Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Most ili implantat?

Šta mislite šta je bolje staviti, most ili implantat, ako fali jedan zub, i to odostraga, petica? [:smijesi] I ako netko ima iskustva kako je živiti s mostom, implantatom, jel se teško naviknuti? Hvala [:poljubac]
2015 02 02
koliko ja znam ako ti nedostaje jedan zub a radiš most izbrusit ce ti još 2 zdrava zuba...a implantat ti zamjenuje jedan zub i uvrta se u kost kao da imaš zub , ali je on dosta skuplji..po meni bolje implantat nego most
2015 02 02
po meni - ako imas viska novaca - bolje implatant, upravo zato da ne bi morala busiti bocna 2 zuba.
2015 02 02
Impllaimtat !!!!!!! Definitivno ženoBožja ! e ako možes ČUVAJz susjedne zube ko suho zlato
2015 02 02
Ja imam 2 implatanta i normalno živiš s njima, nisu ništa drukčiji od ostalih zubića. [:hihot]
2015 02 02
Draga, definitivno implantât, ja ga imam baš na petici, iz razloga jer mi nije htio brusiti dva zdrava zuba, održavaš ga kao i svoje zube, ma i još bolji je od pravih, jer je dobro napravljen, ma super! [:smijesi]
2015 02 02
Kakav je postupak kod implatanta, kolko sve skupa traje...
2015 02 02
koja je cijena implantanta??
2015 02 02
Ovisi, par tisuća kn pa na gore. Meni je trajalo mislim cca mjesec dana, ali sam porazbijala nekoliko zuba pa je više toga imala za raditi.
2015 02 02
Implantat u mjesec dana? Nemoguce. Postupak za gornju celjust traje i do 6mj.za donju minimum 3mj. Busi se celjust u nju integrira implantat nakon toga se minimum 3mj.ceka da on sraste s ostatkom kosti. Kad sraste onda se odvija i stavlja stift sa zubom. U tom vremenu dok kost srasta uzme se odljev zuba i keramicar napravi zub. Cijene su ovisno o vrsti impantata tj.kvaliteti od 4-8 tisuca kn. Ja sam platila 900€ . U potpunosti se integrira i zamijeni pravi zub. Za odrazavanje konac, intardentalne cetkice, neki koriste i tuš.
2015 02 02
Moze se dogodit da je potrebno cekat da izraste nova kost, na cemu zubar radi, ne znam tocno kojim postupkom pa se tek nakon toga ugradjuje implantant s kojim funkcioniras normalno. Mama mi je radila pa imam donekle nekog pojma, ali uglavnom mislim da je to pametnije.
2015 02 02
nolita ti je sve napisala. kod nas u ordinaciji je 1000 eura po zubu. to ukljucuje ugradnju implantata, privremenu krunicu i kada dodje vrijeme keramicki zub. ako nisi godinama bez zuba nema potrebe za umjetnom kosti jer je greban ocuvan. idealna je situacija da se implantat postavi odmah nakon vađenja zuba, znaci u postojecu alveolu. postupak se izvodi pod anestezijom, potrebno je uzeti antibiotik prije zahvata i nema straha od nikakvih infekcija i komplikacija [:smijesi]
2015 02 02
Implantant se pod lokalnom usadi u samu kost, nakon par mjeseci stavit će ti krunu. Osjećaj je kao da ti je netko vratio zub. Ukoliko nisi u financijskoj mogućnosti, stavi most. Ali, dva zdrava zuba morat će ti izbrusit po sredini kako bi imala"držać". Te žice umjetnog zuba drže plombe, u nekim slučajevima mješavina, prvo "cement", pa onda ostalo. Postoji mogućnost komplikacija, od upala do toga da ti most jednostavno ispadne. Sada se to već radi po puno nižoj cijeni i bolje se malo zadužut, pretrpit i nikad više ne mislit o tome, nek stalno brinut hoće li ispast. Most isto dosta košta, a kad tad će to prestat radit jer će cijena implatanata tako pasti da će se svi ostavit"mostarine". Prije 15 godina malo tko si je mogao priuštit mobitel, a sada...kako živjet bez toga. Ista stvar sa zubnom prot.
2015 02 03
Moguće da je trajalo i duže, s obzirom da se tog perioda ne sjećam baš dobro.
2015 02 03
Cure, recite mi za taj most, da li je to kao proteza, ili je on fiksiran tj. da li kad ti ga stomatolog postavi on stoji tako ili se može maknuti (ono kao stare babe i djedice po noći u ćašu [:hihot] [:hihot] [:hihot] [:hihot] [:hihot] )!
2015 02 03
1 2