Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

ERF Zagreb - Rehabilitacija, Socijalna pedagogija

Ima li netko iskustva oko usmene procjene informiranosti, sklonosti i motiviranosti za studij? Kako funkcionira, što se ispituje? [:sramezljiv] [:sramezljiv] [:sramezljiv] Također, što se podrazumjeva pod testom apstraktnog mišljena i intelektualnih sposobnosti?
2015 01 20
te informacije bi i meni koristile :)
2015 01 20
bok! ja sam bila na tom motivacijskom razgovoru za socijalnu pedagogiju. [:smijesi] uglavnom, prijateljska je atmosfera. prvenstveno ti postavljaju pitanja o tebi; tko si, što si, čime se baviš, koju školu si završio/la, jesi li ikad volontirala i gdje (i vjeruj mi, to im je jako, jako važno - pogotovo ako je vezano uz struku), zašto baš ERF i zašto baš soc. ped. zatim su me pitali da im navedem razliku između psihoterapeuta, psihijatra i psihologa i da zatim objasnim zanimanje socijalnog pedagoga. pitali su mi da navedem poremećaje u ponašanju te gdje bih ja smjestila osobe s poremećajem ponašanja (koju instituciju). pitali su me da im navedem neke predmete s prve godine, ili čak semestra (ne sjećam se baš). onako, razgovor desetak minuta traje. mene je uhvatilo nekakvo bunilo i zablokirala sam od silne treme. najvažnije je biti prirodan, stvarno govoriti što ti sam misliš svojim riječima a ne nikakve definicije itd. a pod testom apstraktnog mišljena, kako je meni bilo na prijemnom iz psihologije, se misli na test u kojem ti nastavljas logicki niz domino kockica itd. nešto slično IQ testu. [:zaljubljen] nadam se da sam pomogla! sretno [:zaljubljen] [:smijesi]
2015 01 20
hvala puno :)
2015 01 20
Hej curke, ja sam bila na razgovoru samo za Rehabilitaciju koju sam također i upisala. :) Prosjek iz škole bio mi je 4.38 i bila sam dosta nisko na ljestvici pa nisam očekivala upad. Zatim motivacijski razgovor. Sve naravno ovisi kod koga si,ali meni je bio preodličan! [:smije] [:smije] Pitali su me neke opće informacije npr. u koju školu idem,s kojim uspjehom sam završila pojedine razrede. Zatim koji mi je izbor Rehabilitacija,koji su mi sljedeći izbori,zašto ovo želim upisati,jesam li gdje volontirala. Meni nisu uzeli nikakve bodove za to što nisam volontirala ( dobila sam maksimalan broj bodova). Pitali su me imam li iskustva u radu s osobama s invaliditetom ili djecom s teškoćama u razvoju te sam im tu ispričala priču o sebi i svom djedu koji je imao Parkinsonovu bolest. Zatim su me pitale koja je uloga rehabilitatora baš u radu s osobom s Parkinsonovom bolešću i što je općenito posao rehabilitatora. I da,koje su osobine koje bi rehabilitator trebao posjedovati? Mislim da je to uglavnom to. Još su me pitale o mom slobodnom vremenu,čime se bavim,ostale su oduševljele kada sam rekla da sviram flautu u orkestru. :D Ugl.opušten razgovor,bitno je da ste iskrane,nasmijane i to. :) Meni su još rekle " Mi Vam dajemo maksimalan broj bodova i željeli bismo Vas na svome fakultetu,ali matura će odlučiti." I eto,iako se nisam nadala ,upala sam! :D Ako imate još koje pitanje,samo pitajte. :D [:smije] [:smije]
2015 02 11
moj prijemni je za nekoliko dana :S jel možete reći kako ste im vi odgovorile kad su vas pitali za posao rehabilitatora/soc.pedagoga i to? [:zaljubljen]
2015 06 28
hvala tii [:zaljubljen] ma uvijek me uhvati trema u tako nekim situacijama, bojim se da ću zamuckivati [:hihot] [:vrti]
2015 06 29
Ma ne brini, samo opušteno, na rehabilitaciji i socijalnoj pedagogiji su uvijek ugodni i opušteni razgovori [:smijesi] To jedino ne mogu reći za logopediju, ali to te ionako ne zanima. [:hihot] Samo pokaži da te to zanima i da ti je to prvi izbor. [:smijesi]
2015 06 29
Curee, moze mala pomoc? Znaci negdje sam procitala da za rehabilitacijski treba za usmeni, tj za prijemni pripremat biologiju,sociologiju itdd.. pa mi nije to jasno?
2015 10 01
Ma glupo je pripremat te predmete za prijemni, ne znam cemu to... Bitno je da se znaju poslovi rehabilitatora, razlike s drugim slicnim zanimanjima i sl.
2015 11 15
je li mozda ima netko seminar na temu osnove specijalne pedagogije :)
2016 02 08
Bok... evo ovako, imam dosta pitanja i potpitanja i nadam se da ce se ovdje naci netko ko ce moci odg bar na neka... stvarno nezz gdje bi pitala :S ... naime, završila sam preddiplomski studij socijalnog rada u Mostaru... htjela bi upisati specijalnu pedagogiju... bude li navala na soc. pedagogiju na diplomskom studiju?? igra li prosjek na faksu veliku ulogu ( čitaj, bilo mi je bitno samo proci, nisam nikad "ganjala" velike ocjene) i sad mi zao zbog toga... sta je s razlikom predmeta? polaze se prije prijemnog ili nakon što osoba upiše određeni fakultet? ubraja li se u ukupan prosjek i ocjena kojom smo obranili rad? :) previse pitanja, znam... ali valjda ce se naci netko ko ce bar nesto znati :)
2016 06 16