoj rad, i molit se da ne dodes u situaciju da ti drzava daje jer onda znaš da nije dobro:)
2015 01 16
nije u redu.....i država je kriva za to...... nitko drugi, da se normalno živi do toga ne bi došlo. Hebu nas s svih strana....em porez, em ono em ovo. Ali opet će to na ledima poreznih obveznika
2015 01 16
Država ne daje ništa.To je glomazan državni aparat koji je više od pola nepotreban.Ništa nisu srezali sebi,ali imaju velik usis da ih se održi na životu.Preveliki troškovi da sebe osiguraju.Proizvodnje nema.Pitanje je samo dana kad ćemo bankrotirat a bankrot je tu i to je zastrašujuće. Neznam koliko će se još ovako moći na aparatima.Samo čekam dan kad ću upalit vjesti i to će javno priznati.Državna blagajna je p r a z n a!
2015 01 16
Eh da pouzdali bi se mi i svoj rad kad bi imali posao kad ne bi stalno bili na zamjenama i sjedili kod kuce nakon toga [:frustriran]
2015 01 16
Sve je to lančano povezano.Država ne proizvodi i ne stvara novac,ali [:vrti] se zadužuje i živi na kredit...istu stvar rade građani...kužim ja da nam svima treba nešto bolje,više imamo bezbroj želja i budemo tužni što nam nije kao drugima vani u stranim zemljama.Razlika se osjeti čim se pređe granica.Ali treba stisnut zube,promjeniti prvo naš mali osobni svemir ako se može.Boriti se za život i opstanak.I zaista se pokrivati s koliko se ima..strašno od njih je da uzmeš stan na kredit a otplatiš dva.Drugi se kupi vražjoj banci.
2015 01 16
Ma tko je htio bit u dugovima, rijetki su znali da će do ovog doći, uništili su poslodavce, pa uništili i drzavne firme...... smanjili ljudima plače, a sebi povečali
2015 01 16
Nisam generalno za oprost duga jer je razlog velikog broja blokiranih računa pohlepa tih istih ljudi da imaju sve ono za što nisu imali financijska sredstva.. Naravno da treba pomoći onima koji su u ovoj krizi ostali bez posla i našli se u nezavidnoj situaciji da nemaju za egzistenciju...ali oprost duga za telekominkacijske usluge i slično definitivno ne podržavam,jer kao što je netko već ranije spomenuo uzimaju se bjesni telefoni,masne pretplate a onda kuka li ga kuka tko će sad to platit?
2015 01 16
Ja cu se upisati pa sto bu ne znam kako ce se to gledati ali ne kosta me nista ukoliko se budu gledala zadnja tri mjeseca 1 mjesec sam radila a 2 nisam pa sad zamisli koji dobar prosjek imam
2015 01 16
E i ti telekomi isto varaju, molim vas....isto su lopovi.....na kvadrat...jednom sam upalila iphone , pozderao je 2000 j... kuna, nisam znala Sam je skidao, pa su mi rekli da si kako to nisam narihtala. Lopovi
2015 01 16
1 2 3 4 5 6 7