Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Ideje /

Povratna informacija i garancija Krpica

Pozdrav svima! Ovdje sam relativno nova tako da ne znam sve mane i prednosti stranice, ali sam iz čitanja pojedinih komentara ostalih članica došla do zaključka kako mojekrpice.hr moraju pothitno uvesti drugačiji način kupoprodaje, odnosno ukloniti mogućnost ostavljanja povratne informacije ukoliko osoba zaista nije kupila/ prodala određenu stvar. Također, potrebno je pooštriti kriterije za registraciju na način da se od korisnika traži ostavljanje osobnih podataka, uključujući OIB, kako bi se izbjeglo otvaranje većeg broja korisničkih računa. Nadalje, smatram da bi mojekrpice.hr trebale garantirati kupcu/ prodavatelju za određeni iznos (kao što to radi ebay) kako bi se izbjegle prevare i raznorazne malverzacije. Ne znam da li je još netko imao slične prijedloge, a ako jest - iste podržavam!
2015 01 22
Kako misliš provjeriti OIB i osobne podatke? [:tuzan] Svatko može napisati izmišljene.
2015 01 22
Pa da, svjesna sam i sama da je taj teren podosta klizak, ali da su krpice ozbiljna stranica onda bi makar ukinuli opciju povratne informacije bez stvarne kupoprodaje i uveli garanciju za poslove koji se obavljaju uz pomoć njih. Ovako ovo nije ništa više od amaterskog okupljanja žena koje razmjenjuju/ prodaju/ kupuju stvari i pritom mole boga da ih ološ ne nasanjka. U svakom slučaju, plodno tlo za prevarante.
2015 01 22
Ostala sam šokirana kad sam skužila da povratnu može ostaviti bilo tko bilo kome. Koji je onda uopće smisao povratne? Znači, ja mogu napraviti 20 računa, samoj sebi ispisati povratne i nikom ništa. Totalno neozbiljno.
2015 01 22
Dobrodošla na mojekrpice.hr, gdje je gore od kokošinjca, ali svaki dan se uspiješ nasmijat nekom biseru [:smije] Stranica nije sređena kako treba to se svi mogu složiti, ali eto, ovih dana je krenulo nešto pa se možda to i sredi sve... [:hihot]
2015 01 22
mi smo ti ovdje već postali pravi detektivi [:smije] , tako da bi to odmah provalili. čuda već žene ovdje znaju. u koje vrijeme su ostavljene povratne, kad se tko prijavio, svi u isto vrijeme, nijedna nema artikle sve imaju iste i tako. CSI je za nas mala beba. a što se tiče prijedloga sve to stoji ali mi ovdje ne možemo dobiti neke osnovne stvari kao naprimjer da stranica normalno funkcionira a ne da šteka svaki treći dan. tako ili se moraš prilagoditi ili ne moraš. [:smijesi]
2015 01 22
Da, to je nezgodno... Možeš dobiti negativnu samo tako, ni kriv ni dužan, i kad ostaviš nekome negativnu s razlogom možeš pokupit još goru osvetničku, a onda si osuđen na pravdanje administratoru i moljakanje... Zato mnoge od nas idu linijom manjeg otpora i suzdržavaju se ostavit negativku i kad stvarno treba, kad je netko potencijalno opasan za druge...samo da izbjegnu daljnje komplikacije [:znoji] Usporedbe s eBayem su nemoguće, nije to ni približno takav profesionalizam niti ima tehničkih mogućnosti da se prate svi dogadjaji u ovom 'kokošinjcu'..tak da, naoružajmo se vjerom u dobro [:smije] i živcima ako mislimo preživjeti ovdje..
2015 01 22
Ma već sam se prilagodila, ali moram priznati da sam se šokirala čitajući što sve rade i kakve prevare izvode, pa onda opet pusta objašnjenja i izmotavanja, pravdanja osobnim problemima... Ono, who cares? Mislim, ljudi smo svi i naravno da imamo suosjećanja za tuđe probleme, ali ovdje sam prvenstveno da kupujem i prodajem, a ne da nekom glumim mamu ili psihijatra. U svakom slučaju, skužila sam da sam imala nenormalnu sriću što sam naletila na normalne i poštene žene. I hvala im za to! Ali u budućnosti ću sigurno biti puno opreznija.
2015 01 22
aj malo prouci oib kao takav. na koji nacin i pod kojim uvjetima ga institucije, a ne tam neke krpice, smiju razmjenjivati medju sobom. svi bi sve servirano. e nemere. otvori svoje oci i ukljuci svoj mozak kad trazis i nalazis. zaista nije tesko na krpama i uocit i preskocit lopova.
2015 01 22
navy cis je mala maca
2015 01 22
svidza mi se dio o tome kako mnoge krpe dozivljavaju ko stanicu za psihijatrijsku pomoc i zabadanje noseva u tudje lajfove. [:smije]
2015 01 22
koliko vidim Goldieblue do sada si surađivala s itekako provjerenim korisnicama,tako da ne bih baš rekla da se svatko da nasanjkati...ako si ti kao nova znala da treba potražit korisnice koje imaju jako puno povratnih i s njima se upustiti u suradnju,moja topla preporuka je da to svi novi čine...a za nove korisnice koje prodaju uvijek postoji opcija da ti prvo pošalje pa tek kada ti stigne uplatiš...ili pouzećem...
2015 01 22
Podsjeća s me me na kolindu. . Ona bi mijenjala državu a ti krpice..
2015 01 22
amalko tebi je, reci joj, razbij iluziju, tek pomoglo sto si suradjivala s provjerenima u par slucajeva [:smije] [:smije]
2015 01 22
Vrlo dobro znam odredbe Zakona o osobnom identifikacijskom broju, ali prikupljanje OIB-a na dobrovoljnoj osnovi ne predstavlja nikakav problem, jer meni nitko ne brani da sama odlučim hoću li se upuštati u davanje svog OIB-a ili ne, pod uvjetom da osoba (u ovom slučaju stranica mojekrpice) s tim podatkom, kao i s ostalim osobnim podacima, postupa na način kako je to predviđeno pozitivnim zakonskim propisima, konkretno Zakonom o zaštiti osobnih podataka. Dakle, ne vidim problem u tome da dam svoj OIB ili bilo koji drugi osobni podatak ukoliko su moje namjere od početka čiste. Ukoliko nisu, ne vidim razloga zašto bi uopće imala privilegiju da preko interneta kupujem ili prodajem. Smatram da stranica ovakvog tipa treba nuditi svojim korisnicima i nekakvu zaštitu, a ne samo platformu za razmjenu dobara. Premda, ni OIB sam po sebi ne bi bio dovoljan za ikakvu zaštitu, jer opet - tko mi brani dati tuđi ili nekakav izmišljen random broj. U svakom slučaju, uvijek dolazim do istog zaključka, a to je da treba pojačati zaštitu korisnika i sigurna sam da ima načina za to, ali se s tim problemom trebaju pozabaviti prvenstveno krpice. Nama ostalima preostaje samo jedna stvar - da ženskom intuicijom procjenjujemo ko je zmija, a ko zmaj.
2015 01 22
1 2